Ako milovať svoje telo i napriek nedokonalostiam

By Linda Taylor - 10:06:00Krásny deň Vám prajem. Nikdy by som nepovedala, že to budem zrovna ja, kto bude písať články o sebeláske. Vždy som videla na svojom tele nedokonalosti, ale väčšinou to boli iba hlúpe kilá navyše, ktoré ma trápili už od mladého veku. Hlavne čo sa týkalo môjho brucha. Hoc som bola vždy pomerne chudá, moje brušné svaly nikdy nezazreli svetlo sveta, čo som si vždy vyčítala. Vtedy som si myslela, že nemôže byť nič horšie ako ,,faldíky,, na bruchu a bola som pekne na omyle.
Ako sa vraví, človek si neváži to čo má, až pokiaľ to nestratí. Taktiež sa väčšinou trápime nad hlúposťami, až pokiaľ nám život neprinesie skutočné problémy. Tak to bolo i so mnou. Ak sa človek ocitne v živote ohrozujúcej situícii, tak veľmi rýchlo prehodnotí svoje životné priority. 
Vrátim sa ale späť ku téme a ku tomu, ako som zvykla nenávidieť svoje ,,faldíky,, na bruchu. V tej dobe som ešte nevedela, že o pár rokov neskôr budem mať podozrenie na vnútorné krvácanie a skončím na operačnej sále. 
Nebudem klamať, ale pred operáciou ma zaujímali dve veci. Aká je pravdepodobnosť že sa z anestézie nepreberiem a aká veľká bude moja jazva. Áno, v tej situácii ma zaujímalo to, aká viditelná bude moja jazva. Doktor ma upokojoval, že pojde o malú 10cm jazvu. Asi si viete predstaviť v akom šoku som bola, keď som po prvý krát videla svoju 30cm jazvu, ktorá mi po operácii ostala. 
Trvalo mi dva týždne kým som sa na svoju jazvu vôbec dokázala pozrieť a nasledovali hodiny plaču. 
V tom momente som nerozmýšlala nad ničím iným, len nad tým, ako sa v lete oblečeniem do plaviek a ako ma bude vnímať priateľ. 
Postupom času,  som sa na svoju jazvu začala pozerať rozdielne a našla som v nej pozitíva, pretože práve tá jazva mi zachránila život. Už sa viac nepozerám ani na svoje kilá navyše, či svoje malé oči pretože viem, že sú oveľa dôležitejšie veci a to hlavne naše zdravie. 
Ono sa to všetko veľmi ľahko povie, ale horšie sa koná. A keďže viem z vlastnej skúsenosti, aké ťažké je milovať vlastné telo i napriek našim nedokonalostiam, tak som sa rozhodla zhrnúť pár vecí, ktoré v ceste za sebeláskou pomohli mne...Buď vďačná
Ešte pred tým ako začneš hodnotiť svoje telo, buď vďačná za to čo máš. Trápia ťa 2 cm navyše na tvojom obvode stehien? Vo svete je kopu ľudí, ktoré také šťastie ako ty nemali a narodili sa bez dolných končatín, či ich neštastná udalosť v živote o ne pripravila. 
Trápi ťa 30cm jazva ktorá ti ostala po autonehode? Čo by za tú jazvu dali tí, ktorí pri autonehode na mieste zraneniam podľahli. 
Telo, ktoré máš je dar. Tak si ho váž.

Nájdi pozitíva
Môžu to byť tvoje oči, nohy, husté kvalitné vlasy alebo bezproblémová pleť. Môže to byť čokoľvek. Nájdi na sebe všetky pozitíva, kľudne do toho zapoj i tvoje pozitívne vlastnosti. Buď za ne vďačná, pochvál sa za ne, venuj im pozornosť. 


Neporovnávaj sa
Ak denne sleduješ sociálne médiá, tak si sa určite už pozastavila nad nejakou fotkou, pri ktorej si si priala aby si mohla vyzerať tak, ako dotyčná na fotografii. Nie je na tom nič zlé i mne sa to stáva. Vždy si však treba uvedomiť to, že fotografie vo väčšine prípadov majú ďaleko od reality. Ak sleduješ známe instablogerky tak je dosť veľká pravdepodobnosť že väčšina fotiek je upravená vo photoshope, dievčatá prešli plastickými operáciami a hlavne, vedia ako zapózovať aby vyzerali dokonalo. 
Taktiež sa neporovnávaj ani s kamarátkami. Každá máte svoje vlastné telo a každá z Vás má iné prednosti. Možno nemáš také krásne husté vlasy ako tvoja kamoška, ale za to máš dokonalú pleť. Každá máme niečo iné ako ostatné dievčatá. Aké by to bolo keby sme vyzerali všetky tak isto?


Príjmaj komplimenty a nezhadzuj samú seba
Ak dostaneš kompliment ,  prijmi ho, usmej sa a poďakuj. Nikdy sa nesnaž dotyčného presvedčiť o tom že to nie je pravda. 
Taktiež nikdy nezhadzuj samú seba pred inými ľudmi a nevyťahuj všetky tvoje chyby. Ver mi, že mnoho z nich si tvoje okolie všimlo až potom, ako si na ne sama upozornila. 


Vnútorná krása víťazí
Vždy, mysli na to, že vnútorná krása víťazí nad tou vonkajšou. Vnútorné vlastnosti a charakter človeka, majú oveľa väčšiu hodnotu ako miery 90-60-90.
Veľa dievčat, má pocit menej cennosti kvôli nedokonalostiam. Či sú to kilí navyše, krivý nos, krátke nohy, strie, celulitída, akné a mnoho ďalšieho. Zabúdame však na to, že naša krása tkvie v niečom inom- v našom vnútri!


Starostlivosť o telo
Ak sa chceme v našom tele cítiť lepšie, musíme sa oň i starať. Doprajte svôjmu telu kvalitný odpočinok, snažte sa vyhýbať stresu, doprajte mu dostatok tekutín a hydratácie a hlavne, dávajte pozor na to, čím ho dobíjate. Kvalitné potraviny, vyvážená strava, pitný režim a pohyb sú základ každého zdravého tela.

Miluj samú seba, ale...
Na záver by som už iba podotkla to, aby ste vždy milovali samú seba i so všetkými nedokonalosťami. 
Tu by som však rada i podotkla i jednu vec, ktorú sa väčšinou v týchto článkoch  o sebeláske nedočítate. 
Milovať samú seba je jedna vec. Ja milujem dievčatá ktoré sú plus size a žiari z nich obrovské sebavedomie a sebeláska. Dokonca musím uznať i to, že viac preferujem plnšie krivky. 
Avšak treba si uvedomiť že medzi  zdravým plus size a nezdravou obezitou je však rozdiel. Aj keď máte plnšie krivky, ktoré veľa krát vyzerajú sexy, vždy dbajte na to aby Vaše telo bolo zdravé vznútra. Ak budete zanedbávať svoje vnútorné zdravie, tak verte či nie, ono sa to v budúcnosti odzrkadlí na Vašom zdraví. 
Milujte samé seba a starajte sa o svoje zdravie, pretože to máme iba jedno♥︎
 • Share:

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Dokonalý príspevok a hlavne pohľad na vec. Ja sama som sa dávnejšie trápila kvôli svojmu telu ale naučila som sa sebelaske. Podľa mňa človek , ktorý sa má rád je oveľa šťastnejší ako iný. A hlavne z neho ide dobrá energia. A aj keď mám rada svoje telo neprestávam na ňom pracovať.🙂 Výborne si všetko v tomto príspevku vystihla. Motivuješ ľudi a hlavne mňa. Si pre mňa vzorom.❤

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne presne si to vystihla. Človek ktorý sa má rád je oveľa štastnejší ako iný...Som nesmierne rada keď vidím že i napriek otmu že dievčatá milujú svoje telo tak naň stále pracujú. Ďakujem za krásny komentár :)

   Odstrániť
 2. Proboha nádherný příspěvek, určitě mi to dalo spoustu věcí. A chtěla bych se umět mít ráda :) Tuto vlastnost mám i nemám, když ti řekne více lidí třeba jako - bože ty jsi hnusná tak to docela bolí, ale i když dostanu kompliment častěji si vzpomenu na ty hnusná slova než na ty krasna. Určitě posilam dal!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi ma mrzí že máš v okolí takých ľudí, ktorí sa o tebe takto vyjadrujú. Určite sa im snaž vyhnúť i ked ak je to niekto zo školy, tak je to ťažké. Každopádne nezabúdaj na to, že ty máš oveľa viac ako ľudia ktorí ta osočujú, máš vnútornú krásu ktorú oni nemajú a tá sa cení oveľa viac :)

   Odstrániť
 3. Krásny príspevok =) ja mám ruky ochlpené o dosť viac ako je bežné, sebavedomie mi tým klesá a vždy v lete prepadám depresií. Nikdy som si ich neoholila aj keď som nad tým rozmýšľala bojím sa aj epilácie pretože na nohách mávam po holení či epilácií škaredé červené bodky (ako oškubané kura =D ) a bojím sa, že by sa mi to stalo aj na rukách. Najhoršia bola asi puberta, teraz mám 25 a trápiť ma to neprestalo. =(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite neholiť a neepilovať doma, osobne si myslím že by to ráslo potom ešte viac, ja som si tak depilovala hornú peru raz a teraz mám pocit že to je ešte horšie.
   Depilovanie lazerom si nezvažovala? Kamarátka mala podobný problém a riešila to lazerom, i ked to bude asi rozhodne trošku drahšie. Každopádne pokial sú ruky zdravé a môžeš s nimi vykonávať denno denné činnosti tak máš vyhraté:) Každý máme svoje nedokonalosti a i ked to každého občas trochu zamrzí netreba sa nad tám trápiť :)))

   Odstrániť
 4. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)