usa

Rok a pol v USA

By Linda Taylor - 6:28:00Wow... Wooow...Woooow.
Ani neviem kde začať, sama som tak trochu v šoku a úprimne, ani neviem či z toho mám radosť alebo nie. Fakt, že mám za sebou rok a pol znamená hlavne to, že mi ostáva už iba 6 mesiacov. Ja sa táák veľmi teším domov, ale rozlúčiť sa s USA nadobro? Ouch... 

Žijem v malom mestečku, kde som si za túto dobu vybudovala množstvo vzťahov. Niektoré dobré, no i také, ktoré mi rozhodne chýbať nebudú. 

Ja si asi dovolím i povedať, že tu poznám viac ľudí ako z môjho rodného mesta, alebo skôr dediny ak by som chcela byť presná. 
Vybudovala som si tu vzťah s ľudmi z gymu, cez susedov až po poštárku. Cítim sa tu ako doma, tak nejako som tu už zapadla a na život v Jersey som si zvykla. Sranda je, že väčšinou priateľstiev si budujem až teraz, pred odchodom. Väčšinou ľudí som poznala odkedy som prišla, no ku bližším kamarátstvam som sa odhodlala až teraz. Hlavne čo sa týka kamarátov z gymu a Aupairs. 

Bude tažké odísť a zmieriť sa s tým, že ľudí, s ktorými som strávila takmer každý deň  a vytvorila nespotečné množstvo spomienok, pravdepodobne už nikdy neuvidím. To je asi niečo, čoho sa bojím najviac. Hoc návrat do USA plánujem, minimálne ako dovolenku, nikdy nemám istotu či to naozaj vyjde. 
Na druhej strane, ako som spomínala domov sa neskutočne teším. Práce Aupair mám už s prepáčením plné zuby a život v hostrodine ma už nebaví. 4 roky ako aupair mi bohate stačili a aj napriek tomu, že mi práca Aupair priniesla do života najkrajšie spomienky a dala mi možnosť vidieť kus sveta, je čas sa posunúť ďalej. 
No, ale o tom po tom... Všetko čo plánujem po návrate po USA sa dozviete hneď, ako príde správny čas. Inak povedané, ešte ani sama neviem, haha.
Momentálne ma ešte stále čaká 6 mesiacov, ktoré s rozhodne plánujem užiť na maximum. Mám pred sebou ešte Vianoce, Thanksgiving day, Halloween, Black Friday a rôzne americké sviatky ktoré na slovensku neoslavujeme. Okrem toho ešte pevne verím že mi vyjde môj výlet do San Francisa, Grand Canyon a dovolenka na Hawaii . Dokonca sa momentálne i pohrávam s myšlienkou zmeny víz a ostať v USA na pár mesiacov dlhšie ako dobrovolníčka.
To by bolo na dnes všetko, nakoniec ešte pár fotiek na spestrenie <3
Zaujímalo by ma, či ste niektoré strávili dlhú dobu v zahraničí a ako ste vnímali návrat domov? Pomohol Vám pobyt v zahraničí pri hľadaní práce? 


 • Share:

You Might Also Like

3 komentárov

 1. Já osobně měla teda po návratu do Česka pokaždý depku... a práce se mi hledala tak nějak hůře, měla jsem pocit, že tak nějak nejde dělat cokoliv... ten plat je prostě výsměch. Takže jsme se s přítelem rozhodli přestěhovat za hranice spolu, a snad natrvalo. Užij si ten zbytek času! Mimochodem jaké jsou to víza na to dobrovolničení?

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mluvis mi z duse, ja jsem po návratu z USA nemohla přijít ČR nějak na chut, připadala jsem si jako na Marsu a ze hlavne ty platy přesne - nedovedla jsem si představit, jak se s tim da zit a jeste ušetřit na dovolenou a podobne. Půl roku jsem byla v ČR jen kvuli příteli - nakonec jsme se rozešli a nenadálé po rozchodu jsem odjela do Anglie - za par dni to budou 2 roky co jsem tady - dopracovala jsem se ke skvěle praci, jsem uz rok se svým přítelem a rozhodne si život v ČR uz neumím představit...

   Odstrániť
 2. ak sa ti bude dať, určite si pobyt predĺž :) Amerika má toho toľko čo ponúknuť! A tvoje plány do budúcna znejú veľmi lákavo ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)