15 nápadov ako si spestriť letné prázdniny

By Linda Taylor - 10:35:00Ahojte. Posledné týždne som si plánovala akcie na leto a musím priznať, že mi dalo zabrať vymyslieť program na celé leto. Kedže ja prázdniny nemám a pracujem , musím sa prispôsobiť pracovnej dobe a taktiež i financiám. Moja dovolenka pre toto leto bola v Kalifornii v LA  a čo sa týka cestovania plánujem ešte pár dní mimo New Jersey. 
Z vecí ktoré som si ja naplánovala, som sa rozhodla Vám spraviť menší list s nápadmi, ktoré mňa osobne zaujali najviac a prídu mi zaujímavé. Snažila som sa napísať zoznam, z ktorého sa môžu inšpirovať všetky vekové kategórie a taktiež som sa snažila zamerať na všetky cenové kategórie.

Určite sa so mnou nezabudnite podeliť o Vaše plány a nápady na leto <3


Útulky pre psov
Väčšina útulkov pre psov, vždy prijme nejakú pomoc. Toto je jedna z vecí, ktoré môžete robiť i bez toho aby ste potrebovali kamarátov. Navštívte miestny útulok a vyvenčite nejakého psíka, ktorý to určite ocení. 

Experimentovať v kuchyni
Počas leta máme k dispozícii mnoho čerstvej zeleniny a ovocia. Prečo to nevyužiť a nenavariť dobré jedlo? Alebo napiecť dobrý koláč? Ak ste počas dňa doma a nemáte čo robiť, nájdite si recept, ktorý sa vám páči a skúste prekvapiť rodičov skvelou večerou. Po celom dni v práci to určite ocenia, vy zabijete nudu a naučíte sa niečo nové. 

Poznávací zájazd
Vyberte sa na poznávací zájazd. Sú lacné a je to také spestrenie každodenného stereotypu. Ja som zvyčajne cestovala s agentúrou Turancar do Rakúska. Navštívila som tak Viedeň, pár zámkov a čokoládovňu. Všetky výlety ma vyšli pod 30eur a rozhodne stáli za to. 


Stanovačka
Stanovačka a opekačka. Za mňa jedna z vecí, ktoré ku letu neodmyslitelne patria. Či už sa vyberiete kempovať niekde ďale,j alebo v mladom veku iba na záhradu, je to len a len na Vás, stále to však stojí za to. Jednu noc pod holým nebom alebo v stane vyskúšať rozhodne musíte.

Vzdialené priatelstvá
Každý z nás má nejakého priateľa z detsva, školy, tábora... Či už diaľka alebo školské povinnosti nám väčšinou komplikujú stretnutie a tak sa počas školského roku ťažko hladá čas. Počas prázdnin tak máte oveľa viac voľného času a je veľká pravdepodobnosť že s danou osobu nájdete spoločný termín.

Pretriediť veci
Ak počas dňa nie je príliš pekné počasie, respektíve je až príliš horúco, Váš šatník to určite ocení. A nemusí ísť iba o šatník ale o izbu/byt ako celok. Zbavte sa starých, nepotrebných vecí a spravte miesto na tie nové. 

Spoznaj vlastné mesto
Poznáš svoje vlastné mesto? Je čas ho spoznať. Vygooglite si s kamarátkou atrakcie vo Vašom meste a naplánujte si poznávací deň. Ak to spojíte i s dobrým jedlom, určite budete na tento deň ešte dlho spomínať. 

Eurotrip
Letenky po Európe išli výrazne dole a tak predĺžený víkend v niektorej Európskej metropole nevyjde vôbec draho. Ak si netrúfnete organizovať niečo mimo Slovenska, je mnoho agentúr, ktoré ponúkajú výlety do zahraničia za výborné ceny. 

Festival
Ak je niečo, čo ku letu patrí tak ako stanovačka, je to určite festival. Možností je veľa, stačí si vybrať tú správnu partiu, správny festival a o zábavu na víkend máte postarané. 

Koníčky
Kedy máte viac času na svoje koníčky, ako počas prázdnin? Využite to na maximum. 

Fotenie
Dohodnite sa s kamarátkami, vytiahnite najkrajšie outfity, makeup, pekné miesto a vyberte sa na fotenie. Nepotrebujete fotografa, vystačíte si i samé a o zábavu máte postarané. 

Adrenalínové & Vodné športy
Vodný alebo zábavný park? Či radšej skočíte s padákom? Výber je len a len na Vás. 

Športová akcia
Zúčastnite sa nejakej športovej akcie. Nie ako fanúšik, ale ako pretekár. Počas letnej sezóny, mestá organizujú mnoho behov, ktoré často podporujú rôzne charity tak prečo sa nepridať? Trošku pohybu nikomu neuškodí. 

Cyklotrip
Jedna z vecí, ktorú by som si rada vyskúšala. Cyklotrip. Nájdite si parťáka, pobalte si veci, nájdite si trasu a hor sa na bycikel. Ak by ste to chceli zobrať na iný level, tak nájdete i agentúry ktoré organizujú cyklotripy po Európe. 

Dobrovolníctvo
Na Slovensku o dobrovolníctve až tak veľa nepočuť, ale určite sa niečo nájde. Skúste si vygoogliť dobrovolnícke akcie vo vašom okolí a zapojte sa. Za pomoc druhým nič nedáte a okrem dobrého pocitu si odnesiete aj nové priateľstvá.  • Share:

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Skvelé tipy, najmä s tým upratovaním! A do toho útulku, nad tým tiež rozmýšľam. :)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekný článok ♥ Práve dnes sme sa s kamarátkou bavili o stanovačke a grilovačke, tak to snáď vyjde :D
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super tipy :) V lete najradšej fotím a naplno sa venujem blogu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. úplně za všechno se stavim :) Hlavně festivaly, focení a třídění věci. :) Hned je léto potom víc fresh :)
  Ejnets in Lisbon

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)