Šnorchlovanie na Key West

By Linda Taylor - 7:02:00


Dlho som rozmýšľala či tento článok napíšem alebo nie, no nakoniec som usúdila, že sa s Vami jednoducho o svoj výlet podeliť musím. Takto pred rokom, tu už jeden príspevok z Key Westu bol, ale verím že tento bude mať tiež svoje čaro. Do Key Westu som sa zamilovala už po prvý krát a stalo sa tak aj po druhé. Pre mňa je to taký Americký Karibik, ktorý má svoje čaro, no život na Key Weste má rozhodne ďaleko od toho Amerického.
Tento krát som na Key West šla hlavne kvôli šnorchlovaniu a to bola podstata celého môjho výletu.  Trip som bookovala v miestnej cestovnej kancelárii na Miami Beach a pôvodne som mala ísť na Bahamy. Vzhľadom na momentálnu situáciu v USA a prísnych kontrolách pri vstupe do štátov, mi výlet na Bahamy nebol predaný, pretože by som mohla mať problém pri príchode späť a mohla ostať uviaznutá na Bahamách i napriek tomu že som v USA ako legálny nonresident s platnými vízami. I keď predstava stroskotania na Bahamách by sa mi celkom páčila, predsa len som musela zmeniť svôj plán a vybrať si niečo iné, čo bolo práve šnorchlovanie na Key Weste.
Čo na Key Weste milujem je to, že už len samotná cesta má svoje čaro. Prechádzate cez prekrásne ostrovy, ktoré spája viac než 40 mostov z toho najdlhší ,,7 miles Bridge,, má až cez 10km. Počas celej jazdy cez tento most ste obklopený iba oceánom.
Hneď pri príchode naKey West sa cítite ako na  Kube a dokonca to máte na Kubu i bližšie ako späť na Miami.
Ja som tento krát cestovala sama, čoho som sa zo začiatku bála, ale práve to mi dalo neskutočnú možnosť spoznať nových ľudí a ich príbehy, ktoré by som za normálnych okolností nespoznala. V auobuse som sedela vedľa šudentky zo Singapuru, ktorá si užívala svoju cestu po Karibiku a svôj deň na lodi a šnorchlovaní som strávila s dvomi slečnami. Jedna z hodou okolností bola pôvodom z Maďarska a kedže precestovala celé Slovensko i Česko tak sme sa mali o čom rozprávať.
Samotné šnorchlovanie bolo nezabudnuteľné, i keď pri každej myšlienke o žralokoch som sa pomaličky vracala späť ku lodi. Neskutočne ma mrzí, že som nemala vodotesný fotoaparát a tak som to nemohla zdokumentovať pretože korál bol naozaj prekrásny. Trochu som mala strach, že uvidím pár sivých rýb ako pri kúpaní na Seneckých jazerách ale bola som milo prekvapená. Rybičky boli doslova všade a v každej farbe! Dokonca som našla i Dory. Nema som našla až o pár dní neskôr v miestnej ZOO.
Výlet sme zakončili Margaritou, ktorú pripravila posádka a po príchode na pevninu som si už iba zbežne prešla ostrov. Mojou hlavnou zástavkou na ostrove bola kaviareň, kde som si pochutnala na originál Key Lime Pie, ktorý pri návšteve ostrova vrelo odporúčam. Dostať ho i v Miami a rozhodne stojí za to.
Nakoniec už iba pár fotiek na, ktoré sa mi podarilo zachytiť počas výletu.
  • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Škoda těch Baham, tak snad příště! Key West ale i tak vypadá jako dost dobrá náhrada :)

    Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)