Ako na lepší spánok

By Linda Taylor - 8:34:00


Krásny deň Vám prajem. V Jersey sa počasie konečne vylepšilo a s ním tak nejako i moja nálada. Nebudem vám klamať, z tej neustálej zimy som začínala mať menšie depresie a už toho bolo na mňa veľa. Chýbali mi dni strávené vonku bez toho aby som na sebe musela mať zimnú bundu alebo dáždnik v ruke, no posledné dni sme mali slnečno a tak som začala dobiehať čo som zameškala a načerpávala som vitamín D , tak veľmi ako sa len dalo.
to by bol taký malý update o tom, ako sa mám v Jersey a teraz prejdem ku článku, ktorý bude na tému Spánok.
Uvažovala som nad tým, že spánok je pre nás veľmi dôležitý a veľa ľudí s ním má problém, ako i ja. V poslednej dobe som si spánok o niečo zlepšila a hlavne fázu zaspávania s ktorou ja osobne mám dosť veľký problém a moje pokusy zaspať sa niekedy pretiahnu až do skorého rána. Už je to pár týždňov čo zaspávam pred pol nocou a tak som sa rozhodla že sa s Vami podelím o svoje krátke typy, ako na to. 


1.Prechádzky
Ak je vonku -10 tak by som tento od rozhodne preskočila, ale počas leta je to taká moja tradícia. Takmer každý večer pred spaním, idem na prechádzku, keď i len na pár minút. Vždy sa snažím vyčistiť hlavu a upratať myšlienky aby som potom nad zbytočnostami nerozmýšľala niekoľko hodín v posteli pri pokuse zaspať. 


2.Otvoriť okno
Nie je nič lepšie ako zaspávať v izbe, ktorá je čerstvo vyvetraná. Mne osobne sa zaspáva oveľa lepšie ak je teplota v izbe trošku nižšia a chlad ma donúti zabaliť sa pod perinu a spať. Obzvlášť počas jarného obdobia si do izby pustím i všeky tie jarné vône, čo je ďalšie plus. Pokiaľ nie ste alergik samozrejme. Taktiež tento bod treba preskočiť v lete, pretože by ste si dnu pustili všetko teplo a to rozhodne nechcete.


3. Kniha
Nebudeme si klamať ale väčšina z nás siaha po telefóne práve pred spánkom. Scrolujeme Instagram, facebook etc. Nie len že to má zlý vplyv na spánok, ale väčšinou si ho i skracujeme, keďže ja osobne vždy stratím pojem o čase a telefón vypínam po pol noci.
Posledné dni som ale vyskúšala vymeniť telefón za knihu. Áno, knihu. Na telefón som si dala večierku a po sprche som ho do ruky už nebrala a venovala som sa knihe. Jednak som prišla na iné myšlienky a taktiež som pripravila telo i myseľ na spánok. No a ak nemáte knihy moc v láske ako ja, tak Vás to rovno i uspí, haha.


4. Horúca sprcha, Sauna
Tento trik sa mi osvedčil hlavne v spojení s s bodom číslo 3. Ak idem večer po cvičení do sauny prípadne mám horúcu sprchu a hneď po ľahnutí do postele na mňa príde únava a zaspím oveľa rýchlejšie ako obvykle. Najlepšia kombinácia by bol asi horúci kúpel v spojení s knihou a potom hneď do postele, no bohužiaľ v hostovskej rodine mám iba sprchu a tak si musím kúpeľ odpustiť.  • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Tiež som si posledné dni zvykla chodiť večer na menšiu prechádzku a cítim sa tak oveľa lepšie. A áno, zaspávanie bez knihy si neviem predstaviť. Môžem byť ako chcem unavená, vždy si aspoň pár stránok musím prečítať.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Čtení mi také pomáhá, protože unaví oči. Elektroniku se snažím alespoň hodinu před spaním nepoužívat. Také mi pomáhá zacvičit si večer jógu. :)

  magdatumova.wordpress.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mně ještě pomáhají bylinkové čaje :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mě hodně pomáhá meduňkový čaj :) Vždycky se mi po něm zavírají oči a dopůl hodinky spím jako dudek.
  Lucienne

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Úplne s tebou súhlasím, mojím problémom už dlhé mesiace je to, že nedokážem zaspať pred pol nocou ☺ No každý jeden typ ktorý si vymenovala začnem praktizovať a dúfam, že pomôže☺ No to s tou knihou mi ani nenapadlo, takže ďakujem za super typy ☺

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Horká vana a potom knížka je snad ta nejlepší kombinace! ♥
  jsem Katrin

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)