usa

Víkend vo Washingtone D.C

By Linda Taylor - 7:42:00O tom, že som svoj víkend strávila vo Washingtone už asi viete z môjho Instagramu a facebooku, ale nikde som nezhrnula svoje pocity zážitky a tak. Dokonca sa mi nepodarilo sa s Vami podeliť o svoje zážitky z môjho prvého výletu do Washingtonu, ktorý som uskutočnila minulý rok. Ale o tom, po tom.
Dnes budem rozprávať niečo o poslednom víkende, ktorý bol dá sa povedať neplánovaný. No dobre , plánovalis me ho, ale asi dva dni pred odchodom. Spolu s českou aupair Petrou sme sa zhodli že Washington je super voľba, nakoľko počasie malo byť okolo 20 stupňov a tak sme si mohli konečne užiť trošku v slniečka, ktoré nám v Jersey stále chýba. Petra dotiahla ešte jedného Rakúšana a ten priniesol Nemku. Moje pocity boli zmiešané, pretože sa mi do tejto spoločenskej udalosti naozaj nechcelo, chcela som mať konečne víkend v slovenčine a oddýchnuť si od angličtiny. Pri dohadovaní som sa ešte pár krát nestotožnila s názormi Nemky, takže môj strach z výletu bol ešte väčší.
Koniec koncov, všetko dobre dopadlo a z nás sa stala super International Squad. Tak sme sa sami nazvali, pretože vždy keď a nás niekto spýtal odkiaľ pochádzame, tak sme začali menovať všetky 4 štáty. Po polnoci s alkoholom v krvi sme už iba odpovedali, že sme medzinárodná štvorka.
Tento krát som vo Washingtone fotila viac nás (a seba) ako pamiatky, kedže pamiatky som si pofotila keď som vo Washingtone bola prvý krát. Určite s Vami niekedy zdieľam i tie fotky.
Do D.C sme sa šli skôr odreagovať ako chodiť po muzeách a tak sme si v sobotu prešli najznámejšie pamiatky a zvyšok dňa strávili pri dobrom jedle ( a alkohole).
Úprimne nočný život v D.C ma moc nezaujal, nakoľko vstup do klubov bol od 20 dolárov s hodinovým čakaním vonku v rade alebo 40dolárov za rýchli vstup. Ak bol niekde vstup zdarma tak ste aj tak stáli vonku pretože ste sa dnu nezmestili. A tak sa náš nočný život skončil okolo pol noci. Teda Petra, si ešte vyšla na svoju adventúru, keď sa o pol noci vybrala kúpiť pizzu a prišla o tretej ráno na policajnom aute. Nebojte sa, nič zlé nevyviedla, len stratila kreditnú kartu a blúdila po celom Washingtone aby ju našla. Nakoniec keď ju mala tak sa nad ňou policajt zľutoval a doviezol ju na apartmán . V nedeľu sme už iba oddychovali, znovu pri dobrom jedle. Avšak iba ja a Petra, pretože naši International friends, chceli ísť do múzea takže sme sa na väčšinu dňa rozdelili. Na konci dňa sme už iba hladali autobusovú zástavku, ktorú sme našli len tak tak a zvyšok večera strávili ,,príjemným,, 5 hodinovým posedením v autobuse. Poviem Vám že nikdy som sa netešila tak veľmi domov, ako počas tej jazdy autobusom. Najviac som sa ale asi však tešila na to, ako sa dostanem ku všetkým svojim fotkám zo zrkadlovky, ktoré sme počas víkendu nafotili. No a tie idem teraz zdielať i s Vami <3  • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

Ďakujem Vám za každý komentár :)