Ako si spestriť každodenný život

By Linda Taylor - 17:16:00Krásny deň Vám prajem. Práve som strávila približne 40 minút nad zmenou jazyka na klávesnici. Hostrodina mi požičala notebook a tak Vám môžem priniesť nový článok, ten ktorý som už mala napísaný, ale je preč spolu s mojim ukradnutým notebookom. Bol to jeden z článkov, na ktoré som bola extra pyšná a tak ma mrzí, že ho musím písať odznovu, pretože po druhý krát to už nebude ono. Respektíve aspoň nie pre mňa.
Posledné dni / týždne som sa dostala do takého stereotypu, kde je každý deň o tom istom. Hoc žijem v USA, už to nie je pre mňa nová krajina a po viac než roku tu, som sa dostala do každodenného stereotypu. Rozhodla som sa s tým niečo urobiť, niečo málo vo svojom živote zmeniť. prípadne obmeniť. Viacero zo spomenutých vecí, som si už splnila v posledných dňoch ale je tam i pár vecí, ktoré ma ešte len čakajú. Túto tému považujem sa celkom zaujímavú, pretože takmer každý pocítil stereotyp vo svojom živote a tak som sa rozhodla sa s Vami trošku podeliť o to, ako s ním bojujem ja. 
  
Nové jedlá
Jedna z vecí, ktoré na USA milujem je to, že je tu prístup ku všetkým jedlám . Ak dostanem chuť na mexickú, francúzku, taliansku, brazílsku, slovenskú, thajskú a akúkoľvek kuchyňu, mám ju k dispozícii. Preto som sa rozhodla skúšať nové kuchyne najviac, ako to len pôjde. Už i na Slovensku máme ako tak prístup k rôznym jedlám a tak, aspoň raz za čas, vyskúšajte niečo nové. Najlepšie je, absolvovať to s rodinou alebo kamarátmi, takže svoje jedlo môžete zdielať a máte tak možnosť ochutnať toho čo najviac. Ja som naposledy ochutnala Hondurské jedlo, ktoré bolo priam než fantastické. Popri jedení, mi kamarát z tejto krajiny rozprával ako o jedle, tak i o krajine a tak som z toho mala väčší kultúrny zážitok ako počas klasickej večere.

Jeden deň Offline
Nie, nebojte sa, nejdem Vás nútiť odložiť všetku elektroniku na 24 hodín. I keď i to by bolo fajn, ale kedže žijeme v roku  2017 tak to nebudem hrotiť. O čom som Vám chcela povedať je to, aby ste na celý deň opustili svoj dom a vybrali sa na vzduch, prípadne na nejakú spoločenskú udalosť. Môže to byť piknik alebo festival. Turistika alebo bicyklovanie. Je to len a len na Vás. Skúste počas daného dňa stráviť čo najviac na čerstvom vzduhu v príjemnej spoločnosti. Pre mňa je táto časť momentálne trošku nereálna vzhľadom na zimné počasie v Jersey, ale už sa neviem dočkať toho, ako i ku nám príde jar a ja budem môcť opäť objavovať okolité parky a kopce.

Spoznávať nové miesta
 Pod týmto pojmom nemám namysli iba cestovanie na druhý koniec sveta. Poznávať nové miesta môžete i na Slovensku. Slovensko nám ponúka krásne, historické pamiatky, ktoré rozhodne stoja za to. Nebudem Vám klamať, ale v žiadnej krajine ktorú som navštívila som nevidela také historické klenoty, ako máme my. Hrady a zámky som snáď okrem Slovenska, Česka a Rakúska nevidela nikde. I tieto mieta Vás určite očaria a uvidíte niečo nové, inšpirujete sa, prídete na nové myšlienky a zaspíte večer s pocitom, že ste zažili niečo nové. Dnes nám letecké spoločnosti ponúkajú i lacné letenky v rámci EU a tak ak máte parťáka a finančné prostriedky, určite sa nebojte navštíviť počas víkendu i okolité krajiny.

Extra vzdelávanie
Popri škole, prípadne práci je asi extra vzdelávanie tá posledná vec, na ktorú by sme si chceli nájsť čas. Pod pojmom vzdelávania však nemyslím študovať online druhú univerzitu alebo študovať externe popri práci. Tento krát mám na mysli iný druh vzdelávania. Baví Vás varenie? Zahláste sa na kurzy varenia. Na kurz fotografovania, šitia, maľovania, tancovania alebo nejakého jazyka. Výber je len a len na Vás. Možnosti sú dnes viac než obrovské a na výber máte takmer zo všetkého. Okrem toho sú dnes kurzy i denné, či víkendové, takže sa nemusíte obávať z nedostatku času. Je to super spôsob ako spoznať nových ľudí, naučiť sa niečo nové, spoznať nové prostredie a možno si i trošku vylepšiť životopis. Mňa momentálne čaká výber kurzov na jar a mám trošku dilemu, čo si vybrať. Môj momentálny favorit je Marketing & Media na Long Island University a taktiež fotografovanie na miestej college. Taktiež uvažujem i nad trénerským certifikátom, ale vzhľadom na obtiažnosť predmetu, nie som si istá či sa tej téme chcem venovať v anglickom jazyku. 


Nové dobrodružstvá
To najlepšie nakoniec, teda ak odmyslím prvú časť s jedlom. Čo som sa za posledné roky naučila je to, že sa oplatí viac investovať do zážitkov, ako do vecí. Ja som väčšinou investovala do cestovania ale vždy som sa snažila všetko spoznať iba ak to bolo zadarmo. Takže som pochodila najznámejšie miesta a tam sa to pre mňa končilo. Nikdy som neinvestovala do určitého zážitku, pretože mi to prišlo drahé. Chyba. Drahé to síce je, ale vždy som to nakoniec ľutovala. Let vrtuľníkom nad New Yorkom, plávanie s delfínmi, surfovanie na West Coast alebo vodné športy na Mallorke. Pár z vecí, ktoré som vždy tajne dúfala skúsiť, ale nikdy som neskúsila. Na poslednej dovolenke na Miami som to však zmenila a vybrala som sa šnorchlovať do Karibiku. Hoci ma to vyšlo nemalé peniaze, zážitok jednoducho stál za to. Nie je to niečo čo robím každý deň takže prečo si nespestriť život i takýmto druhom zábavy? Skok padákom, Bundee Jumping, Horolezecká stena, maratón, Spartan Race a mnoho ďalšieho.Ak niečo túžite vyskúšať tak sa toho nebojte a doprajte si niečo aspoň raz za pár týždňov. 

Tu by som dnešný článok ukončila a verím že Vás ako tak zaujal a hlavne inšpiroval. Snažila som sa písať hlavne z vlastnej skúsenosti a tak ak máte nejaké tipy ako si spestriť každodenný život a dostať sa zo stereotypu, určite sa so mnou podelte. Z mojej strany to je pre dnes všetko, prajem Vám krásny zvyšok dňa a vidíme sa onedlho <3

 

 • Share:

You Might Also Like

5 komentárov

 1. úžasný a inšpiratívny článok!♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ahoj Lindi, super článok a s mnohými názormi a tipmi sa stotožňujem. :)
  Na zbavenie sa rutiny mi najviac pomáha skúšanie nových vecí, ako napríklad skupinové lekcie v tanečnom štúdiu alebo jednoducho návšteva novej kaviarne. Taktiež veľmi rada objavujem nové miesta, ale na to počas školského roku a brigády moc času bohužiaľ neostáva :/ Pokiaľ sa cítim tak, že môj život je stále dookola len o tom istom, je najlepšie na chvíľu vypnúť a ísť si von prečistiť hlavu. Predsa len nové plány sa ľahšie vymýšľa v parku ako pri neustálom scrollovaní FB.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článek! Když cítím, že jde můj život do stereotypních kolejí, vždy se pak snažím najít způsobem, jak vyjít z komfortní zóny nebo prostě něco změnit :)

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článok. Už aj mňa tak nejako omrzelo to, že každý jeden deň sa stále točí okolo toho istého. Určite tie typy vyskúšam a dúfam, že pomôžu, no myslím, že áno.
  http://meandmymichelle.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvělý článek. Změny miluju, takže určitě vyzkouším.
  Svět nad hlavou

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)