Ako sa prebudiť zo zimného spánku

By Linda Taylor - 20:25:00
Krásny deň vám prajem. Neviem ako u Vás ale u nás v Jersey už tak nejako začína prichádzať jar. Vlastne ona tu už bola, ale znovu nás opustila. Slnečné dni a teploty nad 20C ma ale rozhodne naladili na novú vlnu. I s tým prišiel nápad na dnešný článok. Veľa krát čítame o tom, ako na jarný detox, ako sa dostať do formy etc.... Ja by som rada ale napísala niečo o tom, ako sa po zime naladiť na správnu vlnu, ako nájsť opäť motiváciu a ako sa tak nejako reštartovať. 
Vždy ako začne po dlhej zime prichádzať teplo, mám takú svoju rutinu, ktorú automaticky vykonávam a tá ma preberie zo zimného spánku.Prechádzky
Akonáhle začne vonku vykúkať slnko, tak zastihnete vonku i mňa. Teploty vonku vybehnú nad nulu a keď sa ku tomu pridajú i slnečné lúče tak i obyčajná prechádzka naberá iný rozmer, hlavne o zimnom období, človek si to slnko oveľa viac váži a užíva. Za mňa najúčinnejší trik ako sa dostať zo zimného spánky, zimnej únavy a takzvanej zimnej ,,depresie,,. 


Ttrip
Nemusíte letieť do New Yorku ani do Las Vegas. Úplne stačí ak si naplánujete nejaký malý výlet. Či už s rodinou, kamarátmi alebo sami. Za hranice alebo len v okolí. Na deň alebo víkend sa vyberte na miesto kde ste ešte neboli, prípadne ste tam boli dávno. Uvidíte že zmena prostredia Vás nabudí, motivuje a naladí na správnu vlnu. Ak ste už prekročili vekovú hranicu 18 a máte niekoho kto by s Vami rád vyšiel za hranice, určite sa nebojte užiť si víkend niekde v Európe. Letenky sú dnes už veľmi dostupné a tak si viete užiť víkend v Európskych metropolách za nízke náklady. 


Zrekapitulovanie cieľov
Na začiatku roka, ste si pravdepodobne dali ciele, predsavzatia. Nebojte sa ich zrekapitulovať a pripomenuúť si ich. Ak Vaše novoročné predsavzatia zlyhali a cesta za Vašimi snami nejde podľa Vašich predstáv, skúste zmeniť svoj plán, skúste zmeniť to, kde ste zlyhali a skúsiť novú stratégiu ako sa dopracovať ku tomu po čom túžite. 


Ľudia

Neviem ako Vy, ale ja osobne mám zimné obdobie veľmi depresívne a to hlavne kvôli tomu, že sa doslova vyhýbam ľudom. Posledná vec ktorá sa mi v zime chce, je chodiť von a nakoľko nežijem s rodinou tak jediné osoby s ktorými som bola v kontakte je moja hostrodina. 
So zmenou počasia teda prichádza i spoločenské JA a snažím sa dostať viac medzi ľudí. Ja som celkom introvert takže rozhodne ma nikdy nenájdete medzi kopou ľudí ale je to určite lepšie ako v zimnom období. Takže šup medzi ľudí utvárať nové priateľstvá !
Nákupy
To najlepšie nakoniec. Do obchodou prichádza jarná kolekcia, nové trendy a hoc počasie na tie šortky, ktoré vidíte na figurínach ešte nie je, môžete si ich zaobstarať a pripraviť svoj šatník na jar. Nemusí ísť zrovna o oblečenie, môže to byť kozmetika, kniha alebo hoc čo po čom vaše JA dlhšie túži, spravte si radosť <3
 • Share:

You Might Also Like

3 komentárov

 1. Skvělý článek. Určitě něco vyzkouším. Po zimě jsem vždycky taková línější. :D :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý článok, opäť, ako vždy. :))
  Veľmi rada si prečítam každý tvoj nový príspevok, čím ďalej tým zaujímavejšie články.:)

  Môj BLOG-KLIK¦

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Rozhodně super článek.. Jakmile přijde jaro, procházky jsou pro mě jasná volba.. Snažím se chodit i během zimy, jenže to není tak "příjemné" :D Pro mě jako jedna z jarních aktivit bývá pořádný úklid.. ať už jde o pokoj, dům a nebo třeba počítač, ráda si udělám ve věcech pořádek, abych mohla začít být aktivní "od začátku" :)
  Anet explores the World

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)