usa

Víkend v Santa Monice

By Linda Taylor - 7:15:00Ahojte. Ja viem, môj výlet do Kalifornie bol 6 mesiacov späť ale ja som Vám výlete na blogu nikdy nič nenapísala. V danú dobu som nemala počítač a tak som si nemala ako preniesť fotky zo zrkadlovky takže som s tým počkala až do dnes. V kalifornii som strávila 5 dní, ktoré som darovala samej sebe ako svoj narodeninový darček. O narodeninách v Los Angeles som chcela písať tiež, ale skonštatovala som že písať o narodeninovej oslave po pol roku, by bolo asi trošku mimo.
Prvé tri dni som strávila v Los Angeles Downtown a posledné dva dni počas víkendu som navštívila Santa Monicu a Venice Beach.
Tieto dve miesta ma zaujali rozhodne viac ako samotné LA. Prečo, sa dozviete v článku kde budem písať konkrétne o Los Angeles. Ako ma sklamalo a naopak ktoré miesto mi prirástlo k srdcu.
Ku Santa Monice a Venice Beach toho veľa povedať asi ani nemám. Dostať sa tam z LA zabralo cca pol hodinku pretože sme zvolili metro, autom by sme si vystáli v zápchach minimálne hodinku.
Ak snívate o slnečnej dovolenke plnej vody, surfovania a opalovania, tak toto miesto rozhodne nie je vhodná voľba. Ja som tam šla práve kvôli tomu a ostala som dosť sklamaná. Počasie je krásne, to sa musí nechať ale voda ľadová a nechutne špinavá. Boli sme tam koncom augusta takže tá ľadová voda ma dosť zaskočila, chápem že je to oceán ale hneď z LA sme šli na dovolenku v Jersey, taktiež ku oceánu, špinavá voda bola síce tiež ale rozhodne teplejšia. No a práve kvôli tomu som sa vzdala i surfovania a dva dni pri pláži som si užila prechádzkami, nakupovaním a dobrým jedlom.
Santa Monika bola oproti LA, čistá, upravená a vhodná na relax, nakupovanie a zábavu. Naopak Venice beach, ma očarila hlavne pouličními umelcami, skatermi, športovcami a v neposlednom rade turistami. To by bolo viac menej všetko a na koniec mám pre Vás pár fotografií <3
  • Share:

You Might Also Like

0 komentárov

Ďakujem Vám za každý komentár :)