Čo by som spravila keby mám znovu 18

By Linda Taylor - 5:09:00


Tiež niekedy uvažujete, čo by bolo keby...?
Ako sa vraví najlepšie lekcie nám dáva život a väčšinou sa poučíme až z vlastných chýb. Nedávno som čítala článok o tom, Čo by som robila, keby mám znovu 20. Ja osobne som v mojej 20 veľa z tých vecí robila a tak som sa zamyslela nad tým, čo by som robila, keby mám znovu 18. Aké veci by som zmenila, čo by som spravila lepšie, respektíve rozumnejšie. Určite sa, týmto nevraciam do minulosti, pretože tú mám za sebou a momentálne mám rozhodne iné obdobie svôjho života. Skôr by som chcela inšpirovať a trošku motivovať tie, ktoré sa v tom veku nachádzajú sa zároveň, tie ktoré ste staršie, by ste sa mohli podeliť o Váš názor, čo by ste zmenili keby je Vám znovu 18.

 Čo by som ja robila, keby mi je znovu 18?

Vykašlala by som sa na vzťah, ktorý nemá potenciál
Toto bola jedna z mojich najväčších teenegerských chýb. Bola som vo vzťahu z ktorého som nevedela, nechcela odísť a nosila som ružové okuliare. Stále som ci nahovárala, že to bude lepšie a prispôsobovala svôj život tomu. NIKDY VIAC!

Cestovala by som
Jednu z vecí, ktorú s odstupom času dosť lutujem je to, že som nezačala cestovať skôr. Aj keď iba po našom krásnom Slovensku alebo Európe. V tej dobre som necestovala pretože som žila v domienke, že cestovanie je drahé. Dnes viem, že cestovať sa dá aj lacno a mrzí ma, že som tento fakt nevedela skôr.

Sústredila sa na učenie nových jazykov
Jazyky neboli a ani nie sú moja silná stránka. Najlepší spôsob učenia nového jazyka, je pre mňa život v krajine, kde je daný jazyk ako úradný. Mrzí ma že v škole nám nútili iba angličtinu a nemčinu (v mojom prípade ešte i ruštinu, za ktorú som ale vďačná) a nikto sa ani nezmienil o španielčine. Pri tom to je doslova svetový jazyk a hovorí ním 70% veľkej Británie a 80% Spojených štátov. Ak by som o sile španielčiny vedela skôr, určite by som sa o ňu zaujímala viac.

Šetrila
Tak ako väčšina i ja som v tomto roku mala už nejakú dočasnú brigádu a i keď nie veľký ale takmer mizerný príjem. Šetriť z takých penazí by bolo rozhodne ťažké ale niečo by sa určite dalo. Namiesto toho som to minula na zbytočné veci, sladkosti a hlavne na piatkovú nočnú zábavu. CHYBA....

Stanovila a plnila si svoje sny
Ku tomuto bodu, by som v prvom rade musela šetriť. Takže to tak nejako súvisí spolu a vlastne väčšinou bodov súvisí so šetrením. Každopádne, keď som mala 18, môj jediný sen bola Amerika. Nedávala som si žiadne malé sny, respektíve nemala som ich viac. Bolo o len a len Los Angeles. Vždy je lepšie mať viacero snov, pretože po splnení je tam viac radosti.

Využila by som lepšie svôj čas
Hodiny strávené nič nerobením či už doma alebo v nákupných centrách by som dnes vedela využiť rozhodne produktívnejšie. Taktiež i víkendové noci. 18stka je krásna a nočný život ku nej rozhodne patrí, ale myslím že by mi rozhodne stačilo si v noci vyraziť raz za mesiac,m nie každý týždeň i v piatok i v sobotu. 

Investovala do zážitkov
Raňajky v Mcdonald s priateľmi alebo drink (dva-tri-4-5-6) v piatok večer sú síce fajn ale človeku nič nedajú. Taktiež ako to a tamto tričko ktér boľo v zľave ale obliekla som si ho možno raz a zostalo niekde v pozadí v šatníku. Taký skok padákom prípadné lyžovačky a dovolenky by som si rozhodne pamätala do dnes a určite by mi investícia do týchto vecí priniesla do života viac, ako drink...


Čo by ste spravili VY, keby Vám je znovu 18?  • Share:

You Might Also Like

3 komentárov

  1. Ďalší úžasný článok :) Keby mám ja znovu 18 tiež by som sa určite oveľa viac sústredila na cudzie jazyky. A tak isto by som obmedzila piatkovú ,,zábavu", ktorá mi teraz nepríde až taká zábavná :D Každopádne som vďačná za toto obdobie, pretože ma dosť posunulo vpred a poučila som sa z vlastných chýb :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Rozhodně něco k zamyšlení. Mně sice 18 ještě nebylo, ale to nemění nic na tom, že bych taky někdy něco nezměnila. Každopádně se teď snažím být co nejproduktivnější, tak uvidím, jak mi to půjde a tobě taky držím palce! :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Som taká rada, že som natrafila na tento článok! Za pár mesiacov ma čakajú 18.narodeniny, na ktoré sa sčasti aj teším ale taktiež mám obavy. Zoznam vecí, ktorý si spísala v tomto článku je zhruba to, na čo sa chcem osobne sústrediť v tomto období môjho života a tvoj článok mi to dokonale pripomenul a motivoval k tomu.:)♥

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)