Ako si spraviť lepšie ráno

By Linda Taylor - 12:51:00Ráno, pravdepodobne nie obľúbená časť väčšiny z nás. Neviem ako Vy, ale ja s ránami bojujem už nejakú tú dobu. Za rok a pol, ako aupair v Anglicku a Śpanielsku, som si zvykla dlho spať, pretože som poväčšine pracovala až večer. Dream life I know... Ale USA ma hodilo späť do reality a deti, ktoré mi vstávajú 7:15 ráno tiež. Pri príchode do USA, bol môj najäčší problém sa ráno zobudiť, prvý týždeň som i zaspala, ale to mi nezvonil budík a zobudiť sa sama od seba, nehrozí. Izbu mám v pivnici, takže cez okno 30x30 cm ma slnko z postele rozhodne nevytiahne a už vôbec nie v zime, keď o tom čase ešte aj slnko spí. Leto bolo lepšie, ale stále žiadna výhra, no na jeseň, som sa naučila vstávať a dokonca i s časovým predskokom. Takže, ku môjmu plánu, ako si spraviť lepšie ráno, si budete musieť trošku privstať.

Oblečenie a veci do práce
Outfit a všetky veci do práce/školy si pripravte večer. Ráno tak predítete zbytočnému stresu a budete mať viac času pre seba.

Teplé oblečenie
Ja osobne mám ráno problém vstať z postele hlavne kvôli tomu, že musím opustiť teplú perinu. Preto mám pri posteli teplý župan, ktorý ma hneď ráno zahreje.

Svetlo, denné svetlo
Čo na mna zaberá najviac, je pozobudení sa dostať hneď na denné svetlo. Nie umelé. V dome sme prerobili ,,bordel miesnosť,, na oddychovú miestnosť, ktorá je celá presvetlená, takže to je moje útočisko. Teraz je tu trošku zimšie tak som si sem priniesla ohrievač, aby som nezažila teplotný šok hneď po prebudení. Na toto svoje miesto, sa snažím dostať hneď ako sa zobudím. Ešte pred hygienickými potrebami.

Raňajky
 O tom že sú najdôležitejšou časťou dňa sa píše všade, takže to preskočím, Pre mňa sú raňajky dôležité a bez nich by som ráno ani neprežila. Je to ako prvá vec, ktorú ráno spravím, Je to taký čas na oddych, rozmýšľanie a tak nejak si dám dokopy myšlienky.

Plánovanie
Je to časť mojich raňajok, pretože to robím tak nejak spolu. Popri raňajkovaní si zapisujem do diára veci, ktoré musím v daný deň spraviť. Taktiež si tam píšem i také denné ciele, ktoré sa snažím splniť. Dám si celý deň dohromady, rozdelím si všetko časovo a môj deň je potom viac pokojnejší. O plánovaní Vám pravdepodobne venujem celý príspevok, pretože je to zaujímavá téma, ktorá mi dosť pomohla.

Hygiena + Hudba
No a nakoniec to zakončím hygienou. Niekto ju má hneď ako vyjde z postele, ja až po raňajkách. Dôvod je ten, že po umytí zubov nedokážem zjesť nič nakoľko mi to kazí chuť. Čas v kúpelni si spríjemním hudbou. Čo ma opäť trošku naštartuje a nabudí pozitívnou energiou. • Share:

You Might Also Like

4 komentárov

 1. to je skvelý článok :) presne takto fungujú aj moje rána :) ale že na vlas presne :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja tak milujem tvoje články, fotky, spôsob písania, všetko ♥ Mne sa večer nikdy nechce nič chystať, aj keď si poviem, že tento raz si pripravím aspoň outfit, nikdy to neuskutočním:D Na raňajky si v poslednej dobe už celkom zvykám, najmä u priateľa, ktorý mi každé ráno robí krupicovú kašu:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Výborný článok! ♥ U mňa to je ráno rovnako, obzvlášť teraz v zime..

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článek. Mě hlavně vadí, že když se vzbudím tak je furt tma a chce se mi zas zalést do postele a spát:-D Přeji krásné Vánoce!:-)

  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)