Ako si naplánovať svoju fitness rutinu ? Fitness Diár 2017

By Linda Taylor - 13:55:00


Ahojte. Rok sa nám pomaly ale isto končí a s novým sa začína nová kapitola. Začína také to ,,nové JA,,. Túto tradíciu asi väčšina z vás pozná. 
Kedže veľa ľudí začína nový rok s predstavzatím ako - schudnúť pár kíl, zmeniť životný štýl, byť aktívna, rozhodla som sa, že sa s Vami opäť podelím o pár mojich typov ako na to. 
V priebehu roka 2016 som sa stala závislá na diároch. Milujem plánovanie a bez neho môj deň ako by ani nebol. Väčšinou si plánujem iba pracovné dni, voľné dni si plánujem iba ak ma čaká niečo na čo sa teším, alebo mám nejaké povinosti. 
Diárov mám viac, zväčša cca 3 a každý slúži na niečo iné. 
Dnes sa s Vami podelím o typ na fitness diár a prezradím Vám, ako si plánujem svoju fitness rutinu.

1. Stanovím si ciele
Zvykla som si stanoviť mesačné ciele ale pri plnení sa mi zväčša nedarilo. Tak som si stanovila týženné ciele. Mám vždy 7 dní na to, aby som sa sústredila na svôj cieľ. To sa dá zvládnuť ľahšie akokeby to bolo 30 dní,
Moje fitness cieľe väčšinou zahŕňa váha, percentá svalov a tukov v tele, nabehané kilometre, odcvičené tréningy, dodržiavanie pitného režimu a nachodené kilometre. 
Sú to väčšinou malé veci, ktoré keď splním som bližšie ku svojím veľkým snom. 

2. Vyhradím si čas. 
Pracujem ako väčšina ľudí, takže svoje tréningy musím vsunúť niekde medzi to. Na každý deň si vyhradím počet hodín na tréning. Tento bod je o prioritách, pre mňa je tréning na prvom mieste, trávim ten čas i s priateľom a kamarátmi, takže to denne zoberie i 4 hodinky. Samozrejme ak by som chodila i do školy, prípadne mala vlastné deti, tak by som tam toľko času stráviť nemohla, preto si každý musí určit podľa seba, koľko času si pre tréning vyhradí.

3. Rozpis
Na každý deň si napíšem tréningový plán tak, aby som nakonci týždňa mala splnené ciele. Ak je môj týždenný cieľ odbehnúť 35 km tak každý deň si potrebujem odbehnúť 5km. Tým chcem povedať to, že sa snažím prispôsobiť tréningy svojim cieľom. 

4. Plním, odškrtávam
No posledný bod je tento plán splniť. Večer pred spaním si vždy zhodnotím svoj deň a odškrtnem si splnené veci. Nie vždy sa mi podarí splniť všetko, ale snažím sa. Je super pociť vidieť na konci dňa, že som splnila všetky povinnosti, ktoré som mala a dodá mi to sebavedomie a motiváciu. 


To by bol krátky postup o tom, ako si plánujem svoje tréningy a fitnes rutinu. Zvykla som si plánovať i jedlo ale od toho som upustila, pretože plánovanie jedálnička nebolo pre mňa. 
Tento postup praktikujem i v bežnom živote, napríklad čo sa týka práce, cestovania, blogovania a Youtube. 
Dnes som sa chcela venovať však iba fitness, pretože mám pre Vás typ na diár, ktorý Vám plánovanie uľahší.
Ide o Fitness diár 2017 od Fitshaker, ktorý možno z videnia už poznáte. 
Ja Vám zhrniem pár pre a proti aby som Vám diár trošku priblížila a nakoniec Vám ho trošku i ukážem. 

 Pozitíva?
 • Velkosť, je malý, skladný takže sa vôjde do väčšiny kabeliek a nezaberie veľa miesta. Tým pádom ho môžete mať všade so sebou.
 • Motivačné citáty, ktorých je tam viac než dosť, takže o dennú dávku motivácie máte postarané
 • Recepty, dobrého jedla nikdy nie je dosť. Diár obsahuje pár receptov na zdravé jedlá
 • Týždenný plánovač cvičenia. Nájdete tam miesto, kde si môžete plánovať svoje tréningy
 • Miesto na ciele, ktoré chcete dosiahnuť v roku 2017
 • Užitočné informácie o prázdninách, ženskom menštruačnom cykle a mnoho viac
 • Skušný počet stránok na poznámky
 • Typy, ako na zdravý životný štýl
 • Miesto na kontakty
 • Tabuľky na výsledky, ocenia hlavne ľudia ktorí chcú znížiť váhu, pretože tam nájdu miesto na svoju váhu a miery  

Negatíva?
 • Mesačné cieľe, ako som vravela vyššie preferujem si cieľe zapisovať týždenne takže to mi tam chýba, je to však jediná vec, ktorú by som diáru vytkla.


 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. už aj ja som si kupila diár na rok 2017 ! :)) a milujem ho ! :) tento je tiež super na viacerých miestach som ho videla

  Tammybeaty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento diár je super. Ja však vôbec nie som na diáre. Niekedy ma to priam demotivuje, keď vidím koľko toho mám spraviť. Mnoho ľuďom to však pomáha. Ja som si ale na rok 2017 zaobstarala taký malý papierový diár za 1€ (aby mi ho nebolo ľúto, ak ho nevyužijem), tak uvidím, či aj mňa chytí táto mánia :)

  IVANNA/IVANXNA.BLOGSPOT.SK

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherný diár a skvelé tipy :) Ja mám od I can Academy a tiež som spokojná :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja som si minulý rok fitness diár kúpila a totálne som pohorela :D motivácia mi vydržala asi týždeň. Ale dúfam že aspon tebe pomôže :)

  dazzlera.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Keď som sa na ten diár pozerala prvý raz vravela som si, že to bude blbosť, ale teraz si ma opäť namotivovala k tomu zvážiť, či si o ho rok predsa len nekúpim :D

  sheisapples.com

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)