usa

Príchod Amíka na Slovensko

By Linda Taylor - 16:16:00


Ahojte, je sobota a pre mňa deň, keď som sa konečne prebrala z cestovania v čase a mám energiu niečo robiť. Posledné dni som viac menej celé prespala, cestovanie ma doslova vyčerpalo, dva 9 hodinové lety, časový posun, niekoľko hodín v autobusoch, let do Londýna a tak... Bolo toho dosť. A viete ako to býva, nesťažuj si keď je zle, môže byť aj horšie. I bolo, hneď prvý deň dovolenky ma dobehla chrípka a tak som všetko toto zvládala so zapálenýcm hrdlom, teplotami a upchaným nosom. Vďaka bohu už je to za mnou,  respektíve aspoň z časti, chrípka sa ma bohužiaľ stále drží... 
Vracám sa späť, ku minulej strede, keď som spolu s Amíkom nasadla na lietadlo smer Viedeň. Pocity zmiešané, na 9-hodinový let som rozhodne pripravená nebola. Ale to by bola tá lepšia časť, Celý let som mala v hlavne skutočnosť, že letím cez pol sveta so svojim americkým priatelom, aby som ho predstavila rodine, Ocino si vždy robil srandu, či prinesiem domov černocha, ale tak doslova to asi nemyslel. Stalo sa, ale je to iba mulat, čo zmiernuje situáciu.
Predstava komunikácie Amíka s mojimi rodičmi ma desila, on nevie po slovensky, oni po anglicky. Na jednej strane strach, na druhej sa aspoň vyhol všetkým tým otázkam o jeho živote, na úrovni FBI, ktoré majú rodičia pre našich ,,drahých,, vždy pripravené. 
Príchod bol fajn, prvý deň bol celý iba o rodine a známych. Rodičia ho občas okomentovali v slovenčine, čo som bola i rada, že nerozumel, ale myslím si, že celkovým dojmom prešiel, haha. Chodili sme od domu k domu, aby som sa ukázala, ako sa mi ,,američanke,, žije. Asi každý, kto žije v zahraničí to pozná. Všetci si Vás posadia  pred seba a povedia tú vetu, ktorú z duše nenávidím. ,,No porozprávaj nám ako ti tam je,, . Vždy ma napadne len odpoveď ,,dobre,,... Plus som mala so sebou Amíka, takže sa celá rodina tešila o to viac, ale že by sa mu snažili venovať a hodiť i nejaké to slovo po anglicky, to nie, čo ma trochu mrzlo...
Druhý deň, bol deň doktorov, vlastne celá podstata môjho výletu na slovensko, potrebovala som ku zubárke, Takže opäť, nič záživné, len sedenia v čakárni a kresle u zubárky. Nakoniec dňa som zobrala Amíka aspoň na bowling aby sme sa odreagovali, čo som nakoniec i olutovaľa, pretože za ,,obsluhu,, (ak to tak môžem nazvať) na bowlingu v Mlynoch Nitra som sa takmer prepadla od hanby.
Deň tretí, hurá... smer Londýn. Na výlet som sa tešila, pretože Amíka to na Slovensku moc nebralo, čo sa mu ani nečudujem, tak som sa snažila aby si videl i tú krásu Európy. O tom Vám ale poviem v Ďalšom článku, dnes to bude len o Slovensku. 
Posledný môj deň na SVK bol utorok, kedy sme strávili doma dlhšie, mali sme spoločné raňajky a neskôr počas dňa, sme sa už len tak flákali po meste. 


Celá tá Slovenská časť, bola viac menej nudná a nič zaujímavé sme nerobili. Bolo iba o doktoroch a rodine. Prvý deň sme šli na spoločnú rodinnú večeru a bolo to milé, mať tam Amíka pri sebe. V sobotu som sa stretla s Tinkou, ktorá vyhrala moju giveaway a cenu som jej predala osobne, plus sme si spolu zacvičili v gyme, Bolo to milé stretnutie a jej príchod za mnou až do NR mi spravil radosť. 
Celý výlet som bola viac menej bez telefónu a fotoaparátu, takže bohužiaľ, žiadne fotky nemám, iba pár fotiek v telefóne. Dosť ste si o článok ale písali, chceli ste vedieť ako môj výlet na SVK vyzeral,hlavne tá časť zoznamovania Amíka s rodičmi, tak som Vám to aspoň trošku opísala. V ďalšom článku Vám napíšem o tom, ako sme takmer ostali napospas osudu počas noci, v uliach Londýna. 
Majte krásne a užite si zvyšok víkendu....:)


 • Share:

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Tak přeju brzké uzdravení! :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Můj táta říká taky to samé, že jestli si někdy přivedeš toho a toho..., no snad se brzo uzdravíš a příští návštěva už bude lepší:-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je super, že tvojim rodičom sadol, na Slovensku sa mu páčilo?:) A prajem skoré uzdravenie:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásný článek! Jsem moc ráda, že se zase vracíš ke psaní. Tvůj blog u mě patří mezi jeden z nejoblíbenějších.

  theheartissue.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)