Honba za dokonalou postavou....

By Linda Taylor - 5:19:00Krásny deň Vám prajem, dnes prichádzam s veľmi osobným a zároveň očakávaným príspevkom na blogu o tom, akou zmenou som si za rok prešla, ako som našla najlepšiu voľbu pre seba a svoje telo. 
Myslím si že väčšina z Vás pozná iba 50% príbehu, o ktorom som písala v príspevku Prečo som prešla z fitness stravy na zdravú stravu. V príspevku si nájdete tú časť, ako som pochopila mnoho vecí v ohľadom stravovania a začala počúvať vlastné telo namiesto toho aby som počúvala čo radia všetci ,,fitness blogeri,, Týmto nechcem nikoho uraziť, iba povedať to, že najdôležitejšie je vždy počúvať vlastné telo. 
Vraciam sa späť, do doby keď ma väčšina z Vás poznala ako fitness blogerku a bola to hlavná téma môjho blogu. Bolo to obdobie keď som prvý krát odišla z domu do Anglicka ako Aupair. Anglicko mal byť môj nový začiatok, začala som sledovať fitness blogerky, fitnesky a venovať sa tomu naplno. Chcela som zhodiť kilogramy, ktoré som ani nemala len aby som bola cool a mala čitateľom stále čo ponúknuť a motivovať ich. Myšlienka pekná, realita už nie. V tom čase som mala cca 52kg a jediné čo som potrebovala, bolo spevniť brucho a ruky. Namiesto toho som robila hodiny kardia a sacharidy v svojej strave znažila mať na minime. PRetože všetky tie vymakané fitnes modelky, predsa sacharidy nejedli. V posilovni som vtedy odvádzala skvelú prácu, to musím naozaj uznať. Nohy sa mi vyformovali, len to brucho stále nešlo. Dávala som to na vine sacharidom a skončila pri 0-50g sacharidov denne...
Moja práca spočívala vo venčení psa a upratovaní domu, inak povedané celý deň som strávila doma, unudená, pri chladničke. V takýto podmienkach nejesť, chce riadnu dávku sebazaprenia, ktorú som nemala. Plus keď sa do toho pripočíta pocit, že som si jedlo odopierala, prišlo ku záchvatovému prejedaniu, nad ktorým som s odstupom času strácala kontrolu. 
Takto sa to nieslo celý rok a moja váha sa vyšplhala na 56kg. 
Po presťahovaní na Mallorku sa to začalo zlepšovať, ale veľmi pomaly a ku koncu, sa to vrátilo späť a zase ma prejedanie ovládlo. Plus ma ku koncu pobytu źačala tlačiť myšlienka, že takto predsa domov prísť nemôžem, čo bol väčší nával stresu , ktorý všetko zhoršoval. Váhu som tam nemala, takže neviem koľko kg som tam vážila, ale moju ,,formu,, môžete vidieť na fotke v ľavo.


 Za mesiac na Slovensku, sa mi darilo viac než dobre, pretože som mala opäť svoj program, plný deň povinností a jednoducho som nesedela celý deň na zadku v blízkosti chladničky, takže som na jedlo ani nepomyslela. 
Čo sa ale pri príchode do Ameriky znovu zmenilo. Vlastne, tento príspevok je i dôvod prečo nerobiť Aupair, haha. Na začiatku pobytu v USA sa moja váha vyšplhala na 58,5kg čo bol pre mňa vrchol a bola som na pokraji zrútenia. Šatník vymeniť na väčšiu veľkosť som rozhodne neplánovala a nastal bod zlomu. 
Je to práve ten bod, ktorý spomínam v príspevku Prečo som prešla z fitness stravy na zdravú stravu.
Počas leta, začala moja váha klesať, a vôbec mi nevadilo, že ide dole iba 1kg za mesiac, naopak mala som z toho radosť. V kombinácii s prípravov na Spatan Race to šlo ešte jednoduhšie. Momentálne sa držím toho istého systému, ale pridala som opäť do svojej strany výživový doplnok Proteín, pretože americké mäso mi nechutí, tak aby malo moje telo aspoň nejaký prísun proteínov. 
Okrem toho, som zistila že jesť 3x denne mi plne vyhovuje, i keď každý vraví, že by sa malo jesť 5x. Najlepšia časť je tá, že si každý deň doprajem kúsok čokolády alebo obľúbenú sladkosť. Makrá ani nič si nerátam, jediné na čo som si zvykla, je rátanie kalórií, ale rátam si ich iba z hlavy, aplikácie a váženie už vônbec nepraktikujem. Zvyšok si prečítate v článku, ktorý som spomínala vyššie, aby som sa tu neopakovala.

O svojich pocitoch počas tohto roku, vravieť asi ani nemusím. Rok 2015, bol plný plaču, nenávidenia každého kúsku svôjho tela a závisti, prečo ja nemám takú postavu ako to dievča tu, tam...
Sebavedomie mi kleslo na úplnú nulu a skončilo to až tým, že som prestala nakupovať oblečenie, pretože to bola pre mňa nočná mora. Stále som mala strach z toho, ako sa na mňa pozerajú ostatný. Písali ste mi správy, prečo už nepridávam fitnes príspevky a fitnes fotky. Fotky môjho tela na inšpiráciu ako om zvykla.... no prečo. Inšpiratívne na ňom rozhodne nič nebolo.
Pocity dnes sú úplne inde, na dobro som skončila s hodinami kardia, hrdo si kúpila po roku a pol nové jeans (nie elastické jeggins, ale jeans!). Cítim sa spokojná a každé ráno strávim nejakú tu hodinu pred zrkadlom, haha. Reakcia ľudí z okolia mi dodáva tiež obrovské sebavedomie a hlavne radosť, že som to dokázala a cez všetko som sa dostala. Konečne som v štádiu keď nemyslím celý deň na svoju váhu a keď i do gymu môžem opäť obliesť croptop tričko.

Na záver by som to zhrnula. To že na IG vidíte fitnesku, ktorá schudla 10kg za mesiac, neznamená že musíte i VY. Vaše telo, povaha, prístup je iný a tak Vám to môže zabrať pár mesiacov. Navyše, niektoré premeny sú tak rýchle že sú prikrášlené, prípadne dievčatá hladovali. To že fitnesska neje žiadne sacharidy dva mesiace, neznamená že je to jediná cesta za vysnívanou postavou. Nie je. Fakt že niekto schudol pomocov sacharidových vĺn, neznamená že je to tá správna voľba pre Vás. I to, že 80%  ľudom, ktorých sledujete na IG, vyhovuje IIFYM ešte neznamená, že to musí vyhovovať i Vám. Je dobré sa trochu priučiť od iných, ale nenechajte sa tým ovládnuť. Počúvajte svoje telo, pretože, je jedinečné nie je také isté, ako tej vyšportovanej dievčiny na Instagrame. A hlavne, dbajte na svoje zdravie, pretože to máte len jedno.
Prajem Vám krasný deň <3

 • Share:

You Might Also Like

13 komentárov

 1. Krásny článok �� vidno že je od srdca a aj dosť inšpiratívny ❤

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherný článok❤

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krasny clanek Lindi! Znam ten pocit vic nez si myslis, ale nezapomínej ze jsi krasna tak ci tak, at uz mas o 5 kilo vice nebo méně:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásný článek a ta proměna je naprosto úžasná :)Před 2 roky jsem chtěla zhubnout aspoň o pět kilo a povedlo se. Z rychlé chůze jsem přešla za několik dní do klusu a běhání mě začalo velmi bavit a především byly vidět výsledky jak na těle, tak i na psychice :) Gabrieless
  Gabrieless

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som taktiež za to, aby som všetko robila tak, ako to cítim, resp. ako to chce moje telo, najmä čo sa stravovania týka:) A podľa mňa máš perfektnú postavu!:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úžasný článek! Je zajímavý, že si člověk musí projít horším obdobím, aby objevil sám sebe a přístup k životu, který mu vyhovuje a dělá ho šťastným. Nerada slyším to, když měl někdo problémy s jídlem, protože je to hnus, ale na druhou stranu pokud to člověk zvládne, tak ten posun v sobě je neskutečný. Jsi skvělá, moc ti držím palce a těším se na další článek! :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super článek :) Já se nemohu do ničeho dokopat :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Skvelý článok ☺ palec hore len tak ďalej

  OdpovedaťOdstrániť
 9. páči sa mi, že to konečne napísal niekto normálne, bez toho "pozlátka", ktoré vidíme na sociálnych sieťach..len tak ďalej! :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Veľmi pekne napísané. Som rada, že si sa s nami o tieto skúsenosti podelila ʕ•́ᴥ•̀ʔっ

  * Le blog de la Licorne *

  OdpovedaťOdstrániť
 11. úplne úžasný článok,ktorý je pre mňa veľmi motivujúci,fakt ďakujem! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ahoj chcem sa ta opytat sice od temy ale zaujimalo by ma v akom veku si zacala a skoncila s krasokorculovanim a preco.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)