usa

Môj prvý Trick or Treat Halloween v USA

By Linda Taylor - 7:43:00


Ahojte, dnes mám pre Vás článok, o ktorý ste si písali snáď už mesiace vopred. Bude to článok o Halloweene v USA, ktorý tu naberá rozhodne iné rozmery ako v Európe.
Halloween bol jeden z dní, na ktorý som sa v USA tešila najviac. Je to jeden z ich typických sviatkov, i napriek tomu, že je tento sviatok pôvodom z Európy. Už v priebehu októbra, sa začalo vyzdobovať  a vytvárala sa tak krásna jesenná atmosféra blížiaceho sa Halloweenu. Moja rodina výzdobu nemala, keďže táto časť ide poriadne i do financií, ale deti si to vynahradili pri pohľade na domy v susedstve.
Celý Halloween prebehol dosť rýchlo, okolo 5-6 hodine večer, sa na uliciach objavili deti, kopu detí a zvonili od domu, ku domu. Niektoré z nich, na slovíčko Trick or Treat úplne zabudli, iba schmatli sladkosti a bežali ku ďalšiemu domu. To ma trošku mrzelo, vidno, že všetky sviatky tak trochu strácajú svoje čaro. Niečo ako u nás Veľká Noc, rozhodne nie je to, čo bývala. Na uliciach bolo rozhodne viac detí než som čakala. Myslím si, že američania si na te večer nič neplánujú, pretože 3-4 hodinky v kuse, iba otvárajú dvere. Niektorí (ako i my), to riešili tak, že sladkosti nechali vonku. Tam sa ale môže stať to, že Vám skupinka detí zoberie všetky sladkosti a v priebehu 10 minút ste bez nich. Tiež sa nám stalo. Väčšinou rodiny píšu odkaz, kde deti upozornujú aby si zobrali iba jednu sladkosť, my sme na to zabudli. Okolo 8 na večer, už prichádzajú iba posledné deti a ulice sa vyprázdnia. My sme pochodili cca 4 ulice a deti mali sladkostí až, až. Ak Vás susedia poznajú tak Vám vždy dajú extra. Plus ak sa im páči Váš kostým, tiež dostanete niečo extra. Ale nie vždy. Rodičia, ktorí rozdávali sladkosti, väčšinou mali tiež nejaký kostým a keď nie kostým, tak na seba aspoň hodili pyžamo s nejakým zvieracím vzorom, hah. Halloween v USA, bola úžasná skúsenosť a rozhodne ma mrzí, že som ho nemala šancu zažiť ako dieťa. Ak by Vás zaujímalo viac z tohto dňa, točila som i VLOG- Halloween v USA. 

Nakoniec ešte pár fotografií, ktoré sa mi podarilo zachytiť z celého, Halloweenskeho obdobia.  • Share:

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Moc milý článek a krásný fotky! Halloween bych taky chtěla zažít, ale jen v případě, že bych se měla vrátit o pár let dozadu, kdy jsem tolik neřešila jídlo a tyhle sladkosti mi ještě hooodně chutnaly :D
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, a s tým jedlom naprosto súhlasím !:D až na tom že sladkosti mi chutia stále :D tkže pár z koledovania sa ušlo i mne :D

   Odstrániť
 2. Myslím, že pro děti je tohle super svátek, ale chápu že v čr se tohle moc neřeší a není to pro naši zemi typické :) Musel to být parádní zážitek, líbí se mi, jak to v USA prožívají!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Videla som už vlog aj som ti písala, že by som si to tiež rada vyskúšala :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tohle je přesně to, co chci zažít.. Halloween v zemi, kde se opravdu slaví :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ti prajem, aby sa ti toto prianie jedného dňa splnilo :) Stojí to za to !:)

   Odstrániť
 5. Líbí se mi to, jak to tam strašně hezky prožívají. Všechno je krásně vyzdobené. Jednou bych třeba chtěla zkusit Vánoce v USA :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zdielam tvoj názor ! pái sa mi že si svoje tradície stále udržiavajú a prežívajú. O to väčšiu radosť z toho majú deti. A na Vianoce v USA sa teším ! A taktiež na thanksgiving day:)

   Odstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)