Aké veci, robia moju jeseň krajšou?

By Linda Taylor - 8:27:00

Krásny jesenný deň Vám prajem. Posledné články sa cítim viac blogersky ako obvykle, pretože Vám ich píšem priamo z knižnice, to je momentálne jediné miesto, kde mám prístup ku počítaču, keďže ako možno viete, ten môj doslúžil. Ale sľubujem, v novembri si zaobstarám nový a konečne sa s Vami budem môcť podeliť o fotky z Washingtonu a Californie. Teraz sa snažím pridávať iba články ku ktorým ide iba pár fotiek, pretože všetky si musím preposielať cez email, čo dá dosť zabrať. To len tak medzi rečou, aby ste vedeli moju aktuálnu situáciu a i to, prečo som sa na blogu nejaký ten mesiac neozvala.
V USA som prežila krásne leto, ale to nám už dalo zbohom a i sem dorazila jeseň, síce trochu neskôr ako na SVK, ale predsa len prišla.
Pred rokom (alebo dvoma?) som Vám na blog napísala článok o tom, ako si spríjemňujem jeseň v Anglicku a keďže tento článok mal dosť úspech, rozhopdla som sa Vám dnes predstaviť americkú verziu. V amerike je jeseň o niečom inom a hlavne tá Halloweenska časť, ale o tej Vám poviem neskôr.

Myslím si, že američania si jeseň dosť užívajú, pretože jesenné kolekcie, menu, ozdoby sú takmer na každom rohu. Snáď každá kozmetická značka tu má svoju tekvicovú edíciu a v každej kaviarni dostanete tekvicové laté. Samozrejme je toho oveľa viac, obchody sú plné jesenno-halloweenskych dekorácií, ktoré postupne skrášľujú už i niektoré domy. Takže s americkou jesennou atmosférou, sa zmenil aj môj prístup k tomuto ročnému obdobiu. Na Slovensku to pre mňa bolo obdobie zimy,dažďov a blata, tu sa to pre mňa stalo obdobie plné rôznych nových príchutí, vôní a symbol Halloweenu.
Teraz už prejdem na to, ako si spríjemnujem jeseň a vďaka akým veciam som sa naučila mať jeseň rada. Verím, že Vás článok trošku inšpiruje a určite mi napíšte, aké veci robia počas jesene radosť práve Vám♥
Jedlo
Ako som spomínala už v úvode, v Amerike nájdete príchuť ,,Pumpkin,, úplne vo všetkom. Zmrzlina, Oreo, Latté, Smoothie, Cheesecake, Polievky a omnoho, omnoho viac. Príchuti pumpkin som podľahla i ja a Pumpkin Spice Latté patrí ku mojej rannej rutine. Taktiež som si obľúbila i Pumpkin Smoothie, o ktorom som Vásm písala v predchádzajúcom príspevku. Onedlho, sa taktiež teším i na tekvicovú polievku. Okrem tekvice, do jedálnička zaraďujem i iné sezónne potraviny ako hrušky, jablká alebo gaštany.

Vôňe
Sviečky, kozmetika, osviežovače. Všetky tieto veci dokážu priniesť do bytu príjemnú jesennú atmosféru, ktorá mi vždy spríjemní moment. Tento krát som si vybrala sviečku s vôňou tekvice a muffinu a nemohla som si odpustiť ani kozmetiku od Bath&Body Works, ktorá je v USA populárna hlavne kvôli obrovskému výberu vôní a nezaostávala ani s limitovanou edíciou pre jeseň. Z ich výberu som si vybrala tekuté mydlo s vôňou tekvice a Marshmallows.

Tekvice
Už ako malá si pamätám že tekvice a vyrezávanie tekvíc, patrilo ku neodmyslitelnej časti jesene. Túto tradíciu som ale s dospievaním opustila a vrátila som sa ku nej práve tu v USA.

V USA je populárne Pick Your Own Pumpkin (odtrhni si svoju tekvicu), čo som pri svojom pobyte v USA musela vyskúšať.

Prechádzky
Dôvod prečo milujem prechádzky i počas jesseného počasia je ten, že rada sledujem ako stromy menia svoju farbu a lístie postupne v rôznych farbách padá na zem. Na tento moment si budem musieť ešte chvíľku vyčkať, pretože toto štádium jesene ešte v Jersey nemáme, ale i tak som v okolí už zopár krásnych pestrofarebných listov našla a postupne ich využívam aj ako dekoráciu. Prechádzky milujem i preto, že je to opäť forma cvičenia, pri ktorej si viem zresetovať hlavu a prísť na iné myšlienky.

Dekorácia
Na slovensku nie veľmi populárne, ale v USA si počas jesene, američania podctivo dekorujú svoje domy. Jesenné vence, nálepky a rôzne iné dekorácie tu skrášlujú každý dom. Dodá to trochu inú atmosféru a je to príjemná zmena po lete. Ak sa stále neviete naladiť na jeseň, určite jesennú dekoráciu využite i priamo vo Vašej izbe. V kombinácii so sviečkami tvoria neodmysliteľnú jesennú atmosféru. • Share:

You Might Also Like

10 komentárov

 1. Super príspevok Linduš �� zaujímalo by ma či v USA resp. V Jersey starší ľudia tiež oslavujú halloween �� alebo sú to len tí mrzutí ľudia z filmov ��

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) áno, v našom susedstve oslavoval skoro každý dom, iba jeden , dva boli zamknut a nikto neotváral :)

   Odstrániť
 2. Nádherný článok a tie fotky sú úžasné! ♥
  Girl with pink nails aj s GIVEAWAY!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelý článok! To s príchuťou "pumpkin" musí byť v niektorých veciach naozaj super! Ako napríklad Oreo :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To veru je! Rodičom som priviezla pumpkin verziu Oreo, hned som i skúsila a za mna palec hore! Jediné čo mi vadilo že keksík bol vanilkov a nie čokoládový ako pri klasickej verzii :D

   Odstrániť
 4. Jeseň v Amerike musí byť skvelá, najmä kvôli tej atmosfére, keďže to tam všetko berú akosi inak, ako my.:) Ja sa na jeseni milujem to, ako je všetko žlto-oranžové a ako krásne padá lístie:) Tiež si pamätám, že keď som bola malá, s tatinom sme vždy vyrezávali tekvice, vždy som sa na to veľmi tešila:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno atmosféra je tu o niečom inom ako u nás :) Tie farby miljem tiež :)) A potodobne, myslím si že vyrezávanie tekvíc je taká tradícia i u nás :)

   Odstrániť
 5. Já teda podzim mám ráda nejlépe z postele! :D proměnlivé, sychravé počasí na mojí slabou imunitu je jako vrah! :( Akorát jsem se vrátila z Ameriky, takže vím, jak tam prožívají Halloween...snažím se ho slavit i tady i když to není ono! :(
  O mé cestě po USA si můžeš přečíst i první článek na mém blogu, budu mít radost, kdyžs e Ti bude líbit! :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No moja imunita tento rok mi dáva tiež zabrať, naštastie tu v Jersey nie je taká zima ale počas prázdnin na SVK som si priniesla zapálené hrdlo, horúčky a poriadne prechladnutie, takže tiež teraz uživam zvyšok jesene z postele.... článok som už čítala, natrafila som na tvoj blog dávnejšie :)

   Odstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)