Ako začať svoju fitness rutinu

By Linda Taylor - 16:42:00


Článok, na ktorý čakalo mnoho z Vás. Prišlo mi veľa správ kde ste sa pýtali zrovna na túto tému, tak som sa rozhodla, že Vám o tom niečo napíšem. Ak sa nemýlim,  v minulosti som článok na túto tému písala, ale je dosť starý, takže prečo ho neobnoviť.
Myslím si že veľa z Vás vie, že som v minulosti bola krasokorčuliarka, začala som keď mi bolo 9 a tam sa začala mi začala určitá forma mojej fitness rutiny a športového životného štýlu. S korčulovaním som skončila keď som mala 17 a začala som iba jesť a ovládla ma lenivosť. Aj napriek tomu, som bola vždy chudá a dokonca chudšia ako teraz. Občas sa pýtam sama seba, ako som to robila.
Keď som dovŕšila 19 rokov, som sa rozhodla, že je čas niečo zmeniť pretože zdravie máme iba jedno. Vtedy som začala so zdravým životným štýlom znovu. Keď sa na to pozerám spätne, musím sa smiať pretože vtedy to bolo celé iba okolo postavy, čo znamená žiadne sacharidy a behanie na bežiacom páse, pretože nič iné som v gyme používať nevedela. I preto píšem dnes tento článok, pretože začiatky sú ťažké a kedže dnes, mám už viac skúseností, rozhodla som sa s Vami o ne podeliť aby ste vedeli ako začať s fitness rutinou a hlavne, ako si ju udržať. Tak poďme  na to.
The post, everybody were waiting for. I´ve had so many messages about this question so I decided I am gonna write you something about it. I think I wrote one post like this before, but anyway its old and is not in english so half of my friends can´t read it.
I think, most of you know I ´ve been a figure skater since I was 9 years old so my fitness routine has started there. I finished when I was 17teen and I was enjoying just eating and being lazy. And I was still thinner than now, sometimes I ask myself how did I do it, hah.
When I was 19teen I decided to change my lifestyle and be active again. When I am looking back I have to laugh at myself because the healthy lifestyle for me used to mean eat zero carbs and run half hour on machine at gym.
The begginings are always hard and I know it, so thats the reason why I wanna share with you how to start.
Now, I am more educated about that so I am gonna tell you what is the best way to start with your fitness routine and how to keep it. So, let´s start.

Na začiatok prechádzky
Ak nie si aktívna osoba, najlepšie je začať s niečim ľahkým ako je prechádzka. Zo začiatku stačia 2 km a postupne pridávať ako na kilometroch tak i na rýchlosti.
Prechádzky sú super aj pre psychické zdravie pretože si pri nich zresetujete hlavu. Navyše momentálne je krásne počasie, takže ideálny čas s prechádzkami začať.
Start with walk
If you are not active person you need to start with something easy. Take the walk. You can start with 2 miles and every other day you can exted half or one mile. The same about speed, let´s start slowly and after time you can speed up.
The walk is also good for your mental healthy and now the weather is nice, so it´s the best time to start.


Nájsť svoj čas
Niekto preferuje cvičenie ráno, niekto večer alebo počas dňa. Je to osobné a tak si treba nájsť ten správny čas, kedy ti to vyhovuje najviac.
Find the best time
Some people like workout at the morning, some people at the evening, some people in the middle of the day. It´s individual so lets find the best time for you.


Obľúbená aktivita
Fitness rutina nie je o tom, stráviť každý deň v gyme. Nie každý má rád cvičenie s váhami aj napriek tomu že dnes je to dosť populárne. Existuje obrovské množstvo športov, stačí si len vybrať. Možno je to behanie, možno tenis. Môže to byť plávanie alebo zumba. Je to len na tebe, čo si vyberieš.
Your favorite kind of activity
Fitness routine doesn´t to mean spend every day at gym. Not everybody like gym is not just about gym, although is really cool today to be a gym rat. But there is so many activities you can do. Maybe you like jogging or maybe tennis. It could be also swimming or zumba. Its up to you, you need to find the best sportfor you, something you like to do.


Zakúpiť pernamentku
Najlepšia cesta ako začať a i si udržať svoju fitness rutinu, je kúpa pernamentky. Ak sa chcete uistiť že si fitnes rutinu udržíte, vezmenite si membership na dlhšiu dobu ako 3 mesiace alebo pol roka. Nezabudnite ale na to, že membership by mal byť na niečo, čo Vás naozaj baví ako som spomínala v predchádzajúcom bode.
Get the membership
The best way how to start and also keep your fitness routine is to get membership. If you wanna make sure you will keep your routine lets take membership for more than one month. Maybe for 3 months or for half year, but make sure the membership is for something you really like how I was talking about in previous point.


Zaobstarať si trénera
Prvé dni v gyme sú ťažké a veľa ľudí nevie, ako používať stroje a ako správne cvičiť, čo môže byť trošku demotivujúce. Tréner ti so začiatkami v gyme pomôže a so všetkým ťa oboznámi. Netreba 
však trénera na každý deň, stačia 2-3 hodiny. Tak isto aj s inými športami, niekde však trénera budete potrebovať oveľa častejšie.
Get the coach
First days at gym are hard, you dont really know how to use the machines, you feel uncomfortable there and thats not good because you need to stay motived. Get the coach at gym will help you with your workout plan and the coach also will show you how to use machines. You dont need coach for every day, 2-3 hours with him are enough. Is the same with other sports, but somewhere you will need coach more often like dance or other kinds of sport.


Nájsť si parťáka
Mať parťáka je jedna z najlepších ciest ako sa pri aktivite udržať obzvlášť ak je to dobrý priateľ. Môžete cvičit spolu a motivovať sa navzájom. Okrem toho sa budeš cítiť pohodlnejšie pretože nebudeš sama.
Find a partner
Have a partner for workout is best way how to keep your routine especially
 if its your good friend. You can workout together, motivate and help to stay focuse to each other. You will feel also more comfortable because you wont be there alone.


Sledovať správnych ľudí
Keď chcete žiť aktívny a zdravý život, sledovať lenivých ľudí Vám veľmi nepomôže. Nájdite preto ľudí, ktorí zdielajú Vaše záujmy a dodávajú Vám určitú formu motivácie. 
Follow right people
When you are trying to keep your fitness routine, follow lazy people wont really help you. Lets find some interesting people whose share the same hobbies like you do and it will help you stay focused and motivated. On IG is so many fitness guru so its easy to find somebody you will like.


Ostať pozitívna
Najdôležitejší a zároveň najviac klišé bod. Byť pozitívna je naozaj doležitý bod pretože s negatívnym myslením by si sa pri športe udržala iba ťažko. Takže úsmev, pozitívne myšlienky a žiadne výhovorky. Všetko čo chceš môžeš dosiahnuť, len treba začať. Tak poďme na to!
Stay positive
The most importand and also the most clishe point. Be positive is really important because you can´t keep your routine with negative mind. So be positive and always with smile its important at the beggining. You can do it, so you will do it. There are no excuses. So lets do it.

 • Share:

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Ahoj Lindi skvelý článok len keď som si to čítala v ang tak tam máš menšie chyby ale inak fakt super ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. lindi, preco si na snapchate o NY hovorila, ako si sa zaprisahavala, ye tam uz nepojdes?
  je to tam teraz velmi nebezpecne? a preco tam nebolo ani pol cloveka naokolo? :O

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvělý článek, který se mi hodí, protože teď začínám:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi dobrý článok ! :) A aj inšpiratívny :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tento článok Lindi.. Raz som ti písala že ako to že papkaš nachos ved cvičiš atd.. Až neskôr si mi to vysvetlila vieš lebo cvičenie/chudnutie/tento lifestyle je pre mňa niečo nové. Ale pomocou tvojích postov som sa začala v tom nachádzať a snažím sa žiť zdravšie. A nie len týmto lifestylom ma inšpiruješ ale aj blogovaním si skvelá <3
  http://kuchtimestinkou.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)