usa

Nedeľná pauza v Central Parku

By Linda Taylor - 5:02:00Wow, to bol víkend. Posledné dni mi ubehli ako voda, teda až na ten dnešný(včerajší) pondelok, haha. Ako možno viete a možno nie, vo štvrtok večer za mnou doletela kamarátka Anetka. Je tiež Aupair ale na druhej strane Ameriky, niekde v horách Coloráda. 
Prišla na predĺžený víkend a tak som mala taký turistický víkend v NYC i ja. V piatok sme sa do Nyc vybrali skôr na nočný život ale sobota bola naša. Síce sme za celý víkend naspali asi tak 15 hodín, stálo to za to. V sobotu som si však zabudla sd kartu do zrkadlovky a tak som so sebou celý deň niesla fotoaparát a nemohla ho použiť. V nedeľu som ale dala väčší pozor a zrkadlovku som so sebou zobrala i s sd kartou. To však ale Anetka na obed odchádzala, no ja som potom strávila zvyšok dňa v Central Parku so zvyškom mojej výpravy. 
A tu, už prichádzam ku pointe článku a tou je Central Park. Je to zelený raj v New Yorku. Mal svoje čaro už i v zime ale určite ani zďaleka nie také, ako teraz. 
Central park po rozkvitnutí naberá úplne iný rozmer a verím tomu, že si ho zamiluje úplne každý. Ovšem realita je trochu iná ako vo filmoch, kedže treba uznať, že je tam ľudí viac než dosť. 
Ja sa vždy nachádzam iba na jednej tretine Central Parku, pretože prejsť ho celý je takmer nemožné. To, že som mala so sebou zrovna zrkadlovku bol ako dar, pretože fotky stoja naozaj za to a myslím si, že Vám krásne ukážu, ako to vyzerá v najnavštevovanejšom parku USA počas krásnej nedele. 
Myslím si, že slová ku tomu článku ani netreba, pretože svoje urobia fotky. Nakoniec už iba pár faktov o Central Parku, kedže tie fakty milujete.

1. Najnavštevovanejší park v USA. Ročne ho navštívi viac než 25 miliónov ľudí
2. Hoc vyzerá prirodzene, celý park bol vybudovaný umelo

3. Natáčalo sa tu viac než 270 filmov čo z neho tvorí najfilmovanejší park na svete
4. Rozlohou je väčší ako štát Monako
5. Nachádzajú sa tam 2 ľadové plochy, 21 detských ihrísk, niekoľko jazier a veľa veľa ihrísk na športy
6. Chodníky tvoria dokopy dĺžku 93km takže prejsť ho na jeden raz je (takmer?) nemožné

7. Central park v skutočnosti nie je najvačším parkom v New York City. Ten najväčší sa nachádza v New Yorkskej štvrti Queens • Share:

You Might Also Like

12 komentárov

 1. Závidím !! :D
  Boží fotky a pěkný článek :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Central park je jeden z mojich snov, kam určite chcem ísť :) Užívaj si ! :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pekný článok, ale rada by som na tvojom blogu videla nejakú inu stránku New Yorku, predsa len, je to obrovské mesto a keď máš možnosť tam byť tak často a máš toľko ćítateľov bolo by pekné ak by si priniesla niečo nové ako len typický New York, typické miesta ktoré môžeme vidieť všade, nie len na tvojom blogu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne fotky, vyzerá to tam úžasne!:) Vždy sa mi páčili zábery z filmov natočené v Central parku:) Mimochodom, to s pamäťovkou sa už aj mne pár krát stalo:D

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Užívej Ameriku Lindi! ^^ vypadá to tak úžasně, ta zelená všude, stromy a trávaaaa. krasne

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Užívej Ameriku Lindi! ^^ vypadá to tak úžasně, ta zelená všude, stromy a trávaaaa. krasne

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásné fotky! Jo jo, něco jako Central Park u nás nemáme :) Já jsem v NY byla před nedávnem taky a musím říct, že je úžasný...

  Poshlife

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)