Ako dosiahnuť svoje ciele

By Linda Taylor - 22:07:00Tento článok som plánovala písať spolu s článok o Bloger Roka. Mal to byť jeden článok, no nakoniec som sa rozhodla napísať dva články aby som sa každej téme mohla venovať podrobnejšie. 

O tom ako som zmenila svoj pohľad na stravu som sa venovala pár článkov späť a článok mal obrovský úspech. A to myslím naozaj obrovský, pretože na blogu padali rekordné čísla sledovanosti. 
A tam sa to celé začalo, nebyť myšlienok ktoré mi vtedy lietali hlavou, by tu dnes asi tento článok nebol. 
Začala som rozmýšľať nad tým, čo keby aj iné články mali taký úspech, čo pre to musím spraviť, aby sa blog zase posunul o niečo vpred. 
Tento moment mi dosť pomohol a blog sa začal posúvať na vyššie čísla sledovanosti a odoberatelia išli hore. Tak som sa rozhodla, že tak isto ako som sa začala venovať blogu, tak to prenesiem i do gymu. 
To sú dve veci, kde mám určité ciele a chcem sa ku nim čo najviac priblížiť. Tak teraz Vám poviem niečo o tom, ako som sa ku tomu postavila. Ku všetkému Vám budem uvádzať aj príklad pre lepšie pochopenie.

1. Ciele
Väčšinou si určujeme veľké ciele. Tie ale za krátku dobu nedosiahneme, čo nás demotivuje a tam väčšinou prichádza ku zlyhaniu. 
Ja som si dala cieľ na mesiac máj. Čo chcem dosiahnuť do konca mája.Snažila som sa hlavne o to, aby ciele boli dosiahnuteľné a reálne. 

 • 550 odoberateľov na blogu
 • 500 000 videní na blogu
 • 8500 followerov na IG (áno aj IG dnes už je súčasťou blogovania
 • 3 000 schodov na stairmaster v gyme

2. Plán
Podla mesačného cieľa, som si rozpísala týždenný plán. Čo musím urobiť pre to, aby som za mesiac dosiahla výsledky, aké chcem. 


 • Napísať 3 články na blog (rovno aj konkrétny názov článku)
 • Každý článok zdielať minimálne 4x na rôznych stránkach
 • Zdielať jeden starý populárny článok, ktorý možno zaujme niekoho nového

3. Kontrola

Každý deň som si nonstop kontrolovala videnia a výsledky práce aby som vedela, či to ide smerom akým som chcela. Či už to boli vidienia na blogu, spätná väzba na sociálnych sieťach . Pri gyme sa tento krok príliš kontrolovať nedá kedže za deň rozdiel nevidíte, ale tu som sa zase riadila tým, že ak som počas tréningu vládala, tak som pridala, pretože som chcela byť lepšia ako včera.


4.Zapisovanie
Všetky svoje výsledky, rozdiely som si poctivo zapisovala. Už len z dôvodu, že ma to donútilo nad tým myslieť, porovnávať a vidieť výsledky. A každý pozitívny výsledok ma motivoval ďalej. 

5. Študovanie
Vzdelávanie o oblasti v ktorej chcete niečo dosiahnuť je veľmi dôležité. Preto sa snažím čo najviac vzdelávať v oblasti blogovania a taktiež i športu. Dozviem sa niečo nové a chcem to vyskúšať v praxi čo ma opäť motivuje robiť niečo viac. 

To by bolo 5 základných bodov ktorými sa ja snažím riadiť. Osvedčili sa mi na toľko že svoje prvé májové ciele ktoré som si dala sa mi podarilo dosiahnuť v prvom týždni. A to ma motivovalo zo všetkého najviac. Videla som ako veľa dokážem za jeden týždeň takže ma to motivuje ku vyšším cieľom.
Robí mi ešte trošku problém sa sústrediť na viac vecí naraz ( na ciele ohľadom gymu, blogu a stravovania) ale postupne sa do toho dostanem. 
Verím že tento článok vás trochu namotivoval a už si v hlave premietate Vaše ciele, ktoré chcete dosiahnuť dokonca mesiaca. 
Pre dnes by to bolo všetko, prajem Vám krásny zvyšok dňa a nezabúdajte sa sústrediť na svoje ciele ♥
 • Share:

You Might Also Like

15 komentárov

 1. Krásny článok :) Ja osobne si radšej iba zaumienim nejaký cieľ ktorých chcem postupne dosiahnuť a nechávam všetko voľne plynúť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkný článek. Je hezké si takhle naplánovat své cíle. Někdy určitě vyzkouším. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelý clanok :-) máš moj obdiv Lindus ��

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článok ! :) Veľmi motivačný :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Super článek! :) Jsi skvělá a vždy dokážeš poradit a inspirovat! :)
  Catherine Ribbon

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Veľmi pekný a inšpiratívny článok.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásný článek!

  http://theheartissue.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Skvelý článok, ako vždy <3 si obrovská inšpirácia. Si jeden z dôvodou, prečo som si lásku k blogu našla aj ja! Ďakujem www.adribouchard.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)