Miami Donwtown - Čo vidieť ale ja som nevidela

By Linda Taylor - 8:24:00


Príspevok o predposlednom dni na Miami. Nesie celkom zaujímavý názov ja viem, ale mne môj výlet do Miami Downtown tak trochu nevyšiel. Inak mimochodom, ak plánujete výlet na Miami, dajte si pozor na to aby ste si ubytovanie hľadali na Miami Beach a nie v Miami. V Miami by ste pláž len ťažko hľadali a cesta ku pláži by sa Vám mohla trošku predražiť (10dolárov jedna cesta uberom), kedže sa jedná o dve rozdielne mestá. 
Downtown Miami tvoria zväčša finančné budovy a ak sa nemýlim tak je tu najväčšia koncentrácia bánk v USA. Tak ako som o Miami beach písala, že je tam bordel, smrad a veľa bezdomovcov, Miami Downtown je presný opak. Patrí dokonca ku jedným z najčistejších miest v USA a turistov tu uvidíte len zriedka. Zväčša sú všade naokolo bussinesmani, ktorí si užívajú svoju prestávku alebo bežia z jednej schôdzky na druhú. 

To bolo tak v skratke o Miami Downtown a teraz niečo o mojom, menej vydarenom výlete. Na tento trip som bola sama, kedže kamarátka v ten deň odchádzala a kamaráti mali školu. Po ceste na letisko ma vyhodila niekde na 16street a ja som to mala naplánované na 21street ku Wynwood. 

WynWood je čast Miami kde nájdete grafity. Vlastne celú túto štvrť tvoria grafity a je to doslova raj pre milovníkov tohto umenia, pretože ide o naozajstné skvosty. Kedže mi však kamoška dala zlú Avenue tak som túto štvrť akosi nenašla a videla som ju až potom keď som sedela v taxíku na ceste ku mojej ďalšej zástavke. Bola to nádhera a ak sa niekedy na Miami vrátim, určite to musím vidieť znovu. 
Na fotkách uvidíte aspoň pár grafitov z ulice kam ma poslala kamka, hah.Ale od tých ozajstných majú na míle ďaleko. 

Ďalšia časť po neúspešnej Art Street bolo Downtown Miami. Jediný dôvod prečo som tam chcela, bol ten že som akútne potrebovala tričko, ktoré mi zakryje ramená. Na Miami ma totižto hneď prvý deň spálilo tak, že sa mi spravili pluzgiere a tak chodenie s taškou a zrkadlovkov cez krk bolo pre mňa utrpenie. 
Taxík ma vyhodil v nejakej časti, kde som musela ,,iba,, prejsť most a bola by som priamo v Downtown. Tak som vyšlapala asi tak 100 schodov ku tomu mostu a upsky. To nebol chodník ale železničná trať. Tak som opäť zišla dole a vybrala sa hľadať cestu, po asi 40 minút chôdze som konečne dorazila do Downtown, kde som zistila ako to naozaj vyzerá. Žiadne obchody, kaviarne, reštaurácie. Len hotely, banky a obrovské firmy. 
Zrujnovaná od slnka a hladu, som sa rozhodla si prenajať bicykel a ísť do časti ..Little Havana,, kde som mala v pláne si dať obed v nejakej miestnej reštaurácii a to dámy a páni, bol nápad za všetky drobné. Prečo? Dozviete sa. 

Po pol hodinke, blúdenia po Miami som s 20% baterky na telefóne konečne dorazila do štvrti Little Havana. To že som sa ocitla na mieste, sa nedalo nepoznať. Táto štvrť patrí ku najnebezpečnejším častiam Miami a sú tu najväčšie obchody s drogami. Je tu najvyššia kriminalita a v noci, je tam prechádzanie po vonku viac než riskantné. 
Áno, ja som  tam bola sama a neskutočne som vďačila za svôj bicykel. Nebyť toho, že ho mám tak by som pravdepodobne skončila u niekoho doma ugrilovaná na stole. Podotýkam, že som tam bola jediná biela, čo mi dali všetci veľmi dobre pocítiť. Pohľady ,,Máš minútu na to aby si zmyzla z našej štvrti,, mi boli poskytnuté na každom rohu. Tu sa moja predstava o obede v tejto časti pomynula a ja som bežala(bicyklovala) späť do centra. Asi chápete, že fotky z tejto časti absolútne nemám, ale bol to teda zážitok a každému dobrodruhovy odporúčam ! Ale na bicykli, hah...

Posledná plánovaná zástavka bola Little Haiti ale bohužiaľ to bolo na druhej strane a ja som už bola zo slnka úplne mimo a tak som len odparkovala bicykel a zavolala taxík späť domov. 

Miami Downtown až tak zaujímavé nieje ale určite stojí za to ho vidieť.

 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Skvelý článok a určite by som sa chcela ísť pozrieť :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vaaau, závidím ti, že si to všetko videla na vlastné oči, naozaj nádherné miesto! Pevne verím, že ho raz navštívim aj ja:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jej! V Miami je naozaj nádherne! Raz sa tam chcem určite pozrieť aj ja :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Wou ... tie fotky sú krásne a chcela by som tam niekedy ísť :/ :) Snáď sa tam niekedy dostanem :)
  Aďulik Sun

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Miami musí byť super :) krásne fotky a odniesla si si parádne zážitky :D
  Jane´s World

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)