Miami Beach + Čo ste o Miami možno nevedeli

By Linda Taylor - 10:41:00Konečne som naštartovala svoj počítač a môžem Vám priniesť nový článok. Môj notebok, sa rozhodol posledné dva týždne štrajkovať a pýta sa už na dôchodok, takže to mám s ním trošku ťažké. Pokukujem sa  po novom, takže ho čoskoro vymením. 
No momentálne ale funguje, tak toho musím využiť a popíšem Vám zase niečo málo o Miami. 
Kedže článok o faktoch z New Yorku sa veľmi uchytil a boli naň super reakcie, rozhodla som sa s nimi spestriť aj článok z Miami. Tento krát ale s tým, že som nečerpala všetky fakty na internete ale väčšinu som sa dozvedela priamo na Floride. Fakty budú ako z Miami Beach, kde som  bývala, tak i z Miami a celkovo Floridy. 
Fotky prikladám z tretieho dňa, keď kamarátka už odchádzala domov,  tak sme sa vybrali na rannú prechádzku na pláž. Slnko vtedy zrovna nesvietilo, ale aspoň mám pár záberov z pláže bez ľudí. Tak verím, že Vás fotky aspoň trochu zaujmú. Nebudú chýbať ani typické búdky pre plavčíkov, ktoré poznáte asi z každého Amerického filmu, ktorý sa točí na pláži. Inak na Miami sa momentálne točí nová pobrežná hliadka, keby niekoho zaujímalo.


Úradným jazykom na Miami je angličtina ako v celej USA. Aby ste sa však dorozumeli, potrebujete španielčinu. 80% obyvateľov totižto rozpráva španielsky. 
(to sme si uvedomili hlavne na výlete na Key West keď naša delegátka rozprávala najprv po španielsky a potom dala stručný preklad v angličtine)

Ak navštívite New York, nájdete tu  veľa bezdomovcov. No nie tak veľa ako na Miami Beach. Tam ich je ďaleko viac. Veď kto by nechcel bývať na Miami všakže? 

Bezdomovci, odpadky po party a teplo. Smrteľná kombinácia ktorú Vám Miami Beach dá pekne pocítiť. A to doslova, neraz sa Vám stane že po ceste na pláž si budete musieť zapchať nos.

V Miami nájdete najväčší prístav pre výletné lode na svete. V stojatých vodách na Floride sa neodporúča kúpať. Žijú v nich aligátory a krokodíly. Drvivá väčšina obyvateľov na Miami je z Južnej Ameriky.

A väčšina z nich je tam taktiež nelegálne.

Na Miami Beach bol objavený prvý opalovací krém.

Slušný počet ľudí zomrie na Miami veľmi zaujímavým spôsobom. Zabije ho kokosový orech. Kokosové palmy sú tu úplne všade, stačí byť v nesprávnu chvíľku na nesprávnom mieste. 


Taktiež je tu najvyšší počet obetí po útoku žralokom.


Miami bolo určené ako najčistejšie mesto USA. Ale pozor bavíme sa o Miami nie o Miami beach.

Florida je najväčší produkovateľ citrusov v USA a druhý najväčší na celom svete.

Ak by ste si mysleli že Florida je raj pre mladých ľudí ste na omyle. Áno raj pre mladých to síce je, no iba na dovolenku. Väčšina obyvateľov na Floride, sú dôchodcovia.


 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Miami je krásne, vďaka za zaujímavosti! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ty se tak máš, hned bych se tam podívala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Fotky vypadají úžasně. Tvůj článek se zajímavostmi o NewYorku se mi moc líbil a tento taky.
  Píšeš, že se nedoporučuje koupat ve stojatých vodách, ale díky dalšímu faktu o útocích žraloků bych já se svojí fóbií nemohla plavat ani v moři.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelé fotky! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)