Key West 2.Deň

By Linda Taylor - 12:15:00Na Floride som veľa toho vidieť nechcela, ale čo som si nemohla nechať ujsť bol Key West, o ktorom sa v poslednej dobe veľmi rozpráva. Je to obľúbená dovolenková destinácia pre celebrity (no ja,  som žiadnu  nestretla, ako vždy).
Kedže je tento ostrov pre celebrity, tak sme čakali poriadny kus exotiky, biele pláže a všade palmy. 
Realita bola ale trošku iná a Key West toho ponúka ďaleko viac. Výlet sme si objednali v turistickom centre, ráno o 7:00 nasadli na autobus a mali sme pred sebou 3hodinovú cestu. Na juhu Floridy sa nachádza súostrovie, ktoré tvorí menší poloostrov. Ten posledný ostrov je práve Key West a ku tomu aby ste sa ku nemu dostali musíte prejsť cez 42 mostov z toho ten najdlhší má 7 míľ. V minulosti na ostrov viedla iba železničná trať, no tú zničilo tornádo a tak postavili novú spomínanú diaľnicu. 
V okolí sa bolo veru čím kochať, pretože sme prechádzali okolo jazier v ktorých žijú aligátory, videli sme pár súkromných ostrovov ale i takú nemocnicu pre korytnačky. Väčšinou sme však boli iba obklopený vodou, ako uvidíte na fotografiách. Sú fotené za jazdy z autobusu, takže majú svoje nedostatky. 
Pred obedom sme konečne dorazili na ostrov a náš prvý cieľ bol dom Ernesta Hamingwaya, ktorý tu rád strávil čas nakoľko miloval tiché destinácie. 
Nájsť jeho dom nám dalo trošku zabrať, no po takej hodinovej prechádzke sme ho konečne našli. Do vnútra sa však platilo vstupné a tak sme sa rozhodli, že ho nenavštívime ale podarilo sa mi spraviť jeden záber ako správnej blogerke, keď som trošku povyskočila nad ohradu, hah.
Po dome sme strávili čas hľadaním jedla, pláže a tak celkovo sme sa len túlali a vychutnávali si Karibskú atmosféru. Na Key Weste totižto ani zďaleka nemáte pocit že sa nachádzate v USA, máte pocit akoby ste sa ocitli priamo na Kube. Na každom rohu sa predávajú cigary, v každom bare sú živé kapely, domáci tam sedia pri pive s cigárom a občas natrafíte na pravého rastafariána(snáď som to napísala dobre). My sme mali to šťastie ale hneď ako uvidel fotoaparát, tak ušiel. Ono niet divu, že sa to tu skôr podobá Karibiku ako Amerike, kedže z Key Westu je bližšie na Kubu ako späť do Miami. Celé mesto malo svoju atmosféru, pre mňa nepoznanú, kedže som v exotike nikdy nebola. Najviac si ma získali asi domy, v ktorých domáci bývajú. Každý jeden z nich mal terasu pred vchodom a každý ju mal do posledného detailu doladenú. Bola to nádhera, mať také bývanie, asi by som bola celý život spokojná a šťastná. A práve taký, tu ľudia aj sú, z každého tu srší neskutočná energia a pozitívna nálada. S NYC sa to nedá ani porovnať, tam život beží ako o život. Tu naopak celý čas zastal...
Poobedie sme sa vybrali nájsť pláž, čo bola tak trochu sranda. Ako sme blúdili, tak sme zablúdili až pred areál NAVY (Americká námorná, pozemná a vzdušná armáda) a to bola trochu sranda. Ak v Amerike vstúpite bez povolenia na tento pozemok, môžu Vás bez varovania odstreliť. Našťastie tam bol vrátnik, ktorý nás otočil skôr než nás niekto stihol odstreliť.
Nakoniec sme predsa len našli pláž, no bola to tá najhnusnejšia a najšpinavšia pláž z celého ostrova. Všetci ju vychvalovali, ale teda naozaj za to nestála a dokonca sme museli platiť i vstupné. Bola to pláž v nejakom parku, ktorý mal v názve Taylor. Na jednej strane tam bola úžasná atmosféra pretože tam boli siete na hojdanie, grillovacie miesta, všade voňalo jedlo ktoré si rodiny čerstvo pripravili ale... voda bola plná ihličia, nedalo sa tam ani vojsť pretože boli na dne nepríjemné kamene, meter od brehu už bola hlboká voda a na pláži sa nedalo ani poriadne ľahnúť pretože Vás buď pichalo ihličie alebo tlačili šišky.
Aspoň sme si ale oddýchli a neskôr sa vybrali späť. Chceli sme ešte vidieť najjužnejší bod USA ale nejako nám neostal čas a báli sme sa, že by sme potom nestihli autobus. Tak sme sa opäť už iba motali po centre a snažili sa vyhýbať každému slnečnému lúču pretože slnka sme mali až až... To by bolo pre dnes všetko, nepovedala som ani polovičku z toho čo som povedať chcela, ale je toho naozaj veľa... A ešte jedna perlička, voľne žijúce sliepky a kohúty sú tu bežná vec a celkom milá atrakcia pre turistov:)


  • Share:

You Might Also Like

5 komentárov

Ďakujem Vám za každý komentár :)