5 dôvodov, prečo vytiahnuť bicykel

By Linda Taylor - 9:45:00

Určite mi veľa z vás dá za pravdu, že bicykel už nie je populárny tak, ako kedysi. Začnem tak trošku klišé, ale ďakujem za to, že som mala tú česť prežiť kvalitné detstvo na ulici so všetkým, čo ku tomu patrilo a to i bicykel. Čím som ale staršia, tým menej na bicykli sedím. Boli dokonca i roky, keď som na bicykel ani nesadla.
Po dlhej dobe som sadla na bicykel posledné leto v Londýne čo bol úžasný zážitok. Blúdiť v Londýne cez premávku na bicykli je sranda i adrenalín zároveň a len tak sa bicyklovať v Hyde Parku, je zážitok. Pamätám si ale i to, že to už nebolo také ľahké ako kedysi. (Aha mami, bez rúk...) Teraz by to bez rúk išlo ťažšie a asi by som skončila i bez zubov...
Druhý krát som sadla na bicykel na Mallorke, ale tam už taký ozajstný bicykel nie to čo si prenajmete v centre Londýna. Na Mallorke sa bicykel stal opäť súčasťou môjho života, ako kedysi. Do obchodu, na zmrzlinu, na pláž, na výlet.... na bicykli som strávila minimálne 5x do týždňa, z toho niekedy som bicyklovala i desiatky km.  Bodaj by nie, keď ma denne motivovali desiatky cyklistov, ktorí na ostrov chodili trénovať na Tour de France a podobné preteky. Ale myslím, že o tom som už dávnejšie písala..
Po Mallorke som si na bicykel sadla až na Miami, zase taký ten provízorný bicykel, ktorý si môžete prenajať na každom kroku.
Na Miami som si to na bicykli riadne užila a jazdila som ako na Miami beach tak v Downtown. Dokonca mi bicykel zachránil snáď i život (ale o tom v ďalšom príspevku).
Či už to však bolo na Miami, Mallorke alebo v Londýne vždy som si bicyklovanie neskutočne užila a spojila tak príjemné s užitočným, pretože bicyklovanie má omnoho viac výhod ako to, že nás dopraví na určité miesto.

Relax
Ako som už spomínala, bicyklovanie som si vždy užila. Nie je to žiadna ťažká aktivita, môžete si zvoliť tempo aké vám vyhovuje a len sa necháte unášať. Môžete si zvoliť svoju cestu, či už v prírode alebo v meste. Pozorujete ľudí naokolo, premýšľate a skvelo si tým vyčistíte hlavu.

Spaľovanie tukov
Áno, bicyklovanie je určitý druh kardia, takže pri ňom i nejaké tie kalórie spálime. Na počte už závisí od nás, akú rýchlosť a vzdialenosť si určíme. Tento spôsob kardia ocenia hlavne ľudia ako ja, ktorí si ani po 20 rokoch nenašli cestu ku behaniu.

Zlepšenie kondície
Kedže bicyklovanie nie je ťažká aktivita a sústredíme sa viac na okolie, ubehne to rýchlo a často prejdeme i viac než sme plánovali. Postupne zvládame viac a viac a pridávame i na tempe, bez toho aby sme si to uvedomovali. Čím si zlepšujeme celkovú kondičku a taktiež má bicyklovanie dobrý vplyv aj na imunitný systém.

Tvarovanie nôh a zadku
Nohy a zadok zapájame pri bicyklovaní najviac. Takže má pozitívny vplyv na tvarovaní a taktiež i rastu svalov. Samozrejme, však nemôžeme čakať zmeny aké prináša posilňovanie, ale i tak je to určite pozitívum.

Opálenie
Ak sa vyberiete na bicykel v letných mesiacoch tak sa Vám bicyklovanie odmení i hnedšou pokožkou. A spojenie činnosti, ktorá nám pomáha spaľovať tuky, spolu s niečim čo nám pridá i na kráse, to je pre nás ženy výhra:)

Verím že týchto 5 bodov vás aspoň trošku presvedčilo že vytiahnuť bicykel a ísť sa aspoň trošku prevetrať sa naozaj oplatí. Nakoniec by ma zaujímal už iba Vás názor na bicyklovanie. Používate bicykel viac ako kedysi alebo menej? Preferujete bicykel alebo korčule?


 • Share:

You Might Also Like

13 komentárov

 1. Ani som nevedela koľko výhod to až má :) Asi sa naučím bicyklovať na staré kolená :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Bicyklovanie mám veľmi rada, ale aj kolieskové korčule sú skvelé ! :)
  NEW POST : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Keďže na korčuliach stále poriadne neviem, svoj bicykel by som nedala ani za nič. Lepšie od toho je už len jazdenie :)
  Zbožňujem tie vychadzky na bicykli okolo rieky a lesíka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článok! a taktiež krásne fotky. Bicykel je super, no ja uprednostňujem stále vždy korčule :D :)
  Bibiána Navrátil's blog

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja sa už tešim, kedy už bude vonku na toľko teplo, že budem môcť chodiť po večeroch jazdiť okolo Váhu:) Som na tom podobne ako ty, že si neviem nájsť cestu k behu, tak aspoň takto nejaké to kardio popri posilke:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 6. tiez rada bicyklujem, je to navyse aj fajn dopravny prostrieodok! niekedy aj efektivnejsi ako auto ci mhd :)
  www.gummybaum.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásne fotky! :) Bože aj ja by som sa takto tam chcela voziť na bicyklíku! :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásné fotky. Já jsem bohužel na intru a tak tam nemám bohužel kolo a nemám na čem jezdit:-(
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Krásne fotky :) Mám rada aj bicyklovanie aj korčuľovanie ale predsa len trošku viac korčule :) inak super príspevok :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Krásne fotky :) Mám rada aj bicyklovanie aj korčuľovanie ale predsa len trošku viac korčule :) inak super príspevok :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)