Ako si spraviť lepší rok 2016

By Linda Taylor - 6:03:00


Príspevok, ktorý by sa hodil skôr ku prvému januáru ale ja s ním prichádzam až dnes. Hoc je už február. Január ako viete bol pre mňa hektický a sťahovanie cez polku sveta, dalo zabrať. Okrem toho ten jediný čas, ktorý som na blogovanie mala, som blogovala o USA kedže mi od Vás chodí denne mnoho správ a o články z USA si dosť žiadate.
Počas januára som však blogovala i menej, čo sa ale teraz radikálne zmení a ja, v tomto príspevku prehlasujem svoj veľký COMEBACK. Hah, chápte to tak že jednoducho iba vrátim svoj blog späť na jeho úroveň a nebudú tu príspevky len o tom kde som bola a čo som robila, ale inšpiratívne príspevky, ktoré nie lenže ja milujem písať, ale i patria medzi najsledovanejšie na blogu. Takže hoc som počas januára príliš nepridávala, až tak veľmi som nezaháľala, ale pripravovala pre Vás nápady. A tých je pre začiatok viac než dosť. Jediná vec ktorá ma však brzdí sú fotografie, ktoré nemám kedy pofotiť ale budúci týždeň idem na to.

Ale prejdem späť ku príspevku. Denno denne mi chodia od vás správy o tom, kde hľadám odhodlanie, inšpiráciu a silu na to, aby som si plnila svoje sny. Všetko toto, čerpám hlavne zvnútra seba samej a z ľudí, ktorí ma obklopujú. Okrem toho sa snažím každý deň, pre svoj život spraviť aspoň niečo malé, čo ma aspoň kúsok poženie vpred. Dovolím si povedať, že minulý rok, bol zatiaľ mojím najlepším v živote. Strávila som ho celý v zahraničí, žila som to, po čom som celé detstvo túžila. Aj napriek tomu však verím v to, že tento rok, rok 2016 bude ešte o niečo lepším. Som predsa v Amerike juchuu, tak snáď tu zažijem nejaký ten ,,American dream,, no nie? Nie, nezažijem pokiaľ preto sama niečo nespravím. A preto, sa budem snažiť robiť pre to maximum, ako som to robila pred rokom. A dnes Vám poviem niečo málo o tom, čoho sa snažím držať aby som bola nie len šťastná, ale aby som z roku vyťažila čo najviac.

Pozitívny a úspešný ľudia
Nie nadarmo sa hovorí, ,,S kým si, taký si,, (týmto pozdravujem Kláru,  v USA to totižto bez nej nie je ono)
Ale nie, jednoducho ak chcem byť šťastná a mať úsmev na perách počas celého dňa, skôr mi ku tomu pomôžu ľudia, ktorí ten úsmev na perách majú. To isté sa týka aj úspechu. Ak chceš byť lev, musíš s levmi trénovať. Tak ako sa to vraví, tak to veru aj je. Takže ak máte okolo seba ľudí, ktorý Vás obklopujú negativnou energiou, snažte sa im vyhýbať obrovským oblúkom.

Byť aktívna
Trošku klišé, vlastne poriadne klišé, ale ručím Vám za to že je to pravda. Ak ste čítali moje prechádzajúce príspevky, možno viete, že po príchode do USA som príliš nadšená a plná pozitívnej energie nebola. V pondelok som však nastúpila do gymu a moja nálada sa podstatne zmenila. Už dávno ma nič nenakoplo tak ako tej tréning. Dokonca ma to donútilo si ďalší deň privstať a ísť na ďalší tréning. Takže ak sa predsa len dostanete ku zlej nálade, riešte to pohybom. Snažte sa celkovo do života vniesť viac pohybu, aktivít. Už len z dôvodu, že keď sme celý deň v pohybe a stále máme niečo na práci, nemáme čas rozmýšľať nad problémami naokolo.

Využívať čas na 100%
Väčšina úspešných ľudí Vám povie, že jedno základné pravidlo úspechu, je práve naučiť sa pracovať s časom a využívať čas na maximum. S týmto ešte stále trošku bojujem, lebo vždy si síce všetko naplánujem, ale nie vždy dodržím. Najlepšie ako s tým začať, je zaobstarať si diár, najlepšie nejaký pekný, budete mať z toho väčšiu radosť a väčšiu motiváciu. Do neho si môžete plánovať svoje povinnosti a uvidíte, koľko volného času denne máte. Áno , zväčša je to ten čas, ktorý strávime na facebooku. Namiesto toho, si však naplánujete inú činnosť, ktorá Vám niečo do života prinesie.

Nasledujte sny
Teraz nevravím o tom že si za rok treba splniť všetky sny ktoré máte, nie vždy je to reálne v tak krátkej dobe. Treba si však stanoviť krátkodobé ciele, ktoré z dlhodobého hľadiska vedú až ku Vašim veľkým snom, a ísť si denne za tým. Každý deň keď spravíte malý krôčik, za rok je to 365 krokov a to už stojí za to. Navyše ak si nejaký ten z tých menších snov splníte, budete sa cítiť šťastnejšie a to je to, čo robí náš rok krajším. Ak si takto splníte každý mesiac jeden malý sen, budete si môcť o svojom roku naozaj povedať, že bol pre Vás úspešným.

Zbavte sa strachu
Strach z výšok, pavúkov, tmy, hadov, lietania.... Nech ej to strach z čohokoľvek, zbavte sa ho. Strach neexistuje, je to  iba pocit v našej hlave. Stačí ho prekonať raz a zbavíte sa ho navždy. A nejde len o strach z hmotných vecí alebo z výšok. Ide aj o strach z niečoho nového. A to je strach, ktorý nás väčšinou drží na jednom mieste, pri tom na druhej strane na nás čaká niečo nové. Taktiež to môže byť strach vycestovať do zahraničia, odísť študovať na školu do iného štátu, odsťahovať sa. Treba to prekonať a uvidíte že život bude zrazu omnoho ľahší a krajší.

Zaobchádzať s peniazmi
Zarobiť nejaké tie peniaze je bežná a pomerne ľahká vec. Ľahká myslím tým, že kto chce, si prácu nájde. To či už práca je ľahká a či nie, je už druhá vec. Ale vrátime sa späť ku peniazom, ktoré už máme zarobené. Nedávno som čítala článok s názvom ,,Čo by som robila s peniazmi, keby som mala znovu 20,,...Článok som si prečítala, hoc som vtedy ešte tých 20 mala. Úprimne som rada za to, že to čo tam bolo napísané, som ja naozaj s tými peniazmi robila.
Hlavne keď sme mladý tak sa tešíme z každého eura, a dosť často míňame peniaze kade tade. Či už na nákupoch, na párty, na posedeniach s kamošmi a tak. Samozrejme, ničoho z toho sa netreba vzdať, ale je fajn to trochu obmedziť. Nechať si peniaze ako na zábavu, tak na nákupy, vyplatiť nezbytnosti ale i niečo málo odložiť. Ja si počas roka vždy odkladám na nejakú konkrétnu vec, veľkú vec. V uk som rok šetrila na to, aby som mohla vycestovať ako aupair do USA a tým si splnila sen. Tento rok, šetrím na to, aby som USA mohla celé precestovať a videla toho čo najviac. A okrem toho by som si nejaké drobné rada odložila na môj nový, sen, ktorý Vám prezradím onedlho ♥


Pre dnes všetko, ani si neviete predstaviť s akou radosťou som písala tento článok. Tak ako som to písala, som si to pre seba opakovala, čo ma ešte viac nakoplo sa toho všetkého držať. Teším sa na ďalší príspevok a verím, že si z toho dnešného, ponesiete aspoň kúsok inšpirácie.

 • Share:

You Might Also Like

10 komentárov

 1. Naozaj vydarený a inšpiratívny článok, len tak ďalej :) som rada, že si spať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekné predsavzatia :) Ja si takéto veci nehovorím nikdy dopredu. Vždy sa snažím nejako napredovať prirodzene :) Inak pekný článok a mne by sa páčil aj nejaký článok o USA, kde bude viac fotiek :)
  Aďulik Sun

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článok ! A musím povedať, že takéto inšpiratívne články vôbec netreba dávať iba na začiatku nového roka ako to robia všetci. Ja si rada prečítam inšpiratívne a povzbudzujúce články aj takto cez rok :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi pekne napísané :)
  http://sandramandakova.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásný článek! Ale musím říct, že to s tou práci není pravda, že je to lehké. Studuji v uk, malé město, práce nikde a i když obchodím s cv všechno, nikdo se neozve, takže tak. Ale takové články moc ráda uvítám, určitě bych byla i ráda za články, jak si lepšit náladu či zpříjemnit den (jako třeba mé snídaně, na které nedám dopustit :D ). A jsem moc zvědavá na ten tvůj poslední bod o tom snu! Jsem přemýšlela, jestli nechceš gym nebo něco se sportem :D Sice jsem vedle jak ta jedle, ale i tak se to počítá :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mňa by potešil článok kde by si napísala ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň :) ak si to už písala tak sa vopred ospravedlňujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ta fotka je epická :) a článek myslím, že by opravdu mohl někomu pomoci :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)