usa

7 vecí, ktoré sa mi v USA páčia

By Linda Taylor - 11:23:00


Už dnes! Už dnes je to presne mesiac od môjho príchodu do USA.Prichádza mi veľa správ o tom, že z príspevkov vidíte že sa mi v Amerike nepáči. Čo tak trochu nie je pravda, tak som sa rozhodla Vám to trochu objasniť.
Za mesiac, ktorý sa v štátoch nachádzam, som bola týždeň na školení, ktoré bolo úžasné. Dva týždne som bola chorá a ten posledný týždeň bola snehová búrka, ktorá ma odrezala od sveta.
Takže keby chcem súdiť Ameriku podľa tohto mesiaca, pravdepodobne balím kufre a som na ceste domov. Ale ja to nevzdávam, verím že čoskoro budem zdravá a budem mať viac možností si užívať.
Aj napriek okolnostiam sa však nájdu maličkosti, ktoré sa mi na USA páčia a ktoré by som prijala aj u nás na Slovensku. Okrem toho mám ešte pár vecí o ktoré sa s Vami chcem podeliť ale, dnes som sa rozhodla článok venovať iba tejto kapitole takže o tom, po tom.


Ceny za dopravu
Áno tie sú síce od Slovenska ďaleko vyššie, ale v porovnaní s Anglickom je tu doprava zadarmo. Len tak pre príklad. V Anglicku, som bývala bližšie k Londýnu ako teraz k NYC. Obojsmerný lístok ma však vyšiel cez 25 libier. Tu je to krásnych 16 dolárov. O cene metra ani nehovoriac. V New Yorku Vás vyjde jazda okolo 2-3 dolárov, v Londýne to bolo 4.5 libier. Taktiež i známe žlté taxíky, majú priateľnejšie ceny ako taxíky v Londýne.


Uber
Aplikácia o ktorej ste v poslednej dobe počuli trošku viac. Kým na Slovensku sa tento spôosob dopravy ešte iba rozbieha a aj to iba v Bratislave, tu je to už normálna vec ako klasický taxík. Ľudia to tu využívaju oveľa častejšie ako taxíky alebo autobusy.

Susedstvá
Ak ste niekedy videli Zúfalé manželky, viete o čom vravím. Susedstvá v Amerike naozaj existujú a všetky tie mesačné zhromaždenia, garážové výpredaje, súťaže o najkrajšiu výzdobu tu naozaj fungujú. Ale čo je na tom najlepšie? Susedia majú medzi sebou ďaleko lepšie vzťahy ako u nás.

Uzatvárateľné vrecká na potraviny
Nevedela som ako tento bod nazvať, ale hrozne sa mi páči že čokoľvek tu kúpite v sáčku od ryže,múky,  čipsov až po mrazené ovocie alebo nuggetky všetko je vo vreckách, ktoré majú taký ten umelý zips, že všetko môžete pekne zatvoriť. Nepotrebujete v kuchyni skladovať gumičky a štipce len aby sa Vám nevysypala múka alebo aby sa Vám v mrazničke nevysypal hrach. U nás a v UK som sa s tým stretla iba pár krát, inak máme klasické obaly ktoré treba prestrihnúť a potom zaštipcovať.

Voľnosť
Jedna z vecí, ktorú na Amerike milujem najviac. Idete do obchodu v pyžame? Idete si do reštaurácie pre obed s uterákom na hlave? No a čo, klasická bežná vec, ktorú nikto nerieši tak ako to, kto čo nosí na sebe. Niekedy kvôli tomu máte šancu v NewYorskom metre vidieť naozaj skvosty ale hlavné je, že sa dotyčná osoba v tom cíti dobre.

Gym
A hlavne tie ceny. Kto by vám na Slovensku dal mesačnú pernamentku za 17 eur za dvojposchodovú posilovňu? Asi málo kto. A tu je to za obrovský gym krásnych 20 dolárov mesačne. Obrovská časť na kardio kde nemusím čakať v rade na pás, workoutová časť, kde sú laná a ja môžem konečne trénovať podla videí amerických fittnesiek, časť pre ženy, bedne, boxovacie vrecia, časť s činkami, miestnosť na stroje a to poriadne obrovská! Dokonca som ku pernamentke dostala aj jednu hodinu s trénerom, takže sa už teším . A jo, jedno malé plus určite patrí aj tým pekným mužom, ktorí spríjemnujú atmosféru pri cvičení, hah.


NewYork City
Posledná vec, tak trošku klišé ale NYC som si naozaj zamilovala. Hoc viem, že ten letný New York bude ďaleko lepší i teraz, je tá atmosféra krásna. Určite na svete existujú krajšie miesta, ale tu to má niečo do seba. Pre mňa je to hlavne tým, že tu chodím po uliciach, ktoré som tak často videla vo filmoch. Vidím budovy, parky, miesta ktoré poznám z televízie a má to pre mňa svoje čaro. Hlavne čo sa týka miest z mojej srdcovky Sám doma a Gossip Girl.

 • Share:

You Might Also Like

12 komentárov

 1. Super článek :) chtěla jsem se zeptat, jak vycházíš s rodinkou :) užívej!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj :) ďakujem !:) a s rodinkou vychádzam super :) dokonca ma berú na pár dennú dovolenku a tiež ideme počas víkendu na výlet a ešte aj do pholadelphie takže sa teším😍Snažia sa ab som sa tu cítila ako doma :)

   Odstrániť
 2. Vau, keď čítam tento článok, mám chuť sa zbaliť a letieť za tebou! Veľmi ti závidím hlavne ten gym, kiežby sú také aj na Slovenku .. ale aj tie uzatváretelné vrecká znejú super!:D

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem !:) kludne prilet uvitam tu nejakú slovenku v okolí haha😅

   Odstrániť
 3. Super článok ! Tie uzatvárateľné obaly by som hneď brala :D a ten gym :O ♥
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem !:) hej gym milujem a obaly su proste super 😂👌🏼

   Odstrániť
 4. Úžasný článok :)
  www.vanesasworld.blogspot.com aj s giveaway

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)