usa

Snehová búrka v New Jersey

By Linda Taylor - 12:28:00Opäť prešlo niekoľko dní a ja sa púšťam do ďalšieho príspevku. Ešte týždeň v tomto stereotype a začnem sa nenávidieť, že som si vybrala rodinu z New Jersey a nepočkala som si na rodinu z teplejšieho štátu. 
Ani neviem kde začať. Je toho tak veľa čo by som vám chcela povedať. Ale najprv sa pochválim a  až potom Vám vylejem svoje srdce.
Dostala som ponuku na prácu hostesky na jednej akcii v New Yorku. Ide o ochutnávku ružového vína v zimnej záhrade. Tieto akcie sa konajú v Los Angeles, Miami a New Yorku a práve na tú v New Yorku idem. Síce len ako hosteska, ale dosť sa teším na tú atmosféru. Dress code, sú biele šaty a ružové doplnky takže sa to tam bude celé vznášať v jemných farbách a konečne uvidím takú tú, filmovú, prominentnú akciu na vlastné oči. Mám ale dosť stres, bojím sa nejakého trapasu, že niečo pokazím, nebudem rozumieť, zakopnem, spadnem alebo tak. Veď to viete, väčšinou sa vo filmoch vždy niečo také stane...
A teraz niečo čo poteší ľudí, čo ma radi nemajú, idem sa posťažovať.
 V Amerike sa bez auta nedá prežiť, pokiaľ nebývate na Manhattane. Celý svôj drahocenný život, som myslela, že bývam v najväčšej ,,diere,, , ale to bývam až teraz, s tým rozdielom že po pol hodine cesty mám NewYork city a nie Nitru.
Som v malom mestečku, ja by som tomu povedala dedina, pre nich je to ale mesto. V centre (čítaj na hlavnej ulici) je pár čínskych obchodov, drogéria a gym. Ak chcem ísť do potravín, tak to mám tak 15 minút peši. Ono mne by to ani tak nevadilo, ale vzhľadom na to, že tu nasnežilo meter snehu, sa na peši nedá nikde chodiť. Totižto v žiadnom americkom meste, neuvidíte v zime niekoho chodiť pešo. Myslím si, že v lete tiež nie, ale neviem. No ku pointe. Kedže peši nikto nechodí, tak nikto neodhŕňa chodníky. Takže ak niekam chcem ísť, musím sa prebrodiť cez ten sneh. Čiže, chodníky sú neprechodné a musím čakať kým sa sneh roztopí. Dole pridám fotku kde uvidíte chodník, ktorý sa už niekomu nechcel odhŕňať a tak skončil, ten chodník je jediná cesta z mojej ulice ku akémukoľvek obchodu, takže uvidíte že to je naozaj zlé.
Ak chcem ísť do vedľajšieho mesta, tiež nereálne. Autobus tu nechodí. Jedine do NYC a to isté vlak. Nič ako mestká, medzimestká tu neexistuje a všetky obchody, sa väčšinou nachádzajú medzi mestami. 
No, ale niečo pozitívne, už sa pomaly pripravujem na vodičák, teda na skúšky. Test mám 15.2 a dúfam že to zvládnem. Kvôli poistke na auto, si najprv musím spraviť americký vodičák a až potom môžem jazdiť. Auto ma už ale čaká odkedy som tu. Až na to učenie, sa už na ten test moc teším, pretože som tu bez toho auta úplne stratená. 
Nakoniec pridávam už iba nejaké fotky zo snehovej búrky, ktorá tu bola v sobotu a verím , že ten sneh bude už onedlho preč a ja budem môcť opustiť dom. Cez víkend sa chystám do NYC tak snáď nezabudnem nabiť fotoaparát a bude príspevok s dávkou fotiek. Taktiež chystám nejaký príspevok o tom, čo ma v USA prekvapilo/uvidilo a tak. Na ten príspevok sa dosť teším, pretože rozum mi tu neberie viac vecí, hah. 
Teším sa na Vás a ĎAKUJEM za Vašu podporu ♥

 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. super clanok!:) milujem tvoj blog a clanky velmi dobre sa to cita a prajem ti tu akciu hostesky v NYC tesim sa na nejaky clanok alebo fotky len tak dalej nech sa dari drzim ti palce! si moj velky vzor:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. :D :D :D tak to je síla :D Američané jsou tak leniví, že si ani chodník neodhrnou :D Každopádně na fotkách ten sníh vypadá úžasně, ale v reálu to musí být pro tebe peklo :) drž se :) a hodně štěstí při testu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jéé, skvělé fotky, miluji sníh. I když chápu, že pro tebe to není zrovna nejideálnější. Držím palce s řidičákem a těším se na další články z USA :-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Fúúha tak tam to je naozaj brutálne ! :D a ja som si myslela, že poľadovica v Nitre je zabijak :D Drž sa a nech sa ti darí ! :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Na fotkách to vypadá pohádkově, ale být tam, je to spíše horor :D Tak přeji, ať to co nejrychleji uteče a můžeš brázdit US silnice :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)