usa

Príchod ku hostrodine

By Linda Taylor - 8:47:00
Je piatok ráno 6:00 a my na izbe balíme posledné veci. Celá moja izba boli Austrálčanky, ktoré tiež išli do New Jersey a tak ideme ku rodinám spoločným autobusom. 
Pred deviatou hodinou, sa rozdeľujeme k autobusom a opúšťame školu. Väčšine sa vôbec nechce a najradšej by sme ostali na škole, bolo to tam super, človek by nečakal ,že ma 3 dni na internáte motivujú ku tomu, aby som išla na vysokú. Budem úprimná, najradšej by som si podala prihlášky hneď teraz a vyskúšala si internátny život. Ale ovšem len ten americký. 
Naša cesta je jasná. Cez NYC ideme na letisko Newark a odtiaľ do New Jersey, kde na nás budú čakať naše drahé rodinky.
Po kratšej prehliadke NYC sa dostávame k letisku Newark, kde vykladáme dievčatá, ktoré letia do Kalifornie alebo Texasu. Človek by si myslel, že im budem závidieť, ale to posledné čo som si priala, bolo nastupovať na ďalší let , v ktorom strávim opäť niekoľko hodín. Takže to, že som nakoniec skončila v New Jersey, mi padlo viac než vhod. 
Popravde som čakala dlhšiu cestu, ale po 15 minutách sme už pristávali na parkovisku. Všetky aupair v autobuse začali kričať, jačať od radosti že vidia svoje hostrodinky, kde sa stanú part of the family. Je vidno že aupair ešte nikdy nerobili, pretože ja a Karol (kamarátka z Česka) sme teda rozhodne nadšené neboli. Nechali sme ostatné aupair užiť si ich minútku slávy a z autobusu sme vystúpili ako posledné. 
Tam si Karol už vyzdvihla jej rodina a moja stále nejako neprichádzala. 
Nakoniec sme tam ostali 3 Aupair, ktoré tam rodinu nemali a samozrejme, že tá moja, prišla posledná. 
Prišla po mňa hostmom s deťmi a na sedačke auta ma čakal transparent s mojim menom. 
To ma dosť potešilo, pretože v USA je to zvykom že Vás rodiny čakajú s transparentom, kvetmi, balónom alebo tak. 
Hostmom ma vzala rovno vybaviť security number, ktoré v USA potrebujem a potom sme prišli domov. 
No a tam, ma to dostalo. Fotky domu som pred tým nejako nevidela a z vonka dom vyzeral pomerne veľký. 
Realita však bola taká, že dom bol maličký, vo vnútri bolo kopu hračiek iným slovom bordel a smrad, ktorý majú na svedomí dve mačky. 
Samozrejme im za vinu nič nedávam, skôr je to tým že sa dom nevetrá, alebo neviem, no moje prvé pocity boli viac než hrozné. Presne som chápala, prečo hostrodina vravela že keď sú všetci doma, tak je plný dom. 
Ja mám na (ne)šťastie svoju izbu v pivnici a je to najväčšia miestnosť v dome. Moja izba bola vďaka bohu čistá a taktiež aj kúpeľňa, kde ma čakal darček v podobe balíčka od LUSH. 
Čo ma mrzí, hlavne kvôli blogu, v izbe nemám žiadne okná a tak mám iba umelé svetlo, ktoré pre fotky nie je žiadna výhra.
V ten deň ma čakala už iba spoločná večera s rodinou a zaľahla som do postele. 
Počas víkendu mi rodičia ukazovali ako vyzerá bežný deň a tak, a v nedeľu ma zobrali do Pensylvánie na rodinnú oslavu, kde ma predstavili rodine. 
Počas jazdy autom, som si uvedomila že hoc nemajú obrovský dom a žijú v nižšo-strednej vrstve, bol to dobrý výber.  Aj tak som sa ale stále trochu bála, pretože starší chlapec(3,5) dával rodičom pekne zabrať a timeout sa mu ušiel viac krát za deň. 
Po týždni však môžem povedať, že nie vždy je prvý dojem všetko a v rodine sa cítim dobre. Rozumiem si s rodičmi ako aj s deťmi a sú veľmi ústretový. Dá sa s nimi na všetkom dohodnúť, ako aj na mojich voľných dňoch čo ma dosť potešilo. 
To by bolo zatiaľ všetko a ak máte nejaké návrhy na článok z USA, ktorý by vás zaujímal určite dajte vedieť ♥ 

 • Share:

You Might Also Like

2 komentárov

 1. Nech sa ti tam darí a nech si šťastná :)
  www.mimlovee.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak nech sa ti darí ! :)Super článok :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)