usa

Hello New York - Prvé dni v New Yorku

By Linda Taylor - 10:16:00


Heeelllooo. Po dvoch dňoch sa Vám hlásim už priamo z New Yorku. Zatiaľ iba New York state, ale zajtra ideme do NYC na výlet, takže sa už teším. 
Ale začnem od začiatku. Let bol dlhý. A ešte dlhší. Bol to môj prvý dlhší let v živote a som rada, že som ho prežila bez ujmy na zdraví. Pôvodný plán bol ho prespať. Ale ten nevyšiel a tak som sa snažila zabaviť ako to len išlo. Vedľa mňa sedela Rakúšanka s ktorou sme si dosť sadli a okrem toho bude bývať aj blízko mňa. 
Väčšinou času sme strávili kecaním a dozvedela som sa že jej sen je rozbehnúť youtube channel. Takže sme mali o čom kecať. Po celom dni sme konečne dorazili do NY, kde som na letisku natrafila ešte na Slovenku a češku. Vlastne, tú slovenku som objavila už vo Viedni. 
Na školu sme sa dostali až okolo 6 hodine večer, úplne hladné a unavené, kedže nášho času bola už polnoc. 
Teraz niečo ku škole, na ktorú sa ma dosť pýtate.
Pred tým, ako pôjdeme ku rodinám, musíme absolvovať Aupair školu. Je to niečo ako kurz pre Aupair, kde sa učíme niečo o výchove detí v Amerike a tak. Trvá od pondelku do štvrtku a v piatok ráno odchádzame už do rodín. 
Normálne tu býva okolo 100 Aupair, no tento týždeň nás prišlo viac než 400. Takže spoznať úplne všetky dievčatá je nemožné. Poznám však dievčatá z Rakúska s ktorými som letela, Češky, Austrálčanky, ktoré sú so mnou na izbe a nakoniec aj svojich spolužiakov. V triede sme úžasný kolektív a čo je super, všetci budeme bývať blízko seba.
Školy som sa trošku bála, kedže dosť aupair si sťažovalo, ale za mna veľké plus. 5 hviezdičkový hotel to nie je, ale izby sú čisté, je tu teplo (až moc) a jedlo je úžasne. Respektíve je veľký výber, takže každý si vyberie to svoje a dá sa tu aj zdravo prestravovať, ale nikomu sa to nedarí. 
Na uvítanie sme dostali pravú New Yorskú pizzu, ktoré nebola až taká good ako ju ospevovali, ale dala sa. 
To by bolo zatiaľ asi všetko, o chvíľku mi končí prestávka a budem musieť bežať späť na hodinu. Inak u nás je momentálne obed, takže Vy sa už budete chystať pomaly na spánok .
Prajem Vám teda krásny zvyšok dňa a píšem vám hneď ako sa mi bude znovu dať.  • Share:

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Wau tak tam to vyzerá úžasne ! Nech sa ti darí :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Uži si to tam :) je zaujímavé, že musíte chodiť do aupair školy
  Jane´s World

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nechceš zas natáčať na YT? Mala si úžasne videá

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hlavně si to tam Musí to být úžasný zážitek :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak to už je niečo!:-) Poriadne si to tam uži:-)
  karinmasiarcinova.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Skvělý článek. Uvažuji také o au par, ale stále si tím nejsem jistá. Fotky super:-) Začala jsem tě sledovat. Nedávno jsem si založila také blog a moc by mi pomohlo a potěšilo, kdyby ses mrkla, popřípadě se stala pravidelnou čtenářkou:-)

  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)