The best food in Barcelona + St. Joseph Market

By Linda Taylor - 11:56:00


Zase o jedle. Klasika. Ale nedá mi sa s Vami nepodeliť o jedlo, na ktoré som natrafila v Barcelone. 
Pred výletom do Barcelony som čítala príspevok od A cup of style, kde píšu, čo sa oplatí v Barcelone navštíviť. Okrem pamiatok spomínajú aj jedlo, takže som od nich čerpala inšpiráciu, avšak, sa mi nepodarilo ani na jednu reštauráciu z ich odporúčaní natrafiť a tak som improvizovala. Keďže raňajky som mala s ubytovaním, tak som sa stravovala vonku až od obeda. Počas toho ako som spoznávala som popravde na jedlo veľmi nemyslela, avšak keď prišiel čas na jedlo, snažila som sa vybrať si to najlepšie. 


Wok to Walk
Ak sa nemýlim majú svoju pobočku aj v Londýne avšak tam som na ňu nikdy nenatrafila, čo ma veľmi mrzí.V Barcelone som na nich natrafila náhodou a ich ponuka ma presvedčila vojsť dnu. Dojem na mňa spravil aj dlhý rad, čo svedčil o tom, že je táto reštaurácia obľúbená. Ide ázijský typ jedla, ktoré dostanete v papierovej škatuľke. Výber jedla funguje tak, že si ho celé poskladáte vy. Vyberiete si základ (rôzne druhy cestovín, ryže a rezancov), ku tomu si vyberiete mäso prípadne tofu alebo rôznu zeleninu, tú však obsahuje už aj samotný základ takže ju tam máte vždy, taktiež aj vajíčko. Nakoniec si ešte vyberiete omáčku. Celé menu stojí 7 eur. 
Keď si vyberiete a objednáte, jedlo sa pripravuje rovno pred Vašimi očami, čo je u mňa veľké plus. 
Jedlo mi natoľko chutilo, že som tu strávila obidve večere, respektíve som si tam jedlo iba kúpila a odniesla na hotel.

Chök Chocolate Raj pre všetkých milovníkov jedla. V uličke na slávnej nákupnej ulici La Rambla , natrafíte ma malý obchodík, ktorý pohltí Váš pohľad už pri prvej sekunde. Túto čokoládovňu, som hľadala na odporúčanie od jednej slečny. Na prvý dojem luxusná čokoládovňa, no keď pozriete na ceny zistíte, že ceny sú veľmi priateľné.Neviem či je to čokoládovňa, ale v ponuke majú aj široký výber donutov. Ak si myslíte že ste už jedli úžasný donut, tak tieto donuty Vás presvedčia o opaku a iný už nebudete chcieť. 
Ja som si odniesla donut s čokoládovou polevou a ku tomu také to ,,čokoládové lízatko,, ktoré vo vnútri skrývalo keksík plnený čokoládou, a poriadne veľa čokolády. Proste raj pre milovníkov čokolády, čo môžete vidieť aj na fotkách.


St. Joseph Market
A nakoniec niečo pre milovníkov čerstvého jedla a všetkých druhov jedla. 
Market taktiež nájdeme na ulici La Rambla, tento krát je však priamo na nej takže ho určite neprehliadnete. 
Ja som dnu vošla úplnou náhodou, keď som hľadala čokoládovňu, ktorú som spomínala vyššie. 
Budem úprimná, mala som čo robiť aby som neminula všetky peniaze tam, pretože to bol hotový raj. Ak by som niekedy bývala v Barcelone, viem si predstaviť byť Vegánka, pretože tu by som si vždy našla niečo pod zub. Nájdete tam všetky druhy jedla, mäsa, ovocia, zeleniny proste všetko. Viac už povedia fotografie.

 • Share:

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Mňaaammmm!!! Ten donut a to ovocie, hneď by som tam šla!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Barcelonu som už pár krát navštívila a úplne ju milujem! Trh na Rambli je moja srdcovka. To ovocie, sladkosti... proste mňam!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Prečo sakra nemôže niečo také existovať aj u nás?! :-/ :-( Hneď by som si nabrala za hrsť z každého tohto krásneho jedla a bola by som v raji...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Išla by som tam len kvôli tomu jedlu :D <3 Dosť ma mrzí, že oproti iným krajinám tu máme celkom malý výber jedla.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. No,sliny mám až za ušami. MŇAM!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Barcelona vyzerá byť úžasná, minimálne čo sa jedla týka! Už sa teším, ako ju o rok navštívim aj ja:)

  Saja Frey- Vianočná giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 7. V Barceloně jsem byla v červnu a St. Joseph Market byl užasný! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ten posledný obchod, no MEGA! Také by mohli byť aj na Slovensku.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)