Clean closet, Clean mind...

By Linda Taylor - 15:08:00Niekto robí jarné upratovanie, niekto letné, jesenné, zimné a niekto všetky. Najčastejšie však robíme to jarné , ak sa nemýlim. No kedže na jar, doma nebudem, veľké upratovanie svojho šatníka, som robila už teraz.

Pri cestovaní som sa naučila, že nepotrebujem milión vecí a dá sa prežiť aj so základnými kúskami v šatníku. Taktiež už viem, že keď si niečo odložím s tým, že to ešte niekedy budem nosiť, tak nebudem.
Za posledný rok som sa balila viac než raz. Zbaliť sa do Anglicka, bolo vcelku ľahké. Vedela som, že mnoho vecí si tam kúpim. Aj tak som však zistila, že polovica vecí, ktoré som si priviezla mi bola zbytočná.
Zbaliť sa z Anglicka na Mallorku, bolo tiež pomerne ľahké. Išlo iba o letné veci, tie nezaberú až tak veľa miesta. Navyše som 20kg vecí posielala domov. Áno presne, 20kg harabúrd, ktoré som neskutočne potrebovala pre svôj život, som poslala domov aby tam na mňa počkali. Nešlo len o oblečenie ale o kozmetiku, doplnky a tak. Ako som už povedala - haraburdy.
Balenie na Mallorke bolo o niečo ťažšie. Ale to, ma naučilo najviac. Nejde o tie všetky veci, ktoré som si tam kúpila, ale o tie zážitky, ktoré som tam zažila. Aj napriek tomu že som tam mala veľa vecí, ktoré som milovala a Mallorku by mi priam pripomínali, nechala som ich tam. Veci z Mallorky som zbalila do malého príručného kufra. Brala som len tie najpotrebnejšie veci. Z kozmetiky som si priniesla len pár kúskov, ktoré som v príručnej mohla mať. Z oblečenia som brala iba veci, ktoré som nosila minimálne a viem, že ich využijem. Ostatné veci, ako moje obľúbené tričko na spanie alebo moje krásne Airmaxi, ktoré som tak milovala, som nechala tam.
Po ceste domov som sa cítila oveľa ľahšia. Prišlo mi to, ako keby som spolu s vecami, očistila aj dušu. A tak som sa doma pustila do veľkého upratovania šatníka, kde som vylúčila 70% vecí. Vedela som, že tie veci sú zbytočné, keď ich nenosím teraz, nebudem ich nosiť ani o rok, keď sa vrátim z USA. V priebehu dvoch dní som si očistila a zredukovala celý šatník a spolu s ním, som  ukončila všetky neuzavreté kapitoly svôjho života.
Musím uznať, že mi to naozaj prospelo a každému to vrelo odporúčam. Veci nemusíte vyhodiť, môžete ich darovať, predať alebo zaniesť na charitu. Vždy sa nájde niekto, komu spravia radosť a Vám spravia miesto na niečo nové. A tak to funguje aj v našej hlave. Najprv, treba jednu vec uzavrieť, aby sme otvorili dvere tej novej...
Ako často upratujete a redukujete Váš šatník Vy?


 • Share:

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Máš krásny šatník! A veľmi pekný príspevok, pekne napísané 😘

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja si upratujem šatník každý polrok :D To je akurát doba, keď sa mi tam nahromadia veci a tiež spraví neporiadok :)
  Aďulik Sun

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No mne by sa už konečne hodilo upratať tiež :D Inač, nepredávaš nejaké veci ktoré si z šatníka vyhodila? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Milujem tvoje fotky, som očarená! :)

  sydneysleek

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja mám vždy problém s upratovaním šatníka, pretože mi je ľúto dať preč veci, ktoré hoci aj vôbec nenosím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Linda tie fotky sú super! Tie červené botky ti ukradnem! ❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásny šaatník a super článok ! úplne sa zhodujem s tebou. Vždy, keď si vytriedim veci, cítim sa omnoho ľahšia :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pekný článok. Ak chceš vedieť viac info ako si upratať svoj šatník na jar sa dozviete tu http://www.modapreludi.sk/blog/blog/ako-lahko-zvladnut-jarne-upratovanie-satnika/

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)