Barcelona Trip - 1.Day

By Linda Taylor - 4:05:00

Na hodiny pozerám už pravdepodobne 10x v priebehu 5 minút. Mám pocit, že čas na letisku vždy  stojí. Momentálne sa nachádzam na letisku Girona a po roku sa na nejakú dobu vraciam domov. Rodina ma očakáva až zajtra, takže môj príchod bude prekvapko. Na letisku sedím už nejakú tú hodinku kedže môj let má meškanie. Momentálne začal pán rozprávať do rozhlasu a ja len dúfam že to nie je nič o dlhšom meškaní. No, naštastie vraví po španielsky takže mu nerozumiem. 
Po hodine scrollovania na Instagrame som sa rozhodla využiť svoj čas trošku efektívnejšie a to písaním článku. Pripojiť sa však s notebookom na letiskovú wifi bolo priam nemožné a tak si predpisujem článok do Worldu. Aspoň bude mať takú letiskovú atmosféru.
Ale späť ku pointe, ktorou je môj výlet do Barcelony. Rozhodla som sa že Vám to napíšem vo viacerých príspevkoch. Dnes by som začala prvých dňom. 

Je  3:55 ráno a ja, spolu s Hostdadom sadáme do auta smer letisko. Cesta ubehla rýchlo, takže na letisku mi ostal voľný čas, ktorý som využila na krátke raňajky. O 6:30 už štartujeme a opúštame ostrov. Doba letu je hodina a tak sa ukladám na spánok, ktorý sa mi večer nejako neušiel. Snáď prvý krát v živote som zaspala, no po pol hodine to prišlo. Zo spánku ma ztrhol neskutočný rachot, a nadhodenie lietadla, pri ktorom ma zosunulo až po sedačku kedže som nebola pripútaná. Rozospatá s maskou na očiach si premietam celý život pred očami a keď sa mi konečne podarí dostať do obrazu, všetci začnú tlieskať. Dámy a páni po pol hodine letu sme pristáli. Keď som opúšťala letisko, ešte stále som nebola prebratá z toho čo sa stalo, ale ráno mi spríjemnila pani, ktorá mi darovala lístok na vlak zadarmo. Víťazoslávne sadám do vlaku smer Barcelona a rozmýšľam čo budem robiť. Nebolo ani 8 hodin ráno a môj hotelový check-in bol o 14:00. Pani na hoteli bola však milá a tak ma ubytovala už o 9tej. Mimochodom, hotel som našla doslova z nadhľadom. 
Po krátkom vybalení som sa rozhodla vybrať k najväčšej cennosti Barcelony a to známej Sagrada Familia. Mala som ju kúsok od hotela takže som to zmákla pešky. Bazilika bola priam úchvatná a hlavne parádne obrovská. Jediné čo ma mrzelo, boli žeriavy a lešenie, ktoré kazili dojem a ani po tom ako som sa predrala cez davy čínskych turistov sa mi nepodarilo spraviť obdivuhodný záber. 
Ďalej som sa rozhodla vybrať sa ku Park Guel , ku ktorému som snáď našla tú najdlhšiu a najstrmšiu cestu. Po nejakej hodinke som sa konečne ocitla v Parku, ktorý bol famózny aj napriek jesene. Počas leta to musí vyzerať ešte krajšie. Prešla som celú neplatenú časť, ktorá ma snáď zaujala viac než tá platená.  Platená časť stála rozhodne za videnie taktiež, ale popravde moje predstavy o nej boli trošku iné. Je to tá časť kde sú také domčeky rôznych farieb pripomínajúce nejaké chalúpky z budúcnosti. Myslela som si však, že ich tam bude viac no boli tam iba dva, ale aspoň som mala to šťastie, že už bolo po rekonštrukcii.
Večer som sa rozhodla stráviť na druhej strane pri prístave, kde som si dopriala (stratila sa) prechádzku a neskôr som sa nechala uniesť atmosférou nákupnej ulice La Rambla. Tam som strávila zvyšok večera a na hotel som sa vracala pomerne skoro nakoľko som celú noc nespala, tak som potrebovala už odpočinok. Popri tom som videla ešte rôzne náhodné, nie tak slávne pamiatky, ktoré mi presúvanie spríjemnili .
Pre dnes to bude všetko, šetrím Vás ešte na fotky, pretože ich je hojne. 

Článok je písaní ešte v piatok, no až dnes sa mi podarilo ho dať von. Vidíme sa čoskoro v ďalšom príspevku♥  • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

Ďakujem Vám za každý komentár :)