Back to Slovakia - Week 1

By Linda Taylor - 5:53:00Dnes konečne vyšlo slniečko. Za týždeň, ktorý som doma je to snáď prvý krát. Už mi začínalo tak trošku chýbať, vlastne celá Mallorka mi chýba. Nebudeme si však klamať, je to hlavne kvôli počasiu, pretože inak tam už mimo sezóny začala byť nuda. Chýba mi však to chodenie v koženke, prípadne v mikine. To si z úcty ku svôjmu zdraviu, na slovensku nemôžem dovoliť. Čo ma ale mrzí najviac je to, že aj napriek zime ešte stále nemáme sneh, na ten sa už teším. Človeku potom tá zima ani tak nevadí, keď má radosť zo snehu. Ale samozrejme vravíme o krásnej bielej snehovej pokrývke nie o tom čo príde pri rozpúšťaní, tú etapu by som najradšej preskočila taktiež. 
Ale prejdem ku tomu o čom článok dnes je, vlastne nie je o ničom, len taký random. Chcela by som Vám ale porozprávať o tom ako vyzeral môj odchod z Mallorky, príchod domov a celkovo môj týždeň doma. 
Ako možno viete, domov som prišla o deň skôr ako ma očakávali rodičia. Očakávala som víťazoslávny príchod, no trošku sa to zvrtlo a moje objavenie doma bolo skôr dramatické. Ale detaily si nechám pre seba, možno Vám o tom niekedy poviem vo videu. 
Na ďalší deň sme oslávili obedom a mamina pre mňa pripravila famóznu jahodovú Raw tortu, po ktorej sa len zaprášilo. 
V nedeľu som si dopriala po minimálne roku niečo z domácej kuchyne a to sviečkovú, ktorú milujem.
Celý týždeň som strávila viac menej ulietane, pretože som mala vybavovania až až, ale o tom Vám poviem v príspevku On my Way to USA, pretože vybavovanie sa týkalo toho.
Počas týžňa som bola niekoľko krát v Bratislave a pochodila od doktorov, cez políciu, banku, úrady no proste všetko. Mimochodom, mám aj nový úsmev! Pani zubárka mi konečne spravila nedostatok na predných zuboch, z ktorého som občas mávala depresie.
Dnes je sobota, ja mám nedostatok spánku a ráno som stihla už pozrieť aj na môj milovaný, zimný štadión, kde sme s deťmi slávili Mikuláša. 
Čo sa týka gymu, ten som na Slovensku úplne vypustila, ale za to mám pohybu až až. Počas týždňa som skúsila aj hodinu vzdušnej akrobacie, čo bola naozaj pecka! Škoda že na to v Nitre nemáme žiadny poriadny klub , kde aj trénujete a nie len platíte, pretože tam. kde som bola nie sú najlepšie reakcie na organizáciu. Každopádne ja som si to užila a mať viac voľného času a hlavne financií na rozhadzovanie tak by som chodila aj niekoľko krát do týždňa. 
Tak nejako by vyzeral môj týždeň, ako vyzeral ten Váš? V škole to majú študenti teraz asi nabité , pracovníci tiež v predvianočnom období makajú asi o niečo viac. A čo advent? Zapálili ste si už prvú sviečku? My sme na to minulú nedeľu zabudli, riešili sme skôr to že som doma, ale zajtra určite zapálime už aj druhú.
To by bolo asi tak všetko, Viac Vám poviem/ ukážem pod fotkami ♥Torta od mamči na privítanie. Kedže som tento rok strávila svoje narodeniny mimo domova tak mamina pridala 21, ktorú som slávila v auguste. Raw torty určite odporúčam vyskúšať, aj napriek občas komplikovanej príprave stoja naozaj za to♥Orechové muffiny, ktoré som piekla hneď v pondelok po príchode. Muffinky sú bez múky iba z orechov a vajíčka. Presný recept nájdete na facebooku. Zase vrelo odporúčam a najlepšie sú s džemom♥Dve paletky, ktoré som vyhrala v súťaži blogger roka. Kedže ceny posielali domov neskôr tak ja som si ich našla až teraz. Jedna paletka je Avon, druhá Gosh. Okrem paletiek ma čakalo ešte kopu inej kozmetiky. Ak by ste chceli vidieť celú výhru určite mi napíšte a nafotím toKúsok z darčeka, ktorý som dostala od mojej hostrodiny na Mallorke. Je to vianočná sada lakov. Samotné laky ma ani tak nezaujali, ako nálepky. Do tých som priam zamilovaná a už sa teším na manikúru. Použijem ale pravdepodobne červenú vianočnú kombináciu nakoľko modrá a biela nie sú zrovna farby ktoré sa mi hodia.Ružička, ktorá ma čakala v posteli na druhý deň po príchodeNakoniec je tam poukaz od Avonu, kedže diplom som nedostala tak poukaz mám namiesto neho, hah.
Prasiatko z Anglicka, ktoré ma donútilo šetriť a v UK sa mi tam nazbieralo viac než 150 libier (200eur), uvidím ako mi to pôjde doma.
A nakoniec len taká fotka z izby ako postupne už chystám Vianočnú výzdobu.

 • Share:

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Paletky vyzerajú veľmi pekne :)

  Pozývam ťa na vianočnú Giveaway, ktorá práve prebieha na mojom blogu :)
  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skús chicqui pole dance studio, tam robia práve túto akrobaciu vzdušnú a myslím, že organizácia je tam v pohode :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článok ! A tá torta, mňam ! :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jeeej, ani si sa nepochválila s výhrou, dúfam, že tento týždeň si na mňa nájdeš čas :)

  Bari Bircak

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mozem sa spytat, kde si bola na tu vzdusnu aktobaciu? :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)