SkinCare routine

By Linda Taylor - 5:05:00Krásny, deň Vám prajem.Dnes je môj posledný deň na Mallorke a poviem Vám, že sa mi nechce tomu ani veriť. Dnes mám pre Vás príspevok, ktorý som pripravovala už dávno, ale až teraz nastal jeho čas.Kedže sa moja SkinCare routine na Mallorke dosť zmenila, tak som sa rozhodla že sa s ňou s Vami podelím práve dnes, ten posledný deň. Bola to príjemná zmena a určite v tejto rutine plánujem doma pokračovať.

Tento príspevok bude rozdelený na dve časti, kedže moja SkinCare rutina sa netvorí len z tej kozmetickej časti ale o svoju pleť sa snažím starať aj zvnútra, čomu venujem momentálne najväčšiu pozornosť.

Myslím si, že po dvoch mesiacoch mojej snahy môžem povedať že moja pleť vyzerá o niečo lepšie. Teraz mám na mysli snahu ohľadom stravy, ktorá zohráva pri pleti dosť veľkú rolu. 
Už dávnejšie som si všimla, že práve mlieko je potravina ktorá nerobí mojej pleti dobre. Jedla som doslova kilá tvarohu kvôli bielkovinám a to bol pre moju pleť hotový zabijak. Rozhodla som sa preto zo svojho jedálničku vyradiť mlieko a mliečne produkty. Samozrejme, že si občas dám niečo čo mlieko obsahuje, kedže milujem sladké a v čokoláde sa mlieku asi ťažko vyhnem. Vylúčila som však úplne jogurty, mlieko, tvaroh, cotagechees. Syry konzumujem minimálne, ale k tým som vzťah nikdy nemala. Jediné čo mi chýba, je tvaroh a jogurty. 
Okrem toho, som začala príjmať väčšie množstvo zeleniny a ovocia. Čo sa týka ovocia, myslím si, že má veľmi dobré účinky na moju pleť zrovna granátové jablko. Na Mallorke som si na ňom vybudovala doslova závislosť a za posledné dva mesiace nebol deň, kedy by som granátové jablko nejedla. 
Okrem jedla sa snažím do svojho jedálničku zaradiť aj zelený čaj, ku tomu si však stále budujem cestu. Taktiež stále bojujem s pitným režimom, ktorý je pre mňa doslova utrpením, jednoducho vôbec nie som smädná a nechutí mi voda. Takže vypiť tri litre vody denne je pre mňa challenge, s ktorou stále bojujem.

A teraz prejdeme ku tej kozmetickej časti. Na Mallorke sa moja SkinCare routine dosť zmenila, kedže som sa rozhodla s akné bojovať zvnútra a nezaťažovať ho príliš z vonka. Mám pocit, že čím viac sa o pleť starám z tej vonkajšej strany, tým horšie to je. Preto je moja rutina jednoduchá a pozostáva z čistiaceho gélu, denného a nočného krému a ku tomu už len očný krém. Občas stále používam ešte pleťovú vodu od Loreál ktorú som spomínala v článku kde opisujem svoju rutinu, ako bojujem s akné. 

Každé ráno si prepláchnem pleť teplou vodou a použijem Čistiaci gél od Avene z rady Cleanance. Tento gél , je pravdepodobne ten najlepší aký som kedy mala a len ťažko mu nájdem konkurenta. Čo na ňom milujem najviac je jeho jemná, príjemná vôňa. Neviem ako by som to opísala, je to taká vôňa čistoty. Tvorí jemnú penu, ktorá krásne vyčistí pleť. Čo sa mi páči je to, že mám pocit že zmatnuje pleť. Odkedy gél používam tak sa mi pleť vôbec nemastí. Hlavne po zobudení som zvykla mávať mastnú pleť a to už je preč. Po umytí si pleť prepláchnem studenov vodou. Niekde som čítala že to uzavrie póry a jednak ma to ráno preberie.
Po tomto nasleduje termálna voda Avene. Tú som však už vyradila nakoľko mi došla a tak fungujem aj bez nej.
Ďalší krok je Hydratačný krém od Avene, tento krát z rady Hydrance Optimale. Ako som spomínala už pri gély, tá jemná vôňa čistoty si ma jednoducho získala. Čo má tiež u mňa plus je to, že krém má aj ochranný faktor 20, takže na Mallorke bol pre mňa ako stvorený. Jediné mínus ktoré by som dala tomuto výrobku je to, že sa dosť vylieva z balenia a vyteká. Síce to nevyteká von, ale do vrchnáku kde to potom schne čím ubúda z produktu o niečo rýchlejšie. 

Večerná rutina sa začína tak ako ranná, a to čistiacim gélom. Avšak namiesto hydratačného krému od Avene, teraz nasleduje krém od Benefitu. Tento používam iba na noc čo mi vyhovuje. Krém má krásnu vôňu a je príjemne jemný a ľahký. Vsakuje o niečo pomalšie ako denný od Avene, ale stále je to vrámci normy. Nakoniec nanesiem už iba očný krém od Benefitu ktorý milujem. Okrem jeho ,,cute,, balenia si ma získal aj účinkami. Odkedy ho používam tak mám oči menej unavené a kruhy o niečo menšie. Čo je jeho veľké plus je to, že ho stačí naniesť máličko a tak vydrží veľmi dlho. 

Týmto by som svoju SkinCare rutinu uzavrela a budem rada, ak mi do komentárov napíšete tú Vašu. Kludne sa so mnou môžete podeliť o Vaše skúsenosti so spomenutými produktami, prípadne budem rada ak mi nejaké odporučíte. Do USA budem opäť kupovať niečo nové, tak by som rada vedela čo naozaj stojí za to. 
Pre dnes sa s Vami lúčim a prajem Vám krásny zvyšok dňa ♥

 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Ten gél od Avene mám a tiež mi celkom vyhovuje :)
  www.vanesasworld.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Od Avene som zatiaľ nič nemala, ale vyzerá to super ! :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pečující kosmetiku od Avéne používám a mám jí ráda :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pečující kosmetiku od Avéne používám a mám jí ráda :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moja skin care routine pozostáva asi jedine z čistej vody poprípade krému a musím povedať že to je to najlepšie čo možte urobiť pre svoju pleť. Moja pleť je čistá aj vďaka tomu že nepoužívam make up.

  http://barborasurakova.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Čo sa týka mlieka, u mňa je to to isté. Od 14 som bojovala a mala som cystické akné a nezaberalo nič ani antibiotika.. Keď som vylúčila mlieko a zistili mi alergiu na laktozu je moja pleť čistá a udržujem to s kozmetikou Kiehls a neviem si ju vynachvaliť.
  Benefit je na wishliste!

  Frederika:)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)