On My Way To USA + Halloween

By Linda Taylor - 23:44:00Krásny víkend Vám prajem !
Dnes mám pre Vás pokračovanie o mojej ceste do USA. Od posledného článku sa toho udialo až, až. Pôvodne mal byť tento článok o vízach a o Aupair meetingu, ale nahromadilo sa toho trošku viac. 
Ak si dobre spomínam naposledy som skončila pri vyplatení aupair pobytu, po ktorom som mala od Aupair na chvíľku voľno. Avšak, koncom Októbra som musela začať pracovať na dokumentoch ohľadom víz, ktorých bolo viac než dosť. 
Na tejto veci by mohla ambasáda trošku zapracovať, pretože celý vízový systém mi príde komplikovaný. Musela som vyplniť prvý internetový dokument o mojich údajoch, údajoch o rodine, ako mojej tak tej americkej. Údaje o agentúre, zdraví a potom odpovedať na otázky typu, či plánujete teroristický útok v USA. Verím, že každý kto ho plánuje, toto políčko odsúhlasí ... 
Nakonci tohto formuláru od Vás systém vyžaduje fotku. Ja som fotku fotila sama, doma v izbe a síce s odretými ušami ale prešla mi. Tak či tak, na meeting budem potrebovať novú , original pasovú fotografiu. 
Po tomto dokumente nasleduje druhý dokument. Viac menej taký istý ale o polovicu kratší. 
Tu prejdete ku platbe za víza, kde máte 5 možností. Kedže platba prevodom bola agentúrou zakázaná, vybrala som tú platbu debetnou kartou. A bum, problém! Na potvrdenie platby som čakala niečo cez týždeň a aj tak mi platbu nešlo potvrdiť, takže som musela písať email na ambasádu ,kde mi to potvrdili. A konečne po týždni som si mohla dohodnúť môj termín na pohovor, ktorý padol na 1. December.
Víza si môžem konečne odškrtnúť a nasledoval nejaký Aupair skype. Vôbec som netušila o čo ide, iba som dostala link, na ktorý som sa prihlásila a čakala na skupinový hovor. 
Tento hovor bol s ďalšími babami, ktoré odlietali už tento mesiac a dostávali sme tam informácie o všetkom čo potrebujeme. Poistenie, tréningová škola, dôležité veci, ktoré treba zariadiť pred odletom, ako budú prebiehať prvé dni v rodine, čo robiť v prípade problému a všetky dôležité informácie pre pobyt. 
Hovor trval 2 hodiny, no našľastie bolo treba iba počúvať a tak som popri tom vybalovala kufre a upratovala izbu. 
A nakoniec prechádzam k tej najkrajšej časti. Tou je spoznanie Aupair. Ale idem po poriadku.
Pred pár dňami sa matchla moja kamarátka Anetka, ktorá nastupuje v ten istý deň ako ja. Taktiež som spoznala ešte jednu Češku, tá dokonca smeruje aj do New Jersey ako ja. 
Na whatsapp vznikla nová skupina kde sme sa ako aupair 4.1.2016 začali všetky schádzať. Nie len aupair z Česka a Slovenska ale z celého sveta. Momentálne tam je okol 45 aupair, ktoré nastúpia so mnou na školenie. Je to naozaj super, pretože máme možnosť sa spoznať a na školení sa tak namiesto ,,oťukávania,, budeme hneď baviť. 


Okrem toho som tam našla dievčatá z New Jersey a všetky bývame max 10 minút autom od seba, čo je viac než super. Takže zo školenia nepoputujem autobusom do Jersey sama ale budem mať spoločnosť a navzájom sa pred odchodom psychicky podporíme. 
A prechádzam k najkrajšej časti - odlet. Skoro som sa zabudla zmieniť o tom, že už mám svoje letenky. Letím 4.1 o 8:00 z Viedne a prestupujem v Londýne, z ktorého je let do New Yorku. 
Letu som sa bála asi zo všetkého najviac, hlavne pretože bude dlhý. Avšak v skupine som našla dievča, ktoré taktiež letí z Londýna. Je to Rakúšanka a ihneď sme si sadli, takže teraz kecáme každý deň. A nejako sme sa dostali ku tomu, že vlastne letíme spolu už z Viedne. Okrem toho s nami letia ešte 3 rakúšanky( jednou máme dokonca rovnaký dátum narodenia, haha!).
To, že na let nebudem sama ma hrozne potešilo, pretože cesta ubehne rýchlejšie a predsa len, aj na letisku to budeme mať s babami ľahšie a navzájom sa podržíme. Ja som jediná z nich, ktorá v zahraničí už bola takže asi budem tá hlavná opora, ale tiež budem rada, že mám nejakú spoločnosť a celý odlet bude ľahší. 
To by bolo zatiaľ všetko, v ďalšom príspevku Vám chystám niečo o tom, čo všetko zahŕňa Auapair pobyt zo strany vybavovania. (víza, doktor, banka, poistenie atď...) Sú to naozaj užitočné informácie, ktoré možno niektorá z Vás v budúcnosti využije. 
 Zatiaľ sa s Vami lúčim a na spestrenie pridávam fotky zo Španielskeho Halloweena
Adios • Share:

You Might Also Like

3 komentárov

 1. Ako pozerám je to strašne komplikovane ale určite to stojí za to ❤️ Veľkí ti zo prajem Lindi a som rada zle sa ti plní další sen 😍 Ja som tiež rozmýšľala o takom zo niečom na mesiac (viem je to malo) do Nemecka, kde mám tetu, ci ze by som to mala aj trochu lepšie 👍🏼 podľa mna to je super skúsenosť ktorá aj pomôže v živote dosť ✌🏼️😊 Prajem ti to a hádam sa vidíme ešte pred tým ako mi odletis do Ameriky 😨😓

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super fotky, určite to stálo za to !! :) A tie donutky mňaam ! :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS


  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jak to tak čtu, mám úplně chuť vyrazit taky. :) Hlavně, aby se to od teď vyvíjelo už jen bez problémů. Držím pěsti a těším se na další články. Janys www.janysin.com

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)