Fire Festival - Food and Markets

By Linda Taylor - 4:02:00


Áno, áno zase jedlo. Pomôžem si však keď ho tak milujem a stále mi nejako skáče do môjho života? Počas víkendu sa u nás konal Jarmok. Ak som správne pochopila, tak to nieslo názov Fire Festival, ak nie tak to u mňa na blogu tento názov dostalo. 

Išlo o klasický jarmok ako ho poznáme na slovensku, ktorý bol sprevádzaný kolotočmi, i keď tu sa nachádzali len kolotoče pre deti, takže milovníci adrenalínu si tu na svoje neprišli. 
Zato, milovníci jedla áno ! Takže, som si víkend v celku užila. Festival začal už v piatok večer ale to iba tá časť s kolotočmi. Stánky a oficiálny program začal až v sobotu. Prebiehalo to celé ako u nás na Slovensku. Stánky s dobrým jedlom, bohatý program, vystúpenia, muzika a mnoho stánkov s hračkami, potravinami či promom. 
Okrem pravého ,,kolotočárskeho,, jedla, tu bola časť so stánkami, kde bolo dostať čerstvé pečivo, syry, olivy a rôzne lokálne výrobky. Domáci tieto trhy milujú a mnoho z nich dokonca potraviny nakupuje zásadne len na trhoch. Je to oveľa lepšia kvalita ako potraviny zo supermarketov. 
Okrem jedla tu bolo aj mnoho stánkov s oblečením, šperkami, keramikou a rôzne homemade produkty.
Túto stánkovú časť som zväčša prešla v sobotu, kedže som na to mala celý deň a tak som tam strávila viac menej polovicu dňa. Ochutnala som tri druhy domáceho pečiva a nemôžem si pomôcť, ale ja milujem španielske pečivo. Je pravda, že na slovensku máme pekárenské výrobky tiež dobré, ale úprimne Mallorka má lepšie. Obzvlášť mi to prijde lepšie po UK, kde sa pečivo jesť nedalo . 
Ak niekedy budete v Španielsku určite milovníkom sladkého pečiva odporúčam vyskúšať Chocolate Napolitana alebo niečo čo vyzerá ako čokoládové donuts. (Viď foto).
Taktiež som ochutnala aj jedlo typické pre Španielsko a to Churros, ktoré bolo  na môj vkus až moc mastné a skúsila som aj vaflu zo stánku, ktorá tiež nebola žiadna výhra. Čo ma z výberu dosť zaskočilo a je pre slovenský jarmok dosť netypickí, okrem cukrovej vaty, popcornu, pečených gaštanov, jabĺčiek v karamele tu každý tento stánok ponúka aj kokos. Za euro si tak môžete vybrať zdravšiu variantu maškrtenia a kúpiť si štvrtku čerstvého kokosu.
Tento príspevok  by som zakončila už asi len fotkami a môžete sa tešiť aj na druhú časť, tú nedeľnú, ktorá bude svojim obsahom viac než roztomilá ♥


 • Share:

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Wau ! tá veľká nutella ! :D A mňaam všetko vyzerá úžasne ! :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mňam.. To vypadá skvěle, moc hezké fotky!!

  Nela z Beauty Charm

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Miluju sušené plody!! Všechno bych to vykoupila! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Wau! Všechno to vypadá nádherně. Připomíná mi to jeden Londýnský trh :)
  Meet My Lovely World

  OdpovedaťOdstrániť
 5. aaaah churros, o tých sa mi snívalo zrovna minulú noc-fakt :D (a x krát pred tým!!)
  na španielsku mi chýbajú aj pelendreky, ktoré som si kupovala u vietnamcov za pár centov a ktoré v Prahe nikde neviem nájisť :((

  7bluedots.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)