1st Day vs 80th Day

By Linda Taylor - 5:30:00Pááni! Už je to viac než 80 dní, čo som sa preniesla do iného sveta a rozhodla sa stráviť pár mesiacov na Mallorke. Čas tu beží na jednu stranu pomaly, ale na druhú stranu nemôžem veriť, že už som tu tak dlho. Príde mi, ako keby som priletela len pred mesiacom. Celkovo, mi toto leto poriadne rýchlo ubehlo.

Dlhšie som rozmýšľala o tom aký príspevok by som Vám o Španielsku priniesla, kde by som si mohla trošku posťažovať na španielsku siestu, na ktorú som si už neraz ponadávala. 
Celkovo je tu veľa vecí, ktoré ma prvý deň očarili a dnes si o nich už v tichosti myslím svoje. 
Pamätám si ako som sa prvý týždeň na Mallorke tešila zo Španielčiny a z toho ako sa ju naučím. Vždy keď ma niekto oslovil a spustil po mne po španielsky som len nechápavo pozerala a čakala, kým mu dôjde že som tak trochu mimo. Po troch mesiacoch som si uvedomila, že moje štúdium španielčiny nešlo až tak úplne podla predstáv, avšak naučila som sa ,,No hablo Espanol,, a tak aspoň ušetrím ľudí od môjho nechápavého pohľadu. 
Rovnako by som mohla vravieť aj o pláži a piesku. Prvé dni má z toho človek obrovskú radosť, ten biely piesok, ktorý hreje na chodidlách (a občas (vždy) neznesiteľne páli) a dotvára takú tú plážovú, dovolenkovú atmosféru. Ako však čas plynul, piesok som videla už všade. Piesok v topánkach, piesok v kabelke, piesok v oblečení, piesok v izbe, v posteli, v sprche, vo vlasoch a piesok v .... áno aj tam. Proste piesok všade.
A takých to vecí je omnoho, omnoho viac. V konečnom dôsledku, však aj napriek pár nedokonalostiam Mallorku milujem a vedela by som si tu predstaviť život. A to pravdepodobne oveľa viac, ako v Londýne. Avšak určite by som vybrala inú lokalitu, pretože dedinka kde bývam, je skôr na relax a na jednodenný výlet. O bývaní v Palme by som však neváhala ani na sekundu. Neopovrhla by som ani Alcúdiou (viď foto) avšak tá ponúka len nádherné pláže a staré mesto, takže opäť iba niečo na dočasné bývanie. Zato Palma ponúka úplne všetko a človek má čo robiť aj mimo sezóny, prípadne keď nie je zrovna počasie na kúpanie. 
Priznám sa, že aj napriek tomu že sa teším domov, mi Mallorka bude chýbať a verím, že ak by som raz chcela bývať v Európe, určite bude Mallorka jednou z možností o ktorej budem uvažovať. Čo je však nevýhoda tohto ostrova je nezamestnanosť a málo práce. Obzvlášť ak človek nevie plynule španielsky, prípadne Katalánsky tak je tu stratený a prácu si nájde oveľa ťažšie. 
Ale dosť bolo o pracovnej situácii na Mallorke, prejdem na tú krajšiu časť a tou sú fotky. 
Cez víkend som bola v Alcúdii a keďže som vedela, že turistov je tu už minimálne využila som to na fotenie. Stále sa našlo pár ľudí, ktorí sa opaľovali na pláži alebo sa kúpali vo vode, avšak bolo ich o 90% menej a tak fotky vyzerajú úplne inak ako počas sezóny. Fotky sú bez akýchkoľvek úprav svetla, takže Vám prinášam reálny pohľad na krásne pláže, ktoré skrýva tento ostrov.


 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Bezva článek, budu ráda za další o tvých zážitkách ve Španělsku:) a moc pěkné fotky!
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherné fotky :)
  www.vanesasworld.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tam je tak kráásne ! Úžasne fotky :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tá posledná fotka ja ako z časopisu! Nádhera!

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)