usa

On My Way to USA - Problem

By Linda Taylor - 1:35:00Ani neviem, kde by som začala. Začnem asi tým, že som poriadny nešťasníkos a nebola by som to ja, keby sa mi mojej ceste do USA niečo nepokazí.
Vrátim sa dozadu o pár mesiacov na deň, keď som si vybrala agentúru cez ktorú sa do USA vyberiem . Rozhodla som sa pre Cultural Care, vzhľadom nakoľko ponúkali program pre slovenské aupair, ktoré momentálne žijú v Anglicku.
Ak sa chcete zúčastniť programu Aupair v USA musíte absolvovať osobný pohovor a táto agentúra mala možnosť pohovoru v Londýne, pretože kvôli pohovoru by som na Slovensko asi ťažko letela.
Tak som po preskúmaní slovenskej stránky narazila na tú anglickú, kde som sa nejako preklikala k dátumom pohovorov. Zadala som tam však svoje číslo a tak mi o pár minút už volala pani z CulturalCare aby si so mnou dohodla termín pohovoru.
Dohodli sme sa na termíne s tým, že som jej neraz zdôvodnila že som slovenka a tak by som rada išla cez slovenskú pobočku. Pani ktorá mi volala bola z anglickej pobočky z Londýna.
Po pár dňoch som mala pohovor, kde okrem mňa boli ešte 4 angličanky (dosť ma prekvapilo, že angličanky sú ochotné sa starať o dieťa) .
Pohovor prebehol celý v Angličtine, bodaj by nie, keď som bola v Anglickej pobočke, všakže?
Inak tieto interview bežia normálne vo Vašom jazyku, ale je časť aj v angličtine aby si agentúra overila Vašu úroveň angličtiny.
No, každopádne všetko prebehlo úspešne, ja som vyplnila svoj profil a po pár mesiacoch som našla svoju budúcu rodinku. A tu prišlo niečo, čo ma nielenže zaskočilo ale doslova vytočilo a nedalo mi to spávať pár dní.
Aj napriek mojim upozorneniam že chcem byť pod slovenskou pobočkou som bola zaradená pod tú anglickú. A čo je na tom ? Okrem toho že zaplatím o pár stoviek eur viac vlastne ani nič.
Ako prvé mi prišli pokyny na víza v Angličtine. A verte mi prekladať by to veru nikto nechcel takže som agentúru poprosila o slovenskú verziu. Prišla mi česká, ale no problem.
O pár dní mi na email prišla aj faktúra za program.
Pri otvorení som nechcela veriť vlastným očiam, pretože miesto pôvodných 750Eur na faktúre svietilo 1200eur. To už som volala do agentúry, že mi moja faktúra akosi nesedí. Dozvedela som sa že mi bolo pridelené športové poistenie kedže dosť športujem. Tak som obratom odpísala že o poistenie nemám záujem a prišla mi faktúra už len na 1 000 eur. Wau, fakt výhra.... tu mi to celé doplo že napriek tomu že som v anglickej pobočke musím platiť aj sumu pre anglickú pobočku ktorá je trochu vyššia ako tá slovenská. V skratke je to 750libier a v slovenskej je to 750eur. A kedže ja som to musela platiti v librách tak mi to vyšlo krásnych 1030 eur.
No ale tu sa to ešte neskončilo, predsa ešte bola jedna chybička krásy. A to bol môj odlet z Londýna aj napriek tomu že v UK už nebývam. Čo znamenalo len jedno. Letenku zo Slovenska do Londýna si musím zaplatiť sama čo by bolo ďalších 200eur. Pekná sumička všakže? O tom že táto suma ešte nezahŕňa víza čo je ďalších 150eur ani nevravím.
No každopádne som do agentúry poslala pekelne dlhý a mierne agresívny email, po ktorom mi dali miesto odletu Viedeň takže som ušetrila aspoň na letenke.
Každopádne som rada že mi vyhoveli aspoň v tomto, kedže to bola ich chyba, no viac už pre mňa spraviť nemohli a tak som musela platiť sumu v librách .
Celkovo ma program s poistením tak vyšiel 1030 eur a to už po 25% zľave ktorú som dostala za to že mám ročnú skúsenosť v Aupair v inej zemi.
Ako vidíte aupair v USA teda ani zďaleka neni lacná záležitosť a treba do toho investovať. Koniec koncov, stále si opakujem že tie peniaze idú na USA, čo je môj sen, tak to, že som prišla o celé úspory bolí o niečo menej, hah.
Momentálne čakám na letenky a taktiež už postupne vypisujem žiadosť o víza. Vlastne už som ju mala vypísanú ale nejako sa mi to celé zrušilo, tak sa do toho musím pustiť opäť niekedy inokedy.
Chýba mi ešte odovzdať pár dokumentov, ako výpis z registra trestov(pre program musí byť prázdny) , lekárske potvrdenie a ešte musím vybaviť medzinárodný vodičák. Všetky tieto veci bohužiaľ začnem riešiť až pri príchode na Slovensko, pretože teraz ku tomu nemám vôbec prístup, nakoľko ide o veci, ktoré na diaľku nevyriešim .
Tak asi toľko ku mojej ceste do USA a verím že som Vám týmto príspevkom trochu priblížila ako to celé prebieha a dostala Vás trošku do obrazu s cenou programu. Na slovensku sú aj lacnejšie agentúry avšak poistenie si musíte platiť oddelene takže v konečnom dôsledku ide o rovnaké ceny.
Prajem Vám krásny zvyšok dňa a verím že sa čoskoro ozvem už s letenkami.


 • Share:

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Linda uvidíš, že sa ti v USA bude páčiť a nebudeš to potom ľutovať :)

  Bari Bircak

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to je hrozné :O To mi je ľuto .. som nevedela, že je to také drahé :/
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Bude to pecka a strašně si to užiješ :) těším se na články!

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)