My SunCare Routine -Avene obsession

By Linda Taylor - 9:14:00


Ahojte. Po kratšej pauze sa Vám opäť hlásim. Ako možno viete, odišla mi nabíjačka od notebooku a tak som bola nejakú dobu odstavená. Zo začiatku som trochu stresovala, ale na druhej strane som si nachvíľku oddýchla od blogu pretože kratšiu pauzu som už potrebovala. A je možné, že v blízkej dobe príde ešte jedna. Ale o tom a taktiež o mojich plánoch na tento rok Vám poviem niečo v ďalšom príspevku.V tom dnešnom Vám prinesiem trošku slniečka, keďže nám ešte stále svieti a aj pekne hreje.

Nakoľko ochrana pri slnku je viac než dôležitá, tak aj o tom bude dnešný príspevok a podelím sa s Vami o moju skúsenosť. Bude to niečo ako My SunCare Routine. Aj keď trošku neskôr, ale kedže mne leto začalo až v strede augusta potrebovala som nejaký čas na testovanie aby som sa s Vami dnes mohla podeliť o moje skúsenosti so značkou Avene.
Zo začiatku som v mojej ,,BeachBag,, mala od tejto značky dva produkty a to konkrétne termálnu vodu od Avene a opalovací krém na tvár. Výrobky ma však natoľko očarili že som si hneď po príchode na Mallorku zaobstarala aj opaľovací sprej ktorý splnil všetky moje očakávania.

Začala by som asi termálnou vodou od Avene ktorú určite 95% z Vás pozná. Myslím si, že značku Avene mnoho ľudí pozná práve vďaka tejto vode, na ktorú počuť len to najlepšie. Samozrejme som mnoho počula aj ja osobne a tak som mala z tohto várobku obrovskú radosť.
Termálna voda je vhodná pre všetky typy pleti a tak bola vhodná aj pre moju mastnú a problematickú pleť. Lepšie povedané, nie že bola vhodná, ale bola obrovským prínosom pre moju pleť vďaka jej upokojujúcim účinkom. Takže okrem toho, že ma na pláži a celkovo počas tepla vždy osviežila, úspešne bojovala aj s mojim začervenaním, s ktorým mám vďaka akné dosť problém.

Vodu som používala aj po opaľovaní, na upokojenie pokožky a taktiež bola môj najväčší spoločník pri spálení. Okrem opaľovania som vodu používala po tréningu opäť proti začervenaniu a osvieženiu.

Ďalší plážový pomocník bol krém na tvár. Konrétne Cleanance slnečná ochrana SPF30. A tu sa priznávam, že ak niečo nenávidím, tak je to práve opaľovací krém na tvár. Je to myslené všeobecne, nikdy si tvár nenatieram, iba minimálne keď naozaj musím a aj to iba nos, líca a čelo. 
Na Mallorke je však slnko najsilnejšie v Európe (ževraj , vzhľadom na to že som tu dostala alergiu na slnko tomu aj verím) a tak som sa musela ,,naučiť,, opalovací krém na tvár používať. 
Konkrétne tento je na pleť so sklonom k akné, takže opäť niečo pre mňa . Jeho konzistencia ma milo prekvapila pretože sa zo mňa nestala chodiaca biela múmia ako si to pamätám s detstva keď ma mamina natrela. 
Krém sa mi natoľko zapáčil že som ho pár krát použila aj ako podkladový krém pod makeup. Rýchlo sa vsakuje, nemastí pleť a má krásnu jemnú vôňu. To je že bez silikónov a parabénov je jeho ďalšie plus taktiež ako jeho hytratačné účinky.

No a posledný môj spoločník , ktorý ma ešte stále sprevádza , keďže slniečko stále svieti je slnečný olej SPF 30.
Ako som spomínala, po tomto oleji som siahla vďaka super skúsenosti s touto značkou a urobila som viac než dobre. Pravdepoobne, je to môj najlepší opaľovací sprej, aký som kedy mala. Príjemná vôňa, kvalitná ochrana a jednoduché nanášanie. Nanášanie je práve to, prečo vždy siaham po sprejoch a opaľovacie spreje mi viac než vyhovujú. Čo by som na oleji vyzdvihla je to, že mi pomohol s mojou alergiou na slnko, ktorá ma chytila hneď prvý týždeň na Mallorke. Od používania tohto oleja po alergii nebola ani stopa a to som mohla na slnku tráviť celé dni. 

Značku Avene milujem a aj napriek vyšším cenám sa oplatí do nej investovať, kedže ide o naozaj kvalitnú kozmetiku. O ďalšej skúsenosti sa s Vami podelím v budúcom príspevku, na ktorý sa viac než teším, kde Vám poviem zase niečo o mojom boji s akné. Momentálne si robím zálusk na pár výrobkov od Avene a po príchode na Slovensko si ich plánujem ihneď zadovážiť, takže budem rada ak sa so mnou o Vaše skúsenosti so značkou Avene podelíte, prípadne mi dáte nejaký dobrý typ na Avene MustHave. 
To by bolo pre dnes všetko, určite mi napíšte aké výrobky na opaľovanie používate Vy a verím že som ku Vám pomocou príspevku preniesla aspoň trošku slniečka ♥
  • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Avéne tak nejak celý život prehliadam, i keď termálnu vodu v spreji som mala už dvakrát, v oboch prípadoch som sa k nej však dostala úplnou náhodou. Nemôžem povedať, že by som sa nejako do tohto produktu zbláznila - jasné je fajn na osvieženie a v horúčave ozaj super, ale žila som bez nej 20 rokov a narozdiel od teba, mne so začervenaním nijako nepomohla, takže nejaké extra must-have to pre mňa nie je a aj keď v porovnaní s Balea vodou v spreji je toto zložením úplne inde (predsalen termálna a obyčajná voda je niečo iné), tak nejaký výrazný rozdiel v účinku týchto dvoch produktov som nezbadala. Zaujal ma však olej na opaľovanie. Všeobecne olejom dávam prednosť, pretože mám pocit, že sa po nich opálim hneď pekne do hneda (pri mliekach skončím červená ako paradajka) a o to viac, ak sú v sprejovej forme, takže určite zaujímavý produkt, na ktorý si hádam o rok v lete spomeniem :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)