Mallorca Tips - Lluc, Soller, Valldemossa

By Linda Taylor - 10:18:00


Krásny deň Vám prajem ♥ 
Do dnešného článku sa mi veľmi nechcelo, alebo inak povedané včera som zapla hru TheSims, ktorá ma znovu pohltila. Za ,,mlada,, som bola na nej doslova závislá a dokázala som ju hrať 24hodín denne bez jedla, bez toalety. Veď načo, hlavne že simíci neboli hladný. Vlastne by som sa ku tomuto článku ani nedokopala, keby mi nezomrel simík. Žil sám, nemal mi ho kto zachrániť a bol mladý takže vôbec neviem, prečo sa tam zubatá zjavila. No každopádne verím, že odpočíva v pokoji a ja si nachvíľku oddýchnem. Večer zakladám novú rodinu, ale ešte pred tým sa s Vami podelím o ďalšie fotky z Mallorky.
Naposledy som Vám spomínala nádherný poloostrov Formentor a dnes Vám zase ukážem takú tú historickú časť Mallorky a prejdeme do Horských dedín.
Tieto dedinky sme zmákli za jeden deň, keďže všetky boli jednou cestou. Začínali sme v dedinke Lluc čo bol skôr iba taký kláštor, kde sa nachádzala botanická záhrada, internátna škola, ktorá bola úplne ako vystrihnutá s filmu. Všade naookolo hory, uprostred kláštor, za ktorým je veľké nádvorie, kde po zazvonení vybehlo von s loptami stádo študentov. Práve tento moment som zastihla a malo to svoje čaro.
Ďalej sme pokračovali horskými, strmými cestami popri horách kde sme natrafili aj na jazerá. Aj tu platí ako pri formentore, že je vždy lepšie ak riadi niekto skúsenejší kedže cesty sú úzke, strmé a plné cyklistov.
Pri jazerách sme spravili len pár fotiek a pokračovali do mestečka Soller. Toto mestečko sme prefrkli len tak na rýchlo, nakoľko nás až tak nezaujalo. Je známe hlavne tým, že tam jazdí vláčik z Palmy. Navštívili sme tam kostol, ktorý bol, ako každý kostol na ostrove úplne prenádherný. Osobne si myslím, že si na tom dávajú dosť záležať, pretože je jedno do akého starého a veľkého kostola vstúpite, stále Vám to vyrazí dych.
Zo Solleru sme pokračovali do posledného mestečka menom Valdemossa. Je to údajne najkrajšia horská dedina na ostrove, takže som sa obzvlášť tešila, keďže ja takéto rada.
Už pri príchode ku dedine sme mali prenádherný výhľad, ktorý nás donútil zastaviť v strede cesty a spraviť aspoň pár záberov. Po príchode do dedinky, nás tá úžasná dedinská atmosféra úplne pohltila. V tejto dedinke sme si dali obed a rozhodli sme sa využiť voľný čas na relax pri mori. Na google sme našli že 7km od dedinky sa nachádza Port De Valdemossa čo znamená prístav pre toto mesto. Po chvíľke váhania sme sa rozhodli že sa tam vyberieme čo bola osudová chyba.
Google akosi zabudol upozorniť že celých 7km je kľukatá, strmá cesta dole. A keď hovorím kľukatá, strmá cesta dole, myslím do doslova. S veľkým autom je nemôžné sa tam dostať a so stredným vám to dá riadne zabrať. Hýbete sa doslova po metroch a pri pohľade z okna vidíte 15cm cesty a spád dole. Ak náhodou stretnete auto oproti je len jedna možnosť a to že jeden z Vás musí vycúvať čo je ešte horšie ako ísť dole.Týchto 7km trvalo niečo cez 40 minút a najhoršií bol príchod do prístavu, kde parkoval jedine tak jeden čln. Žiadna pláž,prístav, len vlny a bordel. Zdržali sme sa asi tak 5 minút kým mamina predýchala tú cestu a šli sme naspäť.Zase po tej ceste, z ktorej mi pár krát prišlo až nevoľno. No každopádne zážitok máme pekný a ak máte radi adrenalín, túto cestu vrelo odporúčam. Skúsim niečo vygoogliť a ak nájdem pridám Vám fotky ciest. 


 • Share:

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Super fotky a článok sa mi tiež páči. Btw. ja som Sims nikdy nehrala :D A zdá sa mi, že som jediná na svete :D
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásné fotky! Na Mallorce jsem byla před dvěma lety a dostala mě, zvlášť tenhle kout pásma hor a starších vesniček. Do Solleru jsme jeli tím vláčkem z Palmy a byl pěkný zážitek! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky :) pri simse beží čas oveľa rýchlejšie, poznám :DDD
  www.vanesasworld.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nadherne fotky.
  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)