Sunday´s Happiness

By Linda Taylor - 3:05:00Áno, áno viem, zase jedlo. Ale to už ste si asi na mojom blogu aj zvykli, kedže fotiek s jedlom tu je viac než dosť. Pomôžem si ale, keď všade okolo mňa je vždy toľko jedla? 
Dnes Vás ale poteším , nejdem Vám robiť chute s makrónkami, bownies , tortičkami a ani ničím podobným ako to bolo v prípade článku o Borought Market. 
Na Mallorke máme trhy trošku iné, ako som bola zvyknutá v anglicku. Čo je však pre mňa viac než dobré, pretože tu na mňa nevyskakujú cupcakes, makrónky, všetky druhy brownies a cheescakeov. I keď, dala by som si....
Tu na trhoch sa na mňa usmieva ovocie každého druhu zo všetkých strán. Nie lenže všade na vôkol to svieti rôznymi farbami, ale v celom centre mesta to aj krásne rozvoniava, čo vytvára úžasnú atmosféru. 
Na trhoch predávajú lokálny farmári svoje plodiny a tak sa väčšina ovocia nachádza z ostrova, prípadne Španielska. Poviem Vám, že napríklad tu som zistila ako chutí skutočná figa alebo také fazuľové struky. Jedla som ich v anglicku celý rok a teraz viem že to bol len odpad, ktorý pravdepodobne putoval do anglicka cez polku EU ešte v surovom stave.
Na trhoch nedostať príliš exotické ovocie, kedže to tu nerastie, ale za to sú tu skvelé pomaranče, citróny, avokáda a hlavne spomínané figy. Aj hrozno tu stojí naozaj za to... Jednoducho tieto trhy milujem a vedela by som si tu predstaviť život, už len kvôli nim. Okrem ovocia tu nájdete aj oriešky - hlavne mandle, ktoré na ostrove rastú, soľ, zopár cukroviniek, lokálne výrobky a veľký výber olív, kedže tie na ostrove taktiež rastú vo veľkom. 
Tieto trhy sa tvoria aj z druhej časti, kde sú zase zručný podnikatelia, ktorý predávajú svoje ručné výrobky alebo rôzne iné veci. Tie však na fotkách nemám ale ak by bol o to záujem, kľudne nafotím . 
Tento raj, sa u nás objavuje každú nedeľu ráno a síce vtedy robím , vždy tam so sebou zoberiem aj svôjho zverenca, s ktorým potom tancujeme pri kapele, ktorá tam zvykne hrávať. 
No čo Vám poviem, to prostredie a taký ten dovolenkový spôsob života si tu dosť užívam i keď občas ma tu prepadne riadna nuda..... Ale dosť bolo kecania, vrhnite sa na fotky, kochajte sa krásnym a zdravým jedlom a na fotke so syrmi Vám posiela pozdrav na Slovensko sympatický predavač :)
Majte sa krásne ♥
 • Share:

You Might Also Like

10 komentárov

 1. Mňam,dostala som chuť na ovocie :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tak toto je raj na zemi !! :) krásne fotky
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. hotový raj :) môžem sa ešte spýtať, ako je to tam v španielsku cenovo? :) ako, vidím nejaké tie cenovky, ale myslím tak všeobecnejšie. :D A ten predavač je naozaj sympaťák, máš s ním niečo? ;D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. čo sa týka cien po UK mi to tu príde lacné ale pre slovákov je to tu trochu drahšie . Mallorka ani tak nie ako samotné španielsko :) A nie vôbec ho nepoznám len mi vyčaroval úsmev na tvári ked mi zapózoval :D:)

   Odstrániť
 4. Parádny článok! Nádherné fotky! :) Ahoj! Nominovala som ťa do Liebster Award Tagu. Otázky nájdeš tu: http://domilap.blogspot.sk/2015/09/liebster-award-tag.html#more
  Domi Lap

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásné fotky. Úplný balzám pro oči. Horší je to s chuťovými buňkami, ty trochu válčej :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jeeee, super fotky, potřebuju všechno to ovoce! :D

  Bella z Belliny tajnosti - můj tajný, 100% autentický deníček o všem, co nemohu běžně řešit s ostatními

  OdpovedaťOdstrániť
 7. skvelé fotky :) mňam, chcela by som takmer všetko :D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)