Najčastejšie chyby pri cvičení

By Linda Taylor - 11:31:00Dnes tu mám pre Vás ďalší článok zo série článkov HEALTHYVYZVA, ktorá  beží dnešným dňom už tretí týždeň. Na výzvu sú pozitívne reakcie,  čo nás veľmi teší a taktiež máme obrovskú radosť z Vašeho záujmu.
Na začiatok by som chcela povedať toľko, že dnes Vám neodkryjeme ďalšiu výhru, nakoľko na ňu čakáme, ale budúci týždeň Vás tu budú čakať odkryté rovno dve výhry.
Zatiaľ súťažíte o 10kusov tyčiniek bombus a športový vak od Zoot.sk.
Dnešný článok bude zase o niečom inom ako predchádzajúce články, kde sme sa venovali spolu s Viki receptom. Dnes sme sa rozhodli Vám predstaviť pár chýb, ktoré robíme pri ceste za vysnívanou postavou.

Viki na jej blogu sa s Vami podelí o chyby, ktoré robíme pri stravovaní, no a ja Vám poviem o chybách, ktoré robíme pri cvičení.
Opíšem Vám pár častých chýb pri cvičení a budem sa snažiť Vám ich opísať jednoducho aby to pochopili aj ľudia, ktorí nemajú šajnu o aerobno dynamickej činnosti tela a podobných ,,odborných,, názvoch.Rozvička a strečing
Toto sú dve časti, ktoré veľa ľudí zanedbáva. Rozvička je dôležitá na zahriatie organizmu a taktiež rozcvičkou predchádzame aj zraneniam, ktoré sa nám môžu stať ak začneme ,,makať,, bez rozcvičky a sme ,,stuhnutý,,. Taktiež je dôležité aby sme s každou činnosťou začali z ľahka a postupne zvyšovali výkon.
To isté platí aj o strečingu, ktorý je dôležitý po tréningu. Počas tréningu sa telo veľmi prehrieva a strečing slúži na ochladenie tela aby sa organizmus ako aj teplota tela sa dostala do normálu. Taktiež aj tu platí aby sme počas ukončenia nášho tréningu ukončovali pomaly. Napríklad ak beháte , či už šprinty alebo klasický beh, hoc máte už dokončené nezostante stáť na jednom mieste, prípadne sedieť ale z behu prejdite do chôdze a postupne spomaľte až celkom zastavíte. 

Krátky tréning, nekvalitný tréning. 
Tieto dve veci som sa rozhodla napísať spolu, pretože sú si veľmi podobné. Ako prvé je dĺžka tréningu. Áno na internete je veľa článkov, ako sa dopracovať k postave snov a to len s cvičením 10 minút denne. HAHA, keby tomu tak je tak mám doma skriňu vyloženú pohármi a medajlami za bikiny fitness, ale nemám. 
Jednoducho 10 minút denne nestačí, tak ako nestačí ani 15 a ani 20 minút denne. Áno, tých 20 minút by ešte šlo v prípade že máte dobré gény a potrebujete len trošku spevniť. Ale ak chcete veľké zmeny tak si treba na tréning vyhradiť viac času a to minimálne pol hodinu a viac než 3x v týždni. 
Nekvalitný tréning je tiež jeden z problémov. Váš tréning síce trvá hodinu aj pol. Ale koľko z toho naozaj makáte? pol hodinu ? V tomto prípade platí že kvalita je viac než kvantita. Radšej strávte teda cvičením menej času ale cvičte naozaj na maximum aby ste sa aj po pol hodinke cítili akokeby máte za sebou hodinový tréning.

Dlhé prestávky
Prestávky medzi sériami každý pozná. Priznajme sa bez nich by to nešlo, obzvlásť pri posiľovaní brucha v mojom prípade. Tam ich nevyhnutne potrebujem. Ale treba si vedieť stanoviť čas prestávky, ktorý by nemal byť dlhší ako 2minúty. Ak medzi sériami odpíšeme na facebooku všetkym kamarátom, nezabudneme prejst instagram a snapchat tak naše telo dávno zabudne na to že nejakú činnosť vykonávalo a tak strácame na kvalite tréningu. 

Zlá technika
S týmto problémom sa stretávajú ľudia v začiatkoch. Cviky síce poznajú, no nerobia ich technicky správne a tak dosť často neprichádza k žiadnej záťaži a cvik je viac menej bezcenný. 
Preto je dobré, ak nie ste si v posiľovni istý, poradiť sa s odborníkom. Či už to je Vás kamarát alebo osobný tréner, poproste ho o kontrolu pri Vašom tréningu. Stačí jeden dva tréningy, počas ktorých Vám vždy povie čo robíte zle a tak to môžete napraviť. Neskôr to budete vedieť už aj sami a tak sa budete napravovať automaticky

Iba kardio
Dosť častí problém je kardio. Hlavne ak sa niekto snaží schudnúť tak kardio vidí ako najlepší spôsob a posilňovaniu sa z ďaleka vyhýba. Ani tento prístup nie je správny pretože pri posilovaní taktiež spaľujeme tuky a pri tom si telo zachováva aj svalovú hmotu o ktorú naopak pri neustálom kardiu prichádza. Preto treba myslieť aj na to a spolu s kardiom treba zapojiť aj silový tréning. 


 • Share:

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Super článek! :) Nechtěla bys třeba někdy napsat, jak by měl takový správný trénink vypadat? :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem !:) Uff neviem či si na taký článok trúfnem :D

   Odstrániť
 2. Nádherná postava, po takom zadku snívam dlho :D :(

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Lindi, máš skvelú postavu. :) A, prosím ťa, nesnaž sa schudnúť, takto si tip-top. :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) No, ver mi pod tou bundou sa toho ešte trošku ukrýva takže v oblasti brucha ešte niečo potrebujem dať dole :)

   Odstrániť
 4. Lindi čo cvičiš na zadok ? prosím :)
  Ja čím viac ho cvičím tým rovnejší je :D :(

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)