Amazing Palma De Mallorca

By Linda Taylor - 10:53:00


Krásny dník Vám prajem. U nás bolo dnes trošku daždivo, ale verím že Vy ste to mali o niečo lepšie. Každopádne, zajtra vykukne slnko opäť aj u nás tak sa teším. Obzvlášť preto, lebo ak všetko vyjde ako má tak zajtra nafotím opäť nejaké pekné fotky na blog a budú sa mi články písať s väčšinou radosťou. 
Dnes tu mám ale pre Vás fotky z Palmy čo je hlavné mesto Mallorky. 
Úprimne? Palmu milujem ! Keby si mám vybrať medzi Londýnom a Palmou určite vyhráva Palma bez ohľadu na počasie. Palma je mesto ktoré je bohaté nie len na históriu ale taktiež na nočný život a na relax. Takže si tu každý príde na svoje. Ja som zatiaľ okúsila Palmu len z tej historicko-relaxačnej časti a ten nočný život mi ani nechýba. 
Na Palme milujem hlavne jej centro, ktoré je prekrásne a tvorí ho veľa uličiek, ktoré sú plné obchodov či už slávnych značiek alebo drobné obchody so suvenírmi. Ak prejdete úzkymi uličkami, dostanete sa na menšie námestie, kde sa nachádzajú reštaurácie a luxusnejšie obchody a hotely. V tejto časti dotvárajú úžasnú atmosféru kone s kočmi, ktoré sú tu na každom rohu. Úprimne, tento typ atrakcie veľmi neobľubujem kedže kone nemajú vždy vhodné podmienky ale k mestu to krásne pasuje. Nad týmto námestím sa nachádza to najkrajšie a to Katedrála La Seu, ktorá je jedna z najväčších gotických katedrál v Európe (priznávam to som si vygooglila až teraz). Prvý moment po zazretí katedrály bol pre mňa nudný a úprimne som nechápala čo na nej ľudia obdivujú. Stála som totiž rovno pod ňou a tak som ju nevedela ani rozumne odfotiť a ani si ju užiť lebo z dola som z nej nevidela skoro nič. Tak som sa rozhodla si ju obísť kde sa mi naskytol nádherný výhľad. Pravdepodobne ten najkrajší aký som na Mallorke a vôbec videla. Je to výhľad z katedrály na jazero a more. Krásnu atmosféru mu dodávajú hlavne palmy, ktoré ja milujem. Keď som zišla dole ku palmám a ku moru, otočila som sa ku katedrále a WAU. Až teraz som pochopila prečo je tak obdivovaná. Nie len že bola obrovská ale bola neuveriteľne krásna a konečne aj fotogenická. 
Neďaleko od katedrály je pláž, kde sú nádherné mušle a taktiež je to niečo pre milovníkov vĺn. Bohužiaľ, keď som tam bola, nemala som plavky. Taktiež vedie cesta popri celému pobrežiu, čo je zopár km nádherného výhľadu a tak sa tam v pondelok chystám na korčuliach. 
V Palme som bola dva krát. Prvý krát sama som to tam objavovala a bola som aj na pláži. Druhý krát s kamarátkou a to sme boli viac menej iba v centre a pri katedrále. Dnes mám ale pre Vás fotky z oboch dní takže... ENJOY !

  • Share:

You Might Also Like

7 komentárov

Ďakujem Vám za každý komentár :)