London Borough Market

By Linda Taylor - 5:53:00


Krásny deň Vám prajem . Posledné víkendy mi utekajú o čosi rýchlejšie, ako obvykle. Možno, je to aj tým, že konkrétne tento víkend bol môj predposledný víkend v Anglicku. Poviem vám, je to zvláštny pocit keď viem, že mám pred sebou necelé dva týždne do odletu. Úfff.... No ale o to viac sa snažím využiť každý svoj čas aby som stihla ešte veľa vecí. Tento víkend som si to namierila do Londýna, kde sa ešte vrátim dva krát.Vybrala som sa tam s aupair, ktorá prišla na leto do Godalmingu čo je dedinka blízko môjho mesta.Okrem prehliadky Londýna, bol  môj plán na tohto tripu v Londýne viac než jasný a to poriadny obed na Borough market. 
Tento market sa nachádza kúsok od TowerBridge a patrí k tým najlepším marketom aké môžete v Londýne nájsť. Je špecifický hlavne jedlom ktoré Vám ponúka. Nájdete tu špeciality z rôznych druhou kuchýň a okrem toho široký výber pekárenských výrobkov ktorému je ťažké odolať.
Ja som šla na trhy už na istotu a vedela som, že chcem ochutnať niečo z vegánskej kuchyne a tak som si pochutnala na zeleninovej fašírke s rôznymi druhmi šalátu. Ale rozhodne som nechcela ostať len pri  ,,zeleninke,, a tak som si ako dezert vybrala chocolate molten lava cake, ktorý je typický pre francúzku kuchyňu a tak som si ho ulovila v stánku s francúzkymi dobrotami kde rozvoniavali okrem všetkého aj domáce cookies a pestrofarebné makrónky, ktoré bolo veľmi ťažké obísť.. 
Evička neodolala čokoládovému brownies a domácim cookies a ako hlavné menu si odniesla zapečené zemiaky so syrom, ktoré boli hotový foodporn o čom svedčil aj rad, ktorý sme si na jej dobrotu vystáli. 
Nakoniec sme si obed odniesli kúsok ku towerbridge, kde sme sa najedli a zvyšok dňa sme strávili v Camden Towne a na Oxordstreet. Celý deň v Londýne dal zabrať a tak sme ku večeru už šlapali z posledného, ale deň v Londýne sme si užili a určite môžem ako BoroughMarket tak aj CamdenTown každému z Vás odporučiť.
Nakoniec Vám pridávam fotky pri ktorom vám možno budú tiec slinky a nakoniec pár random fotiek.
Enjoy! • Share:

You Might Also Like

12 komentárov

 1. Za 1. Tvoje vlasy!! Já nemám slov!
  Za 2. Vy mě k tomu Londýnu vážně všichni přemluvíte! :D
  Za 3 . Sakra mám hlad!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. super fotky ... ten pán čo maľuje je inak super !
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Takový ten pocit zklamání když jsem byla ve stejný den na stejném místě ale nepotkala tě... :( :D Krásné fotky, jako vždy, užij si zbytek Anglie! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi pekný článok. Čo musím pochváliť sú samozrejme fotografie, sú hrozne pekné. Totižto Londýn je moje vysnívané mesto, tak hádam sa mi tam podarí ho niekedy navštíviť.
  http://theworldbycornelia.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Úžasné fotky! ^^
  Do Anglie bych se taky někdy chtěla dostat.:)

  everythingononepaper.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásne fotky Linda! Článok tiež :) Londýn je čarovný, dúfam že ho niekedy uvidím aj na vlastné oči :)

  http://petralukovska.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Londýn je neuveriteľne krásny... Snáď sa tam raz dostanam... Je to môj životný sen :-)
  http://www.londongirl01.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Waau, ci radsej mnam? :) Jedlo vyzera bozsky. Nadherne si zachytila tie fotky. V Londyne som sice bola, ale kebyze viem, ake uzasne jedlo ponuka tento market, tak nevaham a urcite sa vydam aj takymito potulkami. Snad nabuduce :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)