How I am gonna keep my memories?

By Linda Taylor - 5:59:00


 Úfff, ten čas tak letí. Môj prvý týždeň v Anglicku si pamätám akokeby to bolo včera a vôbec sa mi nechce veriť, že ten rok ubehol tak rýchlo.
Koniec koncov, dnes fičí môj predposledný deň a je dosť hektický. Totižto nielenže mi počasie nakomplet narušilo moje tohto-týždňové plány ale ešte som mala včera menší problém s balením. Vlastne, trošku väčší problém, nakoľko sa mi nepodarilo pobaliť kufor do 15kg ako mám zaplatený k letenke ale pekných pár kilo mi zvýšilo. Kufor som tri krát preriedila a už keď som naozaj nemala žiadne veci, ktoré by som vyhodila, musela som prejsť k poslednej možnosti. Tou bolo pobaliť veci do škatule a poslať to cez transportnú službu domov. Aj okolo toho som mala motačky, lebo pôvodne som do škatule dala kolieskové korčule ale nakoniec som sa rozhodla si ich so sebou vziať na Mallorku a tak som do škatule dala topánky ktoré pevne verím že mi chýbať nebudú veď predsa mám korčule. 
Človek by ani nepovedal aké je to oblečenie ťažké vôbec som nerátala s tým že sa do tej váhy nezmestím nakoľko som pekné dve škatule s vecami posielala domov na začiatku týždňa.
No nakoniec som všetko zvládla, teda aspoň dúfam, ešte zbieram také tie haraburdy po izbe ale základ už je pobalený. Pri tom strese z balenia ani nestíham vnímať ostatné veci okolo mňa. 
Dnes mám ešte jeden cleaning z neho bežím do mesta, potom máme s Amy niečo v pláne a nakoniec ideme variť veľkú večeru na rozlúčku. 
Verím že to všetko zvládnem a večer už nakomplet pobalím posledné veci a užijem si poslednú noc pri počítači ktorý potrebujem akútne prečistiť pretože je plný fotiek. 
Posledné roky mám tendenciu všetko fotiť a potom sa mi to v tom množstve fotiek nejako stratí v počítači a postupne to aj tak vymažem lebo potrebujem v počítači miesto. 
Tento rok som však objavila aplikáciu Polagram ktorej som verná odkedy som v Anglicku. 
Ich fotografie som si objednávala už veľa krát a vždy som maximálne spokojná. Pamätám si ako mi prišli prvý krát a bol to zvláštny pocit po takej dlhej dobe mať opäť spomienky zdokumentované na fotkách ako spomienky z detstva. 
V appke si môžete vybrať fotografie z Vášho instagramu alebo telefónu a taktiež si vyberiete aj formát aj veľkosť. Ja som si najviac obľúbila polaroidy pretože si ku ním môžem dať vždy aj popis ktorý mi situáciu pripomenie. 
Posledné fotky mi prišli práve včera a ja už plánujem ako ich doma všetky polepím po izbe prípadne si založím svoj prvý fotoalbum.
Fotografie okrem toho využívam aj ako pohľadnice a tak tieto fotky posielam aj kamarátom, rodine a podobne. Vlastné fotografie potešia vždy viac ako klasické kúpené pohľadnice.
Mám rada tie momenty keď si tie fotografie len tak prezerám a vraciam sa späť v čase a som rada že tento krát mám istotu že sa mi len tak nestratia pretože nie su na počítači ktorý môže kedykoľvek ,,odísť,, ale v albume ktorý len tak nestratím .

A čo Vy? Ako si uchovávate svoje spomienky? Máte svoje fotografie len v počítači alebo ste stále zástancami klasických fotiek?
 • Share:

You Might Also Like

8 komentárov

 1. K nám asi fotky nepošlú, že? :D pekne fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Posielajú celosvetovo, jednu várku som posielala rovno domov :)) a dakujem ♥

   Odstrániť
 2. kolko to stoji? a posielaju aj na slovensko? :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Posielajú celosvetovo a fotky stoja 25 pencí konkrétne tieto :) ale mávajú dosť často zľavy:)

   Odstrániť
 3. Moc pěkné fotky Linduš ♥ dají se fotky posílat i do Čech a kolik to stojí?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. posielajú celosvetovo a cenu povedať neviem ja som to platila v librách a 25 pencí za fotku ale dosť často majú zľavy , prvý krát som tuším platila len 15 pencí :) Ale neviem koľko je to českých korún a poštovné okolo 2 libier ak sa nemýlim :)

   Odstrániť
 4. Krásne fotky :)
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)