Hola Port de Pollenca

By Linda Taylor - 22:54:00


Hola sábado. Áno, španielčina sa na mňa pomaly lepí, ale ešte stále sa mi nepodarilo nájsť žiadnu školu. V škole, ktorú som mala vyhliadnutú neotvárali žiadny kurz pre začiatočníkov, ale až pre pokročilých, čo je pre mňa nereálne kedže po španielsky viem tak 10 slov. 
Včera som však trošku poľavila od všetkých vybavovačiek (škola, telefón, gym atď) a konečne som sa vybrala na pláž. Mimochodom vybavujem všetko už týždeň a ešte stále nič nemám vďaka španielskej sieste, ktorá tento týždeň trvala snáď nonstop. Kde som prišla tam nikto momentálne nebol. No, aspoň mám program na ďalší týždeň. 
Ale späť ku tej pláži. Od mojej dedinky je najbližšia pláž 7km v meste Port de Pollenca. Malé prímorské mestečko na severe Mallorky. Tam budem pravdepodobne stráviť najviac času na pláži nakoľko je najbližšie. Prvý krát som to tam omrkla už v stredu, ale iba na korčuliach. Včera som si to tam bola užiť a zobrala som so sebou aj zrkadlovku aby som Vám to krásne mestečko aspoň trošku priblížila. 
Čo ma dosť prekvapilo bolo práve to, že sa tam nenachádzalo tak veľa turistov a bolo to v celku prázdne. Možno je to tým že pláž je dlhá tak sa to tam nejako stratí ale každopádne mi ten klud vyhovoval. 
Ráno som zmeškala autobus (klasika) a tak som skočila na menší snack do jednej milej kaviarničky a po hodinke a pol za ktorú som stihla dobiť aj telefón som sa vybrala smer Port.
Väčšinu času som strávila práve na pláži. Chvíľku mi trvalo kým som našla vhodné miestečko na ležanie ale po menšej prechádzke som už ležala a užívala si to slniečko. Poviem Vám, po tom Anglickom lete si to teda náramne užívam, aj keď tu nie je až také teplo, čo mi ale vyhovuje. Je to tak akurát.
Voda bola teplá miestami až moc ale lepšie ako studená (všakže) , takže som nejakú dobu strávila aj v nej a potom som sa už len vrátila na deku a začala slniť svoju maličkosť. 
Jedným očkom som už spala keď ma prebral zvuk z diaľky. 
Melo, Melo, Coco, Coco a všetci stavajú a utekajú za podivným pánom s káričkou. Otvorila som aj druhé očko a čo nevidím. Čerstvé melóny, kokosy a ananásy. Neváhala som ani chvíľku a už sa moja maličkosť zdvíhala z deky a ladným tempom som si utekala pre svoj kokos. 
Kokos som si v UK dosť obľúbila ale vždy som ho mala ako ,,polotovar,, z obchodu. Tento podivný pán mi ho rozbil priamo pred očami, dal mi vypiť vodu a zvyšok mi nakrájal. Ohhh, to bola dobrota!
Už sa neviem dočkať kedy toho pána opäť stretnem. 
Zvyšok dňa som preležala a neskôr som sa vybrala pobehať obchodíky, kde som si v stredu vyhliadla jedny topánky z ručnej výroby. Ja väčšinou na tieto ručné, domáce vecičky moc nie som, ale tieto mi fakt padli do oka a tak som si v nich veselo odkráčala domov.  Topánočky uvidíte v príspevku neskôr , dnes už Vám sem hodím iba fotky z dňa. Niektoré fotky budú v slabšej kvalite pretože to budú instagramovky ale verím že sa budú páčiť.
ENJOY


 • Share:

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Ty fotky jsou přímo úchvatné, kdyby byla možné se teleportovat, hned bych se tam vydala. :D :) Musí to tam být vážně super. :) A ten kokos. Mňam, mňam! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak tohle ti neskutečně závidím, je tam krásně :)

  http://janetosayande.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. prosím ťa, akú zrkadlovku máš? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tie fotky sú krásne !!! :)
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ty si teda žiješ... :) Po tom Anglicku teda poriadna zmena! A spravila si mi zas raz strašné chute, tentokrát na kokos.:D

  www.sasharosette.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. nádherné fotky, užij si to tam! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 7. krásne fotky :)) a Španielsko teda závidím! Dlho bola práve táto krajina moja vysnívaná :))

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)