Hello Mallorca!

By Linda Taylor - 4:43:00Krásny utorok vám prajem . Dnes je môj tretí deň na tomto krásnom ostrove a ja som sa rozhodla že Vám zhrniem pár vecí ktoré by som na Mallorke rada splnila respektíve sa nimi riadila. Zatiaľ sa mi úspešné darí z čoho mám radosť a život tu si pekne užívam aj keď nám zrovna prší. Tu mi to vôbec nevadí, hah. Ale zajtra už má vykuknúť slniečko a tak pre Vás nafotím viac fotiek a vyjdem už aj mimo dedinky kde bývam. Je toho tak veľa čo by som Vám chcela povedať tak uvažujem nad videom, avšak nejde nám tu poriadne internet tak neviem ako to s nahrávaním videa pôjde. Zatiaľ mám pre vás iba pár fotiek od mora a v priebehu týždňa vám ukážem ako to vyzerá v dedinke kde bývam.

1.Jesť prevažne ryby
Kuracieho mäsa sa vzdať nehodlám pretože ho milujem. Ale kedže rybky sú pre naše telo vitamínová bomba rada by som vyskúšala aspoň zo 80% jesť rybacie mäso. Mallorca je skvelý štart na túto challenge, kedže ryby a morské plody sú tu na každom kroku.

2. Behať 2-3x do týždňa.
Na tento režim sa snažím naladiť už posledný pol rok a však v Anglicku som bola neúspešná kedže do sychravého zamračeného rána sa mi vstávať kvôli behu nechcelo. Uvidíme ako to bude tu. Motivuje ma minimálne už iba nové prostredie s krásnymi výhľadmi o ktorom Vám onedlho napíšem niečo viac.

3.Odbehnúť 10km
Toto je môj životný športový challenge. Športujem od malička ale odbehnúť 10 km bude pre mňa niečo ako vyhrať olympijské hry. Ale ja sa nevzdávam!

4.Venovať sa viacerým druhom športu
V Anglicku som 95% športu vykonávala v gyme. Takže klasika posilka, pás, činky atď. Po roku by to chcelo už zmenu a preto by som rada začala vykonávať iné aktivity aby som to mala pestrejšie. Plávanie, bicyklovanie, korčule, tenis. Po celej Mallorke máme cyklotrasy kde trénujú aj cyklisti na TourdeFrance a podobne takže to tam trošku rozvírim a ukážem im moje cyklistické schopnosti !!

5.Naučiť sa základy španielštiny
Jo, už keď som tu, tak prečo nie. Španielština ma vždy lákala a neni nič lepšie ako učiť sa ju priamo v Španielsku. Hoc som antitalent na jazyky, nevzdávam sa a idem do toho ! V rámci vlastnej pohody nemám ani na výber kedže po anglicky tu hovoria jedine turisti.

6.Byť viacej medzi ľudmi
Oh, teraz vyzniem trošku ako introvert ale je to tak . V anglicku som sa naviazala na jednu osobu Kláru a tak sa mi dosť často stávalo že keď ona pracovala ja som zomierala od nudy. A to nevravím o poslednom mesiaci keď odišla. Takže teraz sa chcem čo najviac začleniť nie len aby som zahnala nudu alebo aj kvôli španielštine a angličtine.

7.Čítať knihy
Silné slová na niekoho tak lenivého ako ja. Ale je to tak. Rozhodla som sa že začnem čítať knihy. Už mám aj pár vybratých tak verím že ich dočítam. Veď čo iné by som robila popri tom ako budem válať svoju maličkosť na pláži ?

8.Ochutnať morské živočíchy
Nebojte sa jedla som ich už. Ale len zopár druhov a kedže je to moja srdcovka rada by som svoju zbierku zjedených druhov obohatila o nové druhy. Napríklad takú chobotnicu ale neopovrhnem ani žralokom.

9.Vodné športy

Zase sme pri športe. Možno teraz vyzniem čudne a nie dostatočne ,,IN,, ale ešte nikdy som nerobila žiadny vodný šport. Plávanie nerátame samozrejme a tak by som aspoň dva športy chcela vyskúšať. Na prvom mieste je samozrejme potápanie a čo si vyberiem ako druhé to sa ešte uvidí.

10. Sociálne siete a Internet
Toto by som najradšej obmedzila na minimum čo sa mi vlastne za prvé dni aj darí. Ale nie že by som mala takú silnú vôľu. To je tým že nám tu nejde internet. Takže k tomu aby som vám postla nejaký článok potrebujem pevné nervy. Čoho sa trochu aj bojím ako to s blogom bude a či mi vôbec internet nahrá nejaké video na youtube. Je to rovno aj dôvod prečo na sociálnych sieťach neodpisujem nasprávy. Jednoducho mi to nenačíta a tak odpisujem iba rodine. Okrem toho som väčšinu dňa mimo domu kde internet nemám vôbec.


 • Share:

You Might Also Like

12 komentárov

 1. Nádherný fotky Linduš a tak i článek ♥♥ ráda čtu tvůj blog :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tie fotky sú krásne a teším sa na ďalšie články z tohto kúzelného miesta !!! :)
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky, super článek! Já mám co dělat, abych uběhla kilometr, natož 10.... :D A mořské potvory ochutnej, já je úplně miluju! Chobotnice, mušle, krevety......Prostě všechno :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vypadá to tam nádherně! :) Přeji ti aby se ti to všechno povedlo. Já už dlouho plánuju začít běhat hodně dlouho jenže teďkom v létě v těch vedrech se to fakt nedalo, tak doufám, že začnu běhat o víkendech, jak začne škola, tak doufám, že bude hezký podzim a ne deštivý. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak milujem čítať tvoj blog ♥ nádherné fotky a poriadne si to tam uži!:)
  http://sajafrey.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Já letos na dovolené ochutnala hodně mořských plodů a ačkoliv jsem se ze začátku bála, nakonec to nebylo tak hrozný :D Například zrovna ta chobotnice chutnala jako divný kuřecí maso :) Fotky jsou krásný, užívej si to tam!

  http://janetosayande.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Nádherné fotky! :) Výborne spracovaný článok :D A držím palce, aby si splnila všetky ciele! :)) Veľa šťastia v blogovaní..
  Domi Lap

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Je to tam naozaj nádherné, prajem ti, aby ti tam bolo minimálne tk dobre ako v anglicku, hlavne čo sa ľudí okolo týka... :)) S rybami a kuracím mäskom sme na tom rovnako, tam to budeš mať o to ľahšie, že sa dajú ľahšie zohnať ryby a nebudú tak drahé ako napr. u nás. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. more je tam kráásne! :) určite sa posnaž s tou španielčinou :) je to môj druhý cudzí jazyk a môžem ti potvrdiť že je veľmi jednoduché naučiť sa ju :) budem držať palce!

  LadyinBlack

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Krása! :) Hodně štěstí! xd
  http://lucastirska.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)