6 spôsobov, ako byť šťastnejší

By Linda Taylor - 0:48:00
Šťastie? Čo presne pre Vás toto slovo znamená ? Pre mňa osobne je šťastie stav, ktorý momentálne prežívam. Je to stav, kedy som v prvom rade zdravá, spokojná, vyrovnaná a robím to čo ma baví. V skratke naprosto spokojná so svojim životom a za žiadnu cenu by som ho nemenila. 
Samozrejme tento stav je občas trochu slabší a nájde sa pár vecí, ktoré ma trápia ale vždy sa snažím čo najrýchlejšie zbaviť všetkého, čo mi tento stav narušuje. 
Veľa z Vás mi píše či už do správ alebo do komentárov, ako mi závidia môj život, moju radosť zo života.
Osobne si myslím, že nie je čo závidieť , ale skôr treba popracovať na tom svojom živote. 
Ako sa vraví, každý je strojcom svojho šťastia. 
Ovšem, že to nepríde len tak. Je dosť málo pravdepodobné že si večer pred spánkom poviete ,,od zajtra budem šťastná,, a ráno sa zobudíte a budete šťastná. 
Ak chcete zažívať štastie z dlhodobého hľadiska, treba na tom postupne pracovať. 
Aby som Vás inšpirovala, rozhodla som sa s Vami podeliť o môj ,,návod na šťastie,,

Ľudia
Ľudia s ktorými sme v denno-dennom kontakte na nás majú najväčšií vplyv. Ako sa vraví ,,S kým si, taký si,,. Bohužiaľ to je pravda. Pre to treba zo svojho okolia vyradiť všetkých negatívnych ľudí, ktorí šíria negatívnu energiu a 70% svôjho času sa sťažujú (pozdravujem Kláru). Ak si okolo seba necháte iba usmievavých ľudí, uvidíte že aj Váš úsmev bude zdobiť Vašu tvár oveľa častejšie.

Cvičenie, relax
Tieto dve veci sú síce z jednej strany úplne odlišné ale ak sa cvičeniu začnete venovať častejšie bude to pre Vás istá forma relaxu. V tomto prípade nemusí ísť o hrdinské výkony v posilovni ani 10km behy popri rieke. Úplne stačí 20 minút cvičenia 5x týždenne v podobe strečingu, jógy alebo vášho obľúbeného športu.
Dôležité je aby ste počas tejto aktivity úplne vypli zo všetkých povinností a mysleli iba na seba.

Nerieš
Táto časť mne osobne robila najväčší problém. Raz som o tom čítala a bolo to tam krásne zobrazené vo forme počasia. Väčšinou ak je vonku zlé počasie, aj ľudia majú tendenciu byť ,,zlí,, bez nálady,  bez energie a zväčša na to počasie nadávajú. Treba sa však naučiť počasie ingorovať alebo z neho vyťažiť to najlepšie. Napríklad ak vonku prší ja osobne z toho vždy vyťažím maximum tým, že sa venujem blogovaniu. To bol taký príklad a takto to funguje s každým jedným problémom. Buď ho treba ignorovať alebo na ňom nájsť pozitíva.

Maličkosti
Tak ako sa treba tešiť každý deň z rána, treba sa tešiť aj s maličkostí. Tento bod mi ide najlepšie, ja sa dokážem tešiť z každej hlúposti. Či už v rádiu hrá moju obľúbená pesnička alebo sa na mňa usmeje okoloidúci. A viete čo mi dokáže spraviť najväčšiu radosť? Keď nájdem mušle ♥

Sny
Asi najväčším a najdôležitejším bodom je stanoviť si svoje sny a začať si ich plniť.Alebo jednoducho - robte to, čo Vás baví a napĺňa. Zo začiatku to možno vôbec nebude jednoduché a budete musieť veľa obetovať, no keď sa Vám sny začnú plniť zistíte, že to všetko stálo za to. 
V mojom prípade som sa musela vzdať vysokej školy (no dobre, taká bolestivá obeta to zase nebola) ale predsa len bolo to dosť dôležité rozhodnutie v mojom živote. Taktiež som opustila svoju rodinu, teplo domova, slovenskú stravu (ďalšia mega obeta, haha), priateľov a vlastne celý svoj slovenský život. Milujem cestovanie a neuveriteľne ma baví život v inej krajine. Aj keby to malo byť len Česko neuveriteľne by som si to užívala. A kedže som sa vecí na Slovensku dokázala vzdať tak si už rok život v zahraničí užívam a po krásnom roku v UK si užívam ďalšie mesiace na Mallorke, postupne plánujem svoju cestu po Španielsku a taktiež už začínam myslieť na to, kam zakotvím ďalší rok. A viete na čo myslím najmenej ? Na to, že som si pred rokom v škole požiadala len o prerušenie štúdia a tak by som mala tento rok pokračovať. Rozhodla som sa však naďalej žiť si svoj sen a ostať v zahraničí. Vysokú školu plánujem určite. Avšak až potom, ako naberiem skúsenosti, ktoré mi žiadna vysoká škola nedá.

Banálnosti
Nakoniec by som zhrnula viac takých menej dôležitých vecí, ktoré však ako celok majú dosť veľký vplyv na Vaše šťastie. Viac sa usmievať, správať sa ku druhým tak , ako chceme aby sa oni správali ku nám, treba sa naučiť milovať seba samého, vážiť si veci ktoré máme, naučiť sa odmienať, dopriať si oddych, menej si domýšlať a taktiež sa menej hádať, nenechať sa odradiť od svojich snov. 
A nakoniec treba podotknúť ešte raz, hlavne sa usmievať
 • Share:

You Might Also Like

11 komentárov

 1. Nemůžu nic jiného, než souhlasit :) A krásné fotky!

  Simply Janet

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Neuveriteľne inšpiratívny članok! Naozaj som sa veľmi zamyslela nad svojim životom a mám z tvojho článku strašne dobrý pocit, nabudili ma to byť šťastnou!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úžasný článok. :) Ďakujem veľmi pekne za zdieľanie týchto skvelých rád, žiješ (minimálne pre mňa) dosť inšpirujúci život ktorý by som si raz veľmi rada vyskúšala aj na vlastnej koži, len neviem či by som si trúfala ísť na vlastnú päsť, sama. Každopádne ti prajem ešte veľa skvelých zážitkov, nech Ťa to robí rovnako šťastnou ako doteraz ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásný článek! :) Hlavně vždycky když někdo píše článek podobného typu, tak mám ráda tu část kdy se tam objeví maličkosti, protože si myslím, že je opravdu z jednou nejdůležitějších věcí umět se radovat i z mála. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Úžasný článek! Moc hezký tipy a fotky!
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny článok ! :) Pre mňa je šťastie šport, môj blog a maličkosti, ktoré oživia každý deň :)
  Dnes som narazila na tvoj blog a máš ho neskutočne krásny ! Som novým stálym sledovateľom :)
  THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Moc ráda čtu takové články, vždycky mi to zvedne a tvůj není vyjímkou :))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Úplne s tebou súhlasím. Mať svoje sny je pekná vec ale krajšia je keď si ich aj plníš. Len si predstav že keby si nešla do toho Anglicka, sedela by si na VŠ, drvila sa a namiesto toho si sa za rok naučila Angličtinu ( oveľa lepšie ako sa ju bifliť v skole) vravím z vlastnej skúsenosti pretože som V 3 ročníku na gymnáziu A nemám ani šajnu ako z nej zmaturujem :DD. Takže, urobila si veľmi dobre že si odišla, nabrala skúsenosti, spoznala iné krajiny A ľudí. Trošku si ma inšpirovala. Už teraz rozmýšľam tiež nad podobným rozhodnutím aké si spravila ty. Veď žijeme len raz. :) Super príspevok A držím palce :))

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)