Random Talk - Spolupráce

By Linda Taylor - 12:06:00


Hello beauties. Dnešným dňom, otváram novú sériu článkov s názvom Random Talk. Pôjde vždy o random článok, kde nájdete moje random fotografie z poslednej doby a aby článok nebol iba o fotkách, tak sa budem venovať vždy nejakej téme (problematike?). Verím že sa vám články budú páčiť a ak máte nejakú určitú tému, ku ktorej by ste chceli vedieť môj názor, určite mi napíšte do komentára - budem rada za každý nápad.
Dnešnou témou budú blogy a spolupráce. 
To že blogerky spolupracujú s rôznymi značkami je každému viac menej jasné. Každá jedna z nás sa pri  ponuke na spoluprácu poteš,í čo však smeruje nie vždy dobrým smerom . Čo sa týka mňa momentálne mám aktívne 3 spolupráce. Z toho jedna spolupráca je práve pre Vás a preto aby som Vám mohla robiť pravidelné GIVEAWAY. Kedže z Anglicka mám poštovné viac ako drahé, poukážky na nákup od parfums sú skvelá varianta do GIVEAWAY a myslím si že to poteší každú ženu. Navyše sa nemusím báť, či sa Vám trafím do vkusu, pretože výber nákupu je na Vás. Ale to som odbočila od témy. 
Počas svojho roku v UK som si uvedomila jednu závažnú vec. A tou je to že pre väčšinu firiem sme MY blogerky len obyčajná lacná reklama. 
A týmto sa dostávam ku prvému bodu ktorý chcem riešiť. A tým sú firmy.
Firma Vám napíše email. Vychváli Váš blog. Ponúkne spoluprácu, výrobky zadarmo. Vy zajasáte a spoluprácu príjmete.Myslíte si ale že firmu naozaj zaujal Váš blog? Blbosť. Aspoň pri 80% ponúk.
A áno dovolím si stáť za svojím tvrdením a viete prečo ? 
Prijde mi email. Prvých 100 slov je len o tom aký je môj blog úžasný a ako zaujal dotyčnú spoločnosť. Pokračujem v čítaní a šup krásna ponuka na spoluprácu. V prípade záujmu mám odpísať. 
Pustím sa do písania emailu, kde však vždy podotknem že momentálne žijem v UK a tak mi treba výrobky zaslať sem . A teraz otázka na Vás. Myslíte si že o spoločnosti ešte niekedy počujem? Presne tak, nie. 
Jediné čo firmu na mojom blogu zaujalo bola návštevnosť toť vsjo. Neviem ako iní ľudia ale ja väčšinou hodnotím blog na základe článkov a až po prečítaní 2-3 článkov si dovolím povedať že je blog dobrý. Každý kto číta moje články tak vie že bývam v UK . Spomínam to v každom článku. Koniec koncov, mám to napísané aj na hlavnej stránke blogu. Ako to že to firma prehliadla? Jednoducho, číslo odoberateľov a počet návštev je totiž na druhej strane blogu a tak si to nemali ako všimnúť. A o tom že by čítali články nemôže byť ani reč.
Za rok mi prišlo desiatky takýchto emailov na ktoré som už spätnú odpoveď nedostala za čo som aj vďačná pretože poznám hodnotu svojho blogu a viem že je hodný niečoho lepšieho.

Z prvého bodu ide rovno aj ten druhý tento krát o blogerkách.
Blogerke príde email. Prvých sto slov aký je blog dokonalý, návrh na spoluprácu, blogerka kývne a ďalej to už poznáte. A takto prídu blogerke každý týždeň cez 2-3 emaily a bum. Z blogu sa stáva reklamná plocha. Pre obyčajného čitateľa to tak však nevyzerá. Poviete si, že dievča píše rado recenzie. No to iste.(česť vínimkám). Blogerky si však neuvedomujú jednu základnú vec. Nie sú jediné komu tie emaily chodia. A tak väčšina blogeriek vie veľmi dobre ktoré články sú za spoluprácu a tak tieto blogy začnú obchádzať . Bohužiaľ, som takto prestala sledovať už veľa blogeriek. Keď niekto nepíše nič a zrazu príspevok a bum spolupráca a potom zase dva týždne nič a opäť bum spolupráca tak verte či nie o to záujem ja nemám a myslím si že nie som jediná....Samozrejme zo strán blogeriek je viacero problémov ako klamlivé recenzie atď.No bohužail prehnané recenzie sú to čo mňa dokáže odradiť najviac.

Myslím si že ku dnešnej téme som sa vyjadrila a bola by som rada ak mi aj Vy napíšete do komentárov čo je pre Vás najväčšia chyba firiem a blogeriek v rámci spoluprác.
Nakoniec už iba sľúbené random fotky na oživenie článku. Enjoy !♥

Ovsené muffins, cestovanie z Londýna a moja srdcovka - ice latté, najlepšia zmrzlina pod slnkom 
 Nová podprsenka od VS, raňajkové pancakes, aktuálna (ne)forma
 Čučoriedka z trhu, jahôdky zo záhrady, najobľúbenejší snack -tvaroh a jahody
 Milovaná pohánková kaša po prvé, milovaná pohánková kaša po druhé, mrazený tvaroh jahody a maliny -milovaný snack po druhé

 • Share:

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Krásny článok!♥
  http://theworldbycornelia.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pekny članok a uplne suhlasim :) niektore blogerky si naozaj menia ten svoj blog na reklamu a zabudnu na tu "hlavnu myslienku" (neviem ako by som to opisala) svojho blogu :) A som rada že tvoj blog takýto neni :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. 1. krásne fotky :D
  2. ja s tebou súhlasím. Tiež nemám rada blogy, kde sú samé recenzie. RESP. kde sú 2 týždne iba recenzie a potom zas nepíše, a zas recenzie. Ja mám niekoľko blogeriek a asi polovica to tak robí. Pomaličky ich začínam nesledovať a opúšťam ich. Ja osobne mám blog, kde sú recenzie. Mám spoluprácu aj s parfums.sk a píšem im recenzie a články. Samozrejme, nepíšem iba články pre nich - aj keď sa často ocitnú na mojom blogu. Snažím sa to nejako striedať a písať pravidelne a čo najčastejšie. Musím povedať, že mňa tie recenzie naozaj bavia písať a rada skúšam niečo nové - ak som spokojná či nespokojná, mám nutkanie o tom napísať. Poznám ale milión blogeriek, ktoré píšu recenzie lebo chcú veci zadarmo - a to je to najhoršie. Spolupráce si vyberám aj keď nie som slávna a nemám toľko ponúk. Nechcem aby môj blog bola samá reklama ...
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý článok a nádherné fotky :) Keďže s blogovaním v podstate stále len začínam, je fajn prečítať si takýto úprimný názor na spolupráce. Veľmi sa mi páči, že vieš poriadne oceniť svoj blog a nerobíš z neho reklamnú nástenku, tak ako mnohé iné blogerky. Mňa osobne baví písať recenzie aj keď s danou firmou nespolupracujem - stačí, že ma ich produkt zaujal a rada ho odporučím aj ostatným.
  Kristy

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)