Interview + Giveaway

By Linda Taylor - 12:51:00Hello Beauties. Dnes Vám píšem po viac ako týždni. V poslednom čase mám toho celkom dosť, trošku ma vyčerpávajú zdravotné problémy a okrem toho aj anglické typické počasie. Obávam sa že slniečko si tu moc neužijem. A to je spojené rovno s ďalšou vecou, ktorá ma zaneprázdnuje a to plánovanie čo ďalej po ukončení svojho roku v Anglicku. Poviem Vám, ubehlo to ru riadne rýchlo a ani sa mi nechce veriť že onedlho už odchádzam. 
Ale prejdem ku veci. Už dávnejšie som Vám spomínala Giveaway tak dnes ju tu pre Vás mám. Ale ešte pred tým by som Vám chcela predstaviť jednu milú slečnu ktorej tvorbu som objavila na Facebooku a milo ma zaujala. Preto som sa rozhodla Vám spraviť krátky rozhovor a taktiež ju touto Giveaway podporiť. 

Najskôr by som začala krátkym úvodom o tom , koho Vám dnes vlastne predstavím. 
Jej meno je Janka a patrí medzi ženy ktoré sa rozhodli ísť si za svojím snom a venovať sa v živote tomu čo ich napĺňa. A práve to je to čo ma na tejto mladej slečne zaujalo najviac. Janka sa venuje navrhovaniu rôznych Vintage kúskov - od sponiek až po oblečenie. Za svoje krátke pôsobenie si stihla vybudovať klientelu z rôznych kútov sveta a tak sa rozhodla venovať sa navrhovaniu naplno a vytvorila si svoju vlastnú značku Madame Déjàvu .

1. Na začiatok by si nám mohla povedať niečo o sebe.
Skončila som právo, aj keď som mala vždy sklony k takým tým umeleckým aktivitám.
Odjakživa sa mi elegantný a hlavne ženský štýl páčil a tešila som sa na to kedy budem "veľká" a budem sa môcť obliekať ako ženy zo starých filmov a fotiek.

2.Ako si sa ku navrhovaniu dostala?
Po pôrode nášho syna som mala veľké komplikácie na čele s otravou krvi, celého organizmu a takmer vykrvácaním. Keď som sa z tohto "príjemného" zážitku spamätala, tak som si tak uvedomila, aký je život prchavý a že ho netreba premárniť. Rozhodla som sa, že budem robiť čo ma baví, že sa budem tešiť z každého dňa a že budem mať prácu, ktorá ma napĺňa.
Začala som vyrábať klobúky a fascinátory sama pre seba. Postupne ma ľudia zastavovali a pýtali sa z kade ich mám. Keď som povedala, že ich vyrábam, tak mnoho krát chceli kontakt. To ma tak posunulo k tomu, že som ich začala vyrábať na zákazku.

3.Ako si sa dostala ku svojej stránke/značke? Chvíľu na to som si zriadila fb Vintage H & F.... z čoho som mala veľkú radosť lebo som za pol roka nabrala cez 3000 fanúšikov z celého sveta. Dostala som pomerne veľa objednávok z Ameriky, krajín západnej Európy a Balkánu a dokonca som si tam už získala aj niekoľko stálych zákazníčok.
Asi pred mesiacom som sa posunula o level vyššie , vymyslela si obchodný názov a dala spraviť logo.... začala som používať novú fb stránku.... na tej starej len zdieľam veci z novej, lebo tam mám veľa fanúšikov

4.Ako by si svoju značku predstavila? MD nie sú už len klobúky a fascinátory ale aj celkovo oblečenie a doplnky plné ženskosti, ktoré čerpajú inšpiráciu z 20-tych až 60-tych rokov 20. storočia. Riadim sa heslom, že každý deň tu je dôvod byť krásna, očarujúca a dychberúca.

5.Ako vznikol názov tvojej značky? Déjà vu pochádza z francúzštiny a doslova znamená „Už videné“. Označuje jav, kedy má človek z ničoho nič intenzívny pocit niečoho už predtým prežitého, videného alebo počutého. Tento pocit je veľmi zaujímavý a zároveň mysteriózny. Madame Déjàvu symbolizuje ženu, ktorá je na ulici neprehliadnuteľná. Je to tak predovšetkým vďaka ženskosti, ktorá z nej navonok vyžaruje a umocňuje jej krásu, radosť zo života a sebavedomie. Madame Déjàvu je hrdá na to, že je žena. Taktiež evokuje čosi už "videné" nakoľko jej elegantný štýl miestami pripomína módu 20-tych až 60-tych rokov minulého storočia. Každá z nás môže byť Madame Déjàvu, stačí sa tak len rozhodnúť.

5.Chcela by si na záver ešte niečo dodať? Ženy by mali byť hrdé na to , že sú ženy. Tento výrok sa mi páči: „Žena, ktorá sa zdobí, plní len svoju povinnosť.“ Joseph Ernest Renan.


Janke Ďakujem za rozhovor a nakoniec pár fotiek z jej stránky a očakávaná GIVEAWAY ktorou som sa rozhodla túto talentovanú a ambicióznu ženu podporiť!:)

 

A nakoniec očakávaná GIVEAWAY. 
V spolupráci so značkou parfums.sk budeme opäť súťažit o poukážku v hodnote 24eur na nákup v tomto Eshope. 
Podmienky súťaže:
1.Odoberať môj blog cez GFC
2. Podporiť svojím like stránku Madame Déjàvu 
3. Do komentára napísať pod akým menom tieto dve veci odoberáte, Váš email + aký jeváš názor na Vintage módu.

Prajem vám veľa šťastia a výhercu vyhlásim presne o dva týždne a to 17.6.2015

 • Share:

You Might Also Like

17 komentárov

 1. Ahoj, aj stránku aj blog odoberám pod menom Kristína Maričákova
  Moj mail je maricakova@centrum.sk
  Vintage módu a všetko okolo toho milujem :) zbožňujem aj vintage fotky proste všetko s typm spojené :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Odoberám pod menom Dominika Durdíková, domka.durdikova@gmail.com :) Vintage módu milujem! Osobne veľmi rada kombinujem vintage kúsky, (či už len v podobe červeného rúžu alebo nohavíc s vyšším pásom ) s jednoduchým oblečením bežného dňa a vždy som príjemne prekvapená výsledkom :) Super príspevok ako vždy ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odoberám pod menom Dominika Moravčíková
  domimoravcikova22@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Gfc meno: Alexandra Sokoliová
  Fb meno:Saška Sokoliová
  Email: sasuska799@gmail.com
  Poslednou dobou som strašne zmenila štýl a páčia sa mi nezvyčajné veci a rada ich kombinujem,práve vintage. Pre mňa je to veľmi špecifický štýl,lebo každý ho kombinuje inak a celkovo outfity na tento štýl veľmi rada sledujem a obdivujem:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. GFC: Michaela Kollárová
  Fb: Mišulka Kollárová
  Vintage modu velmi neoblubujem,ale nemusi vyzerat zle ked sa skombinuje s nejakym ,,modernym,, kuskom v outfite. Kazdemu sa paci nieco ine :) (michaellakollarova@gmail.com)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. GFC Markéta Králová
  macu@seznam.cz
  Vintage móda se mi strašně líbí, ale nejsem úplně typ na její nošení.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. GFC: ZdeňkaM
  FB: Denika Abomination
  zdenkamartinakova@gmail.com
  Vintage móda se mi líbí, hlavně když to někdo umí krásně sladit. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. GFC, Fb : Lenka Kredatusová
  lenik2468@azet.sk
  Vintage móda je podľa mňa krásna . Robí ženu krásnou a zároveň tak záhadnou . Proste má svoje jedinečné čaro .

  OdpovedaťOdstrániť
 9. GFC Lucie Martináková
  FB Lucie Martináková
  Vintage móda se mi líbí, osobně bych si sice na její nošení netroufla, ale co se týče inspirace a mixování vintage stylu se současným, tak to už mi sedí víc :)

  Essence event

  OdpovedaťOdstrániť
 10. gfc Štěpánka Císařová
  fb Steffani Císařová
  stepanka252@seznam.cz
  Vintage modá se mi hrozně moc líbí, ale tam kde bydlim by sem si to netroufla vzít ven , ale nepříklad v Praze už by to byla jiná. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. stránku aj blog odoberam pod menom Simona Murínová.email- simonamurinova2oo2@gmail.com .Vintage moda je podľa mňa veľmi pekná.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. gfc: dominnica l
  fb: Dominika Lauková
  Vintage štýl sa mi strašne páči,ale ja osobne ho nenosím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. GFC: Christy
  FB: Kristína Kolková
  christyshades.blog@gmail.com
  Obdivujem ženy, ktoré dokážu vintage štýl zladiť so súčasnou módou a veľmi sa mi to páči. :) Ja osobne na to nie som, napriek tomu mám veľmi rada vintage doplnky v domácnosti. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. GFC: Saja Frey
  FB: Saška Dubovská
  ssajus@azet.sk
  milujem všetko vintage ❤

  OdpovedaťOdstrániť
 15. GFC: Nelly Bellová
  FB: Nelly Bellová
  nelly1132002@gmail.com
  Vintage móda sa mi veľmi páči ale osobne by som si naňu netrúfla. Asi nemám odvahu. :-) Ale je veľmi pekná i keď sa zladí s módnymi kúskami súčastnej módy.

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Odoberám:) lukacova.sabina@gmail.com & Sabina Lukáčová. Ja osobne vintage uplne milujem aj keď na to asi nevyzerám. Podla mna je to jedno h najkrajších období čo sa módy týka:)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)