Family Trip - Slovakia

By Linda Taylor - 23:59:00


Ahojte. Dnes som tu s novým príspevkom ktorý je opäť zo Slovenska. Tento krát som sa však z rušného mesta Bratislavy presunula do krásnych Slovenských hôr. Na tento výlet som sa veľmi tešila pretože hory milujem a v Anglicku si ich veľmi neužijem, nakoľko sa v mojom blízkom okolí žiadne nenachádzajú a celkovo ich v Anglicku veľa nie je. Zato naše krásne Slovensko sa touto krásou môže pýšiť a je veľká škoda že mnoho Slovákov túto našu krásu nevie oceniť a že sa Slovensko nevie tak predať. A teraz nemám namysli rozpredanie Slovenska pretože to sa našej vláde už podarilo ale na myslí mám prilákanie viacej turistov do našej krajiny, kde sa môžu pokochať našou krásnou krajinou a zvýšiť tak úroveň cestovného ruchu na Slovensku.
Ale prejdem opäť ku môjmu dňu. Dnes som sa rozhodla že po poslednom dlhšom článku budem dnes stručná a tak Vám len v skratke opíšem kde som sa v tento deň ocitla. 

Ako prvú sme navštívili harmaneckú jaskyňu ku ktorej viedla dlhá a celkom obtiažna cesta. No poviem Vám že sprievodcu by som tam robiť nechcela, pretože pri predstave že by som ten kopec (40min) mala šlapať každý deň mi je nevoľno. Vlastne, ja si to ani predstaviť neviem. Každopádne po ťažkej ceste nás čakala krásna odmena v podobe nenahraditeľného výhľadu.
Harmanecká jaskyňa ma až tak nezaujala v porovnaní s Demäňovskými jaskyňami ktoré som videla 2-3 roky späť.
Po prehliadke naša cesta smerovala smer Vlkolínec.
Vlkolínec je podhorská osada, ktorá je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. Táto dedinka je zapísaná aj v zozname svetového dedičstva UNESCO . Ak ste v tejto dedinke ešte neboli určite sa oplatí ju navštíviť. Je to miesto kde panuje príjemná atmosféra a v celej tejto osade ako keby zastal čas.
Naša posledná zástavka bola dedinka ktorá nesie názov Špania Dolina. Ak som dobre pochopila ide o banskú dedinku ktorá si taktiež zachovala svoju banskú atmosféru. Pri vstupe do dedinky sme sa ocitli uprostred malého námestia ktoré obklopovali krčmičky a nad námestím sa na vŕšku nachádzal kostolík. Vystihli sme krásnu situcáiu keď sa v jednej z krčiem konala narodeninová oslava z ktorej sa šírila úžasná atmosféra.
A nakoniec už iba fotky týchto nádherných miest...
Aký máte vzťah ku Slovenskej krajine Vy? Aké miesto na Slovensku sa najviac vrylo do Vašej pamäte?:) • Share:

You Might Also Like

13 komentárov

 1. Krásne fotky, tá posledná ma dostala :)
  LifeAsIva

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ahoj, máš krásne fotky :) na čo fotíš a kde upravuješ? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Ďakujem :) Fotím na Nikon 3200 a upravujem vo Photoscape :)

   Odstrániť
 3. krásne fotky, boli sme tam a je tam naozaj krásne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nádherné fotky, Slovensko je jednoducho čarovné... ;-)
  The city of fashion

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jasné že hovorím ako skoro každý v puberte že Slovensko je o ničom,že tu nieje skoro nič, že musím na nejakú očnú paletku čakať aj rok kým k nám dorazí, že chcem odísť a žiť v New Yorku,Londýne, Amsterdame a tak rôzne. Ale nech sú moje cestovateľské sny akékoľvek, nech prejdem čokoľvek, nič nebude pre mňa tak krásne ako naše malé Slovensko. Celý svet nám môže závidieť tu krásnu prírodu,hory,lesy,lúky čo tu máme, pretože to oni moc nepoznajú :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. krásne fokty, muselo byť super :) ja som bola nedávno v Bojniciach ;)
  www.gummybaum.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Určite Kvačianska Dolina a Štrbské pleso :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem Vám za každý komentár :)